фото: Галка
21 червня, до Баку на Перші Європейські ігри вилетіла Олімпійська жіноча збірна з баскетболу 3х3 (стріт-болу), основу якої складають дівчата з Івано-Франківська.
Напередодні від'їзду наших баскетболісток кореспонедт Фіртки поспілкувався з начальником управіння молоді і спорту Івано-Франківської ОДА та одним із тренерів збірної Ростиславом Микитюком.
Традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ ВІД ФІРТКИ:
1. Як готувалися збірна України зі стріт-болу до Європейських ігор?
Наша команда проводила навчально-тренувальні збори. Перед цим дівчатам необхідно було пройти низку кваліфікаційних турнірів, які проводит ФІБА. Два турніри ми зорганізували в Україні - це Кубок України зі стрітболу і першість України серед команд мікс.
Після того якраз і відбулися збори. Перші в Івано-франківську. Виїжджали на одну контрольну гру в Чехію. Повернувшись звідти відправились на збір із фізпідготовки на "Буковель".
Хотілось би відзначити, що якраз нашу збірну взяв під опіку народний депутат Олександр Шевченко. За що ми йому вдячні.
Після "Буковелю" дівчата поїхали ще на два турніру - в Брно. Також збірна дуже багато часу приділяла тактичним заняттям.
2. Які переспективи виступу команди в Баку?
Ми надіємось на хорошу гру наших гравців, тому, що ми повноцінно провели підготовку до турніру. Хоча група не є із легких - група смерті я б сказав. Там зібралися одні із самих сильних збірних - Бельгія, яка є третьою в європейському рейтингу, збірна Чехії - 5-й номер, збірна Туреччини - 7 і ми 9-ті.
Проте я думаю, що грати можемо із кожною командою, адже наша збірна переграла найсильнішу збірну континенту - збірну Франції. Ми можемо боротися із будь якою командою.
3. В скільки обійшлася підготовка і поїздка на ігри?
Взагалі, допомагали нам багато людей. Це і міністерство молоді і спорту, й Олімпійський комітет, і Федерація баскетболу. Витрати не малі. Суму сказати не можу.
Але левову частину коштів і своїх сил надав Олександр Шевченко. Це є наш основний спонсор збірної. Ми дуже вдячні що так сталося і за те, що ми знайшли одне одного.
4. Який стан справ в обласному спорті?
Зараз трохи стабілізувалась ситуація з коштами, але їх завжди не вистачає. Виїжджаємо деколи на змагання і за кошти спонсорів, меценатів, батьків.
Саме головне, що маємо добрі результати і набутки в різних видах спорту.
Зараз ми ліквідували усі фінансові заборгоаності перед спортсменами за попередні роки. Зараз кошти, які є, видаються вчасно.
Що стосується масового спорту. Зараз ми переживаємо час реогранізацію спортивних шкіл. Складний період. Також маємо тяжку ситуацію із зимовими видами спорту - нема баз, давно не закупляли інвентар. Але ми рухамось в правильному напрямі і все буде добре.
5. Чому так мало представників Прикарпаття у збірних на Європейських іграх?
Ну тому що це перші Європейські Ігри. По-друге - потрібно було вибороти ліцензію на ігри і не всім це вдалося. Також дуже багато наших спортсменів навчаються в інших містах і виступають за інші області. Є такі, котрі начаються в нас, але виступають не за Прикарпаття.
6. Коли Прикрапаття виховає свого олімпійського чемпіона?
Надіємся, що при моїй каденції на ОІ в Ріо де Жанейро в нас буде свій олімпійський чемпіон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Івано-Франківськ провів своїх спортсменів на Перші Європейські ігри (фото)