Преса про екоутопії на Прикарпатті, батька-супермена, наших на війні та безбар'єрні музеї

 

Огляд преси за період 18- 25 червня 2015 року.

 

Галицький кореспондент

Екоутопії на Прикарпатті. На території туберкульозного відділення Солотвинської райлікарні не працюють очисні споруди. Знезараження небезпечних стоків призупинили, ситуація становить загрозу життю і здоров'ю не тільки пацієнтів та медперсоналу, а й тих, хто проживає поблизу лікарні. Сторінка 8.

 

Держслужба зачекалася реформи. Відомі прикарпатці - громадські активісти, депутати та підприємці поділилися з "ГК" думками стосовно того, як потрібно реформувтаи державну службу в Україні. Сторінка 5.

 

Поріг, що можна перейти. Державні закупівлі активно переходять в онлайн-простір. В Івано-Франківську теж мають намір не відставати від вимог часу. Сторінка 6.

 

Репортер

П’ять років за... Суд відправив Романа під домашній арешт. Його ще судитимуть за вбивство, але п’ять років у СІЗО він уже відсидів. Писав скарги про катування. А доказом про нього була лише кров на одязі, яка вже десь зникла. П’ять років за що — у топ-темі номера.


Місцеві вибори нові-старі правила. Верховна Рада, нарешті, спромоглася у першому читанні прийняти закон Про місцеві вибори. Як вибиратимемо мерів, старост і депутатів місцевих рад розібрався Репортер. Сторінка 6.


Софійчин супермен. Михайлові Кіселюку двадцять чотири. Він сам виховує трирічну донечку Софійку. Дружина їх кинула, коли дізналася про інвалідність дитини. Сторінка 15.

 

Галичина

Ніхто, крім нас. Прикарпатець Степан Андрійців служить у лавах української армії. Він - капітан медичної роти, яку розбудував фактично з нуля. Історія відважного земляка у топ-темі Галичини. Сторінка 15.

 

Таємниці депутатів. Галичина проаналізувала декларації народних депуатів від Прикарпаття: доходи, їхнє рухоме і нерухоме майно. Хто з пркиарпатських обранців найбагатший, а у кого найбільший будинок чи найдорожче авто - на сторінці 13.

 

Західний кур'єр

Симовли правлять світом. Кожні 532 роки н атериторії сучасної України починає народжуватися одна з найкращих або найкраща держава у світі. Трохи літочислення України і символізму в ньому - утоп-темі ЗК. Сторінка 4 - 5.

 

Злодії біля воріт. У місті починається "спекотний" сезон квартирних крадіжок. У минулі роки за час відпусток активність крадіїв традиційно зросла на 20-30%. Чого очікувтаи цього сезону і як уберегтися - на стоірнці 15.

 

Легендарний отець-екзорцист Ян Білецький відслужив в Івано-Франківську.  У черговому номері ЗК розмова із священиком про людські гріхи і зцілення, феномер екзорцизму, проблеми, з якими йдуть люди і поради від священика. Сторінка 14.

 

Вікна

Руслан Зварич, якому знесло півголови, отримав допомогу від солістки обласної філармонії.  Руслан Зварич із села Яворівка Калуського району є найважчим пораненим в АТО із Прикарпаття. Солістка обласної державної філармонії Ольга Яловенко зібрала на власних концертах у США кошти для допомоги бійцеві, які передала у Калуші мамі важкопораненого — Галині Іванівні Зварич. Також частина коштів надійде Ірині Іванюш — більш відомій як «Лютик», яка втратила в АТО ноги.

 

Переможцем ЖУКа стала збірна Калуша і Львова «Тільки так». Повернути гумор до Калуша. Таке завдання поставили перед собою троє молодих ентузіастів, які вирішили створити власну Лігу КВН «ЖУК». Розшифровується ця абревіатура – «Жартуємо у Калуші». Олександр Куровський, Богдан Гишко та Дмитро Дідошак, одержимі цією ідеєю не випадково, адже кожен віддав Клубові веселих та кмітливих по вісім років життя.

 

Безбар’єрні музеї.  Калуські музейники переймали у Львові досвід, як зробити заклади культури доступними для усіх, у Львові. Кожен вісімнадцятий українець належить до людей, фізичні можливості яких обмежені. Для прикладу, тільки у Львові їх мешкає понад 40 тисяч. У Калуші спеціальної статистики відшукати не вдалося, однак на вулиці також людина на інвалідному візку, людина, яка спілкується мовою глухонімих, чи незряча людина — цілком звичне явище.


Кількість переглядів - 2011
25.06.2015 09:54
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги