Запасів у світі залишилося тільки на 116 днів

Неурядові організації за підтримки ФАО виступають за створення на планеті ефективної і "чистої" від корупції схеми регіональних систем зберігання продовольчих запасів, пише Роберто Джованніні в матеріалі, опублікованому в газеті La Stampa.

Стародавні єгиптяни, китайці і римляни створювали запаси зерна, що дозволяли в неврожайні роки стримувати зростання цін на харчі. "Але сьогодні ми не робимо того, що робили єгиптяни, китайці і римляни, - нарікає видання. - Навіть незважаючи на те, що завдання прогодувати майже 7 млрд людей вимагає все більш титанічних зусиль, що внаслідок двох поспіль неврожайних років (2007-2008) загинули десятки мільйонів людей, а сотні мільйонів змушені голодувати і бідувати, все ще не створено координованої глобальної системи з ефективного управління запасами продовольства на випадок виникнення продовольчих криз".

На недавньому сільськогосподарському саміті у Франції було відкладено розгляд пропозицій щодо блокування скупки орних земель у країнах, що розвиваються, компаніями або державами, з контролю над паливом і для створення продовольчих запасів для стримування цін на сільськогосподарських ринках, повідомляє автор статті.

За словами Марко Де Понте, генерального секретаря Action Aid Italia, "ми ще дуже далекі від ухвалення стратегій, здатних внести стабільність на аграрні ринки та гарантувати продовольчу безпеку". Залишається сподіватися на те, що прогнози ФАО, Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, про збільшення виробництва продовольства у 2011-2012 роках збудуться", - пише автор статті.

"Нині, за даними ФАО, світові запаси зернових досягають 493 900 000 тонн. Ця цифра здається високою в порівнянні зі світовим виробництвом у 2314900000 тонн. Але якщо 2002 запаси становили 29,9% планетарного використання зернових (578,2 млн тонн при провадженні 1907900000 тонн), то сьогодні це співвідношення опустилося до 21%, - пише автор статті. - Між іншим, у таких країнах, як Китай, Індія, Бразилія, Індонезія, Малі, Канада і Малаві, існують "антикризові резерви". І 35 країн, зокрема Буркіна-Фасо, Камбоджа, Камерун, Ефіопія, Кенія, Нігерія, Пакистан, Сенегал, скористалися такими запасами в неврожайні 2007-2008 роки".

"Неурядові організації - ActionAid, Oxfam та багато інших - виступають за створення ефективних і некорумпованих систем резервів на регіональному рівні, які могли б співпрацювати між собою у разіпотреби. Крім того, для створення сучасного сільського господарства слід підтримувати дрібних виробників, що поліпшить становище мільйонів бідних людей", - пише автор статті.

 

 

 


Кількість переглядів - 2704
05.07.2011 19:34
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Вебсайт любителей домашних растений Nopal.ru