Життя догори ногами: перевернуті будинки в Україні

 

Люди звикли будувати будинки певним чином. Але одного разу комусь захотілось різноманітності. Сучасні архітектори все частіше намагаються розбавити сірий урбанізм оригінальними спорудами.

 

По всьому світу зустрічаються незвичайні житла: крихітні, довгі, тонкі і навіть колись літаючі – літак, облаштований під житловий будинок. Існують будинки, які не підкоряються звичним для нас законам фізики. Тут можна спати на стелі і дивитися на світ догори ногами. Є перевернуті будинки і в Україні, про що далі піде мова.

 

Будинок-перевертиш у Києві

У київському РЦ «Блокбастер» можна знайти двері у паралельний світ, де все догори ногами. Цей атракціон викликає захват і здивування у кожного, хто в нього зайде. Сам перевертиш представлений у вигляді 2-поверхового житлового будинку, де на 80 м2 розмістилися інтер'єри з 80-х. Всі предмети надійно закріплені і ви самі можете випробувати їх на міцність тяжкістю власного тіла.

Де знаходиться: Московський проспект 34Б, 1 поверх РЦ «Блокбастер», Київ.

Вартість: 60 грн, групам від 10 осіб – 45 грн.

Джерело фото: biglion.ua.

Будинок догори дном у Скадовську

Ще один «будинок-навпаки» розташувався у Херсонській області. Поруч з житлом навіть стоїть машина, припаркована догори ногами. Будиночок стоїть «як належне» – дахом вниз і фундаментом вгору, тільки сходи, що ведуть всередину, вказують на те, що не все у цьому світі впало з ніг на голову.

Источник фото: skadovsk.delfinarium.com.ua.

Де знаходиться: вул. Поповича 2E, дельфінарій «Акварель», Скадовськ.

Вартість: 50 грн.

Джерело фото: mamy-kryma.livejournal.com.

Перевернута хата у Карпатах

Цей перевернутий будинок став першим таким архітектурним дивом в Україні. Знаходиться він у селі Поляниця, що в Івано-Франківській області. Знайти чудо-дім не складно, адже його побудували біля самої дороги на шляху до гірськолижного курорту Буковель. До речі, на будівництво житла пішло всього півтора місяці. Але на відміну від інших перевернутих будинків, у цього варіанту перевернутий тільки каркас. Внутрішні інтер'єри вирішили зробити традиційними. Все-таки будинок, у першу чергу, повинен був стати придатним для проживання, а не для того, щоб привертати увагу туристів.

Де знаходиться: с. Поляниця, біля траси, що проходить з Яремче у Буковель.

Джерело фото: panoramio.com, автор: Viktor Sopilniak.

Ялта шкереберть

Чудо-будиночок можна помітити на території одного ялтинського дельфінарію. Виріс він тут буквально за 2 місяці. Автори проекту зізнаються, що запозичили ідею у Польщі, але всі креслення розробляли самостійно. Є біля будинку і гараж, побудований за принципом «догори ногами» з припаркованим вгорі автомобілем. Туристи люблять сюди навідуватися. Їх улюблена кімната – ванна, шкода тільки, що вода знизу вгору тут не тече.

Де знаходиться: Бахчисарайське шосе 17А, дельфінарій «Акваторія», сел. Виноградне.

Вартість: для дорослих – 50 грн, для дітей – 30 грн.

Джерело фото: yalta-spa.com.

Кримський перевернутий будинок

Ще один «перевертень» знаходиться під Феодосією. Це вже другий за рахунком будинок догори ногами на території Криму. Гарні такі атракціони тим, що у вас є не тільки можливість поглянути на побутові речі з нового ракурсу, а й зробити оригінальний фотознімок, забравши пам'ять про незвичайний будинок до себе додому.

Де знаходиться: сел. Берегове, поруч з трасою Керч – Сімферополь.

Джерело фото: an-crimea.ru.

Слід сказати, що людям із серцевими захворюваннями або слабким вестибулярним апаратом перебувати у подібних будинках-атракціонах не рекомендується. Навіть здорова людина, зайшовши у перевертиш, швидко втрачає орієнтацію і скаржиться на запаморочення. У таких ситуаціях добре допомагають склянки з водою. Виявляється, якщо дивитися на воду, то простіше орієнтуватися у просторі.

 

IGotoWorld.com


20.07.2015 8048 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

657
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1904 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

550
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6901 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11390 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

331

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1068

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1111

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1104
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

274
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1077
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

845
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

744
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2946
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4438
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18437
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

315
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

350
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

660
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

766