Дорогу державного значення Івано-Франківськ – Львів планують відремонтувати до жовтня (фото+відео)

 

Відео роботи ресайклера на дорозі Львів-Івано-Франківськ

 

 

...З "доброї руки" поляків, дорога «пся крев…» довжиною 120 кілометрів, нарешті почала відроджуватись. 

 

«Дорога Львів–Івано-Франківськ давно потребує ремонту і завдяки старанням львівських та івано-франківських депутатів і стараннями керівництва держави в особі президента та прем’єр-міністра, урядом було прийнято рішення збудувати якісну дорогу. Після реконструкції це буде дорога європейського рівня – рівна і безпечна. Кожна дорога, як і будинок, має мати фундамент, те що зараз відбувається, це будівництво фундаменту - основи дороги. Кожен франківець зможе залюбки їздити на каву до Львова і навпаки», - розпорвів кореспондентові "Фіртки" нардний депутат України Олександр Шевченко, оглядаючи ділянку дорги в Львівській області, на якій ведуться ремонтні роботи.

 

Дорога будується за технологією холодного ресайклінгу – це технологія перемішування щойно зрізаного старого покриття дороги з додаванням шару гранітного щебеню, цементу, води та в'яжучого матеріалу - бітумної емульсії, щоб підсилити міцність основи дороги, – цей шар основи буде мати 22 сантиметри, потім шар асфальтобетону дрібнозернистого і верхній шар щебінко-мастичний асфальтобетон товщиною чотири сантиметри, який характеризується відмінним зчепленням з колесами і високою зносостійкістю. Така дорога має величезну міцність і гарантію 10 років.

 

«І шкода, що така технологія лише почала зараз застосовуватись в Україні. Підсиливши основу дороги ми забезпечуєм на десятиліття якісне дорожнє покриття, тому що асфальт не має тих несучих здатностей, що й дорога зроблена методом ресайклінгу. Тепер заробляти на дорогах ніхто не буде, бо я пояснив депутатам як мають будуватись дороги і яка їх реальна вартість. І разом з депутатськими групами ми будем в кожному регіоні контролювати якість і вартість ремонтних робіт. За цю дорогу я несу відповідальність і перед депутатами і перед суспільством, тому довести цю роботу до кінця - мій обов’язок. Наголошую на тому, що будь-яку корупцію в дорожній сфері ми подолаємо», - зазначив Олександр Шевченко.

 

Цікаво, що О.Шевченко з цього приводу написав на своїй сторінці в Фейсбуці наступне: "Проектно-кошторисна вартість реконструкції участку дороги у Львівській області , яку було запропоновано на тендер, складала 388 000 000 грн. Тендер відбувся за 244 000 000 грн. дуже профісійно та прозоро. Перемогу здобула фірма "ПБС". 
Цікаво, що перевищення проектної ціни над тією, з якою ПБС перемогла на тендері, склала все ті ж 60 процентів, що і у випадку з Набережною Стефаника в Франківську... "Совпаденіє"? "Не думау!")))
Тобто ПБС вже зекономила 148+24=172 мільйони бюджетних коштів. При найвищій якості на десятиліття...
Надалі важливо здобуті досягнення не втратити при проведенні тендеру на участку цієї дороги в Івано-Франківській області..."

 

В Івано-Франківській області реконструкція має відбутись на 78-ми кілометрах дороги. Щоправда яку кількість коштів буде виділено на ці кілометри ще не вирішено, тому що тендер тільки оголошено, і приблизно через місяць буде результат. Але приблизно сума може коливатись в межах 400-450 мільйонів гривень.

 

Також Олександр Шевченко згадав і про «дорогу смерті» в Івано-Франківську, "яку побудували за 1,5 місяці, і яка принесла містянам лише позитив". Цього року вона буде закінчена до кінця, будуть завершені велодоріжки, що не передбачалось навіть проектом, і будуть враховані всі можливі варіанти пересування людей, як на автомобілях,як на велосипедах так і для пішоходів.

 

Начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко також розказав про дорогу Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Біберка – Львів. Її протяжність по Львівській області 43,8 кілометри. Ремонт даної ділянки дороги проходить по програмі Єврокарпатського регіону. Постанова була прийнята Верховною Радою, затверджена Кабінетом міністрів і зараз проходить виділення коштів. Львівська область перша провела конкурсну закупівлю на визначення переможців по коштах, з 700 млн. гривень для Львівської області виділено 200 млн. гривень.

