В Тисменицькому районі заклали і освятили підвалини греко-католицького храму Погонянської Богородиці

У Погоні Тисменицького району заклали і освятили підвалини греко-католицького храму Погонянської Богородиці. Це ще один етап у розбудові Погонянського духовного центру.

 

Третій рік триває будівництво великого собору на території Василіянського Свято-Успенського Погонянського монастиря. Споруда об’єднає дві церкви: на двох поверхах.

 

Церква Цариці Вервиці у нижній частині храму вже діє, а спорудження верхньої, власне Погонянської Богородиці, розпочинається зараз.

 

Собор постане не у випадковому місці, — зауважує настоятель монастиря о. Никодим Гуралюк ЧСВВ, — адже за часів князя Данила Галицького тут стояла церква під стріхою, зведена на честь перемоги над татарами. А у 17 столітті тут було об’явлення ікони Богородиці.

 

Нині Погоня приваблює численних прочан чудотворним образом Погонянської Богородиці, який віднайшовся в чудесний спосіб на початку цього тисячоліття. Освячення підвалин храму відбулося урочисто, за участю понад десяти духовних осіб. Серед них були Протоархимандрит Василіянського чину святого Йосафата, отець Василь Ковбич, що прибув до Погоні з Риму в часі візитації в Україну; декан Тисменицький отець Петро Скрипник; настоятель храму Царя Христа в Івано-Франківську отець Йосафат Фітель; священики сусідніх парафій.

 

Приїхали на урочистість і представники тисменицької влади — голова Тисменицької РДА Ігор Овчар та заступник голови районної ради Руслан Фармус.

 

Допомагали закладати підвалини храму парафіяни та майстри-будівничі. Після молитви та окроплення свяченою водою духовенство, влада та миряни вклали в пази потужні дерев’яні балки, а о. Василь Ковбич наклав хресне знамення сокирою — інструментом будівничих майбутньої дерев’яної церкви та зауважив, що це добрий знак, коли підвалини церкви спільно закладають духовенство, влада та народ.

 

Автор — Вероніка Заник


Кількість переглядів - 3834
30.06.2011 18:19
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