Ростислав Микитюк про збірну України зі стрітболу, меценатів, обласний спорт та Олімпіаду в Ріо

 

/data/blog/79801/bd5a98864a87eedb42cea5550a7c088c.jpg

фото: Галка

 

21 червня, до Баку на Перші Європейські ігри вилетіла Олімпійська жіноча збірна з баскетболу 3х3 (стріт-болу), основу якої складають дівчата з Івано-Франківська.

 

Напередодні від'їзду наших баскетболісток кореспонедт Фіртки поспілкувався з начальником управіння  молоді і спорту Івано-Франківської ОДА та одним із тренерів збірної Ростиславом Микитюком.

 

Традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ ВІД ФІРТКИ:

 

1. Як готувалися збірна України зі стріт-болу до Європейських ігор?

Наша команда проводила навчально-тренувальні збори. Перед цим дівчатам необхідно було пройти низку кваліфікаційних турнірів, які проводит ФІБА. Два турніри ми зорганізували в Україні - це Кубок України зі стрітболу і першість України серед команд мікс.

Після того якраз і відбулися збори. Перші в Івано-франківську. Виїжджали на одну контрольну гру в Чехію. Повернувшись звідти відправились на збір із фізпідготовки на "Буковель".

Хотілось би відзначити, що якраз нашу збірну взяв під опіку народний депутат Олександр Шевченко. За що ми йому вдячні.

Після "Буковелю" дівчата поїхали ще на два турніру - в Брно. Також збірна дуже багато часу приділяла тактичним заняттям.

 

2. Які переспективи виступу команди в Баку?

Ми надіємось на хорошу гру наших гравців, тому, що ми повноцінно провели підготовку до турніру. Хоча група не є із легких - група смерті я б сказав. Там зібралися одні із самих сильних збірних - Бельгія, яка є третьою в європейському рейтингу, збірна Чехії - 5-й номер, збірна Туреччини - 7 і ми 9-ті.

Проте я думаю, що грати можемо із кожною командою, адже наша збірна переграла найсильнішу збірну континенту - збірну Франції. Ми можемо боротися із будь якою командою.

 

3. В скільки обійшлася підготовка і поїздка на ігри?

Взагалі, допомагали нам багато людей. Це і міністерство молоді і спорту, й Олімпійський комітет, і Федерація баскетболу. Витрати не малі. Суму сказати не можу.

Але левову частину коштів і своїх сил надав Олександр Шевченко. Це є наш основний спонсор збірної. Ми дуже вдячні що так сталося і за те, що ми знайшли одне одного.

 

4. Який стан справ в обласному спорті?

Зараз трохи стабілізувалась ситуація з коштами, але їх завжди не вистачає. Виїжджаємо деколи на змагання і за кошти спонсорів, меценатів, батьків.

Саме головне, що маємо добрі результати і набутки в різних видах спорту.

Зараз ми ліквідували усі фінансові заборгоаності перед спортсменами за попередні роки. Зараз кошти, які є, видаються вчасно.

Що стосується масового спорту. Зараз ми переживаємо час реогранізацію спортивних шкіл. Складний період. Також маємо тяжку ситуацію із зимовими видами спорту - нема баз, давно не закупляли інвентар. Але ми рухамось в правильному напрямі і все буде добре.

 

5. Чому так мало представників Прикарпаття у збірних на Європейських іграх?

Ну тому що це перші Європейські Ігри. По-друге - потрібно було вибороти ліцензію на ігри і не всім це вдалося. Також дуже багато наших спортсменів навчаються в інших містах і виступають за інші області. Є такі, котрі начаються в нас, але виступають не за Прикарпаття.

 

6. Коли Прикрапаття виховає свого олімпійського чемпіона?

Надіємся, що при моїй каденції на ОІ в Ріо де Жанейро в нас буде свій олімпійський чемпіон.

 

/data/blog/79801/fc34c6377c015094b538307891791ab5.jpg

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олімпійська збірна України з стріт-болу розпочала завершальний збір напередодні Європейських ігор (фото)

Івано-Франківськ провів своїх спортсменів на Перші Європейські ігри (фото)

Тренер Олімпійської збірної з баскетболу 3х3 (стріт-болу) Юрій Процюк: Вперше ми мали для підготовки все, що потрібно


21.06.2015 2016 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

583
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3156
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21283
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2081
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1579 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2450

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

346

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

256

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

839

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2249
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

266
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

540
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1085
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

253
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

866
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

832
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

752
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8318
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

402
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1156 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2259 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

956