 

«При проведенні робіт, коли ми визначали конструктив, ми вирішили випробувати нові технології і пов’язано це з тим, що всі наші дороги зроблені в кінці 60-х років і втратили свою несучу здатність. Інтенсивність руху, тоннаж вантажних перевезень на дорогу збільшився, наші дороги відповідно не витримують тих вимог, які повинні бути. Тому ми використовуєм технологію холодного ресайклінгу, Робиться дорога саме зараз, тому що нарешті держава виділила кошти, а ми маєм чим робити, з ким робити і знаєм як робити. Переможцем конкурсної закупівлі є Товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС» міста Івано-Франківськ. Також вісім кілометрів дороги на львівській стороні є під гарантією, тобто її зремонтували кілька років тому і її покриття наразі у відмінному стані, тому ремонтуватись буде 34 кілометри», - повідомив Юрій Лазаренко.

 

«Те, що відбулось у Львівській області є добрим прикладом для всієї України в тому числі і для Управління доріг в Івано-Франківській області. У нас затримки чисто технологічні, бо участок дороги набагато більший і об’єм роботи відповідно складніший. Я переконаний, що вся дорога від Івано-Франківська до Львова буде збудована до кінця жовтня. На покриття буде гарантія 10 років, а на основу - десятиліття, тому ця дорога буде служити дуже довго» , -запевнив в результативності проведеної роботи Олександр Шевченко.

 

Ідеальним терміном здачі дороги є три місяці від початку ремонту, все залежить від фінансування. За день можна зробити більше одного кілометра дороги.

 

А тим часом контролюючі органи перевірили модуль пружності бетонної основи після роботи ресайклера. Висновок - вже за три дні норми перевищені, - можна стелити асфальт...

 

По бетонній основі буде укладено два шари асфальту та гідроізолюючий шар страння - сларісіл, що забезпечить термін експлуатації дороги на десятиліття...

 

 

 

 

 

 

 

Ресайклер влаштовує бетонну основу дороги, перемішуючи в своєму барабані щойно "знятий" верхній шар старого покриття дороги з додаванням шару гранітного щебеню, цементу, води та в'яжучого матеріалу - бітумної емульсії...

 

 

 

 

 

Нардеп Олександр Шевченко та начальник служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко

 

 

 

 

 

 

 

 


26.06.2015 3402 4
Коментарі (4)

Марина Балінська 2015.07.02, 21:56
великий бізнес - велика брехня. 23.06.15 особисто бачила хто виконує роботи на Львівській ділянці цієї дороги і це не ТОВ "ПБС", а підприємство "Автомагистраль" і судячи по номерних знаках авто не львівські і не франківські. мабуть пан Шевченко як завжди запропонував найкращі умови при чому роботи виконує інша фірма, а ПДВ потім накрутить якраз ТОВ "ПБС", нічого не змінилось.. і, звичайно, тендер у Івано-Франківську не проводять досі тому що "ПБС" має його виграти.
Oleg Golovenskyy 2015.07.02, 23:37
ПБС виграв тендер і буде нести відповідальність за ремонт дороги, а взяти в оренду техніку з інших фірм, чи на субпідряд - звичне явище)) Більший парадокс є якраз в Франківстку - тут на двох ділянках по 2 кілометри (ця нарізка - окрема тема))) виграла "фірма", яка ніколи не займалася ремонтом доріг - на сайті вона представлені як фірма, що займається ремонтом квартир. На фірмі - всього три працівника, включно з директором))
Alexander Alexandrov 2015.07.03, 23:44
Правильно, на Львівській ділянці(у Львівській області) 34км робить одеська фірма Магистраль , а Івано-Франківський участок робить ПБС
Oleg Golovenskyy 2015.07.03, 23:55
На фото і відео - це Львівська область. Робить ПБС) В Івано-Франківській ще ніхто не робить. Тендери ще не відбулися)) може за місяць почнуть)
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

2472
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1062
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1154
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1655
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2643 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1415

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

108

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

268

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1166

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1286
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

640
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26780 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1003
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

239
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7905
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3280
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1520
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

963
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

404 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

626
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

670
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4620