НА ПРИКАРПАТТІ ВСТАНОВИЛИ РЕКОРД УКРАЇНИ ІЗ НАЙБІЛЬШОЇ КІЛЬКОСТІ СПЛЕТЕНИХ КУПАЛЬСЬКИХ ВІНКІВ (ФОТО)

На Прикарпатті гуляли Івана Купала. Учора, на Рожнятівщині пройшла молодіжна Купальська забава, організували яку БО «Молодіжна адміністрація Івано-Франківської області» та відпочинковий комплекс «Михайлова колиба».

 

Захід відбувся за підтримки голови Рожнятівської районної ради. В ході молодіжних гуляннь був встановлений рекорд України із найбільшої кількості сплетених купальських вінків. Наплели дівчата їх понад пів тисячі.

 

Представник національної книги рекордів України Микола Зелінський (депутат обласної ради) разом з членами експертної комісії: Марти Шпак, Юрія Марканича, Анатолія Диріва зафіксували новий рекорд України у рубриці "Масові заходи".

 

Найбільшу кількість віночків сплели вихованці дитячого зразкового фольклорного ансамблю «Маленькі бойки» - 150 штук та діти обласного санаторію «Ясень» ім. митрополита Андрея Шептицького – 250 штук.

 

Під час забав відбулася цікава та насичена концертна програма за участю заслуженої артистки України Марти Шпак, заслуженої артистки естрадного мистецтва України Оксани Микицей, фіналістки дитячого Євробачення-2011 Марти Квочак та Христини Дутчак.

 

Виступили гурти: «Цвіт кульбаби», «Полюс», «Ambelents kortse».

 

Також прикарпатцям презентували вироби з дерева, бісеру, скла, вишивки народних умільців. Смачним бограчем та баношем можна було поласувати у польовій кухні.

 

У середині купальських забав вогняне фаєр-шоу плавно перейшло у запаленням купальської ватри. А пізно вночі десятки вінків із запаленими свічками дівчата, шукаючи свого судженого, спустили на воду...

 

Найкращий купальський віночок

Тут дівчата плели "рекордні" вінки

Купальські вінки

Дівчата йдуть на пошуки цвіту папороті

"Польовий шеф-кухар"

"Бограч" майже готовий

Вінкам приділяють найбільшу увагу, адже вони знаменують дівочу долю

Дівчата пускають на воду вінки й стежать: в який бік попливе, звідти буде суджений

В давнину, коли дівчата ворожили на віночках, щоб дізнатися про свого судженого, співали

Купальське вогнище, згідно з переказами, має велику міфічну силу

Через купальське вогнище стрибають всі, проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення

 

Магічне та колоритне язичницьке Купайло завжди приурочували до літнього сонцестояння. У наші дні у забобони вірять дедалі менше, до ритуалів ставляться як до забав, що стали частиною української культури.


Кількість переглядів - 7467
07.07.2011 11:04
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги