Чи відбулась в Івано-Франківську транспортна реформа? (оновлюється)

 

https://pp.vk.me/c629107/v629107767/286e/CAT6gDetaog.jpg

 

Минув тиждень, як іванофранківці їздять у громадському транспорті по-новому: маршрутки обладнані GPS-навігаторами, пасажирам видають квитки, водії одягнені у форму.

 

Хтось називає це "транспортною реформою", хтось - покращенням, а хтось і зовсім не помітив нічого.

 

Ми вирішили поцікавитись в мешканців Івано-Франківська їхнім ставленням щодо цих змін.

Михайло Смушак

Директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою
Ми заклали тільки фундамент транспортної реформи у місті. А точніше, реформи громадського транспорту.
На сьогодні, це тільки перманентні заходи, щоб уже і сьогодні покращити якість послуг, навести елементарний порядок, заставити перевізників працювати за правилами.
Тому що останні років 24 в цій сфері панувала анархія. Разом із тим, дані перманентні заходи будуть невід'ємною складовою майбутнього громадського транспорту міста. Вже незабаром буде виготовлено нову схему руху і новий конкурс буде проводитись вже за новою схемою. У місті буде не 112 перевізників, а максимум 10-11.
Квиток буде не паперовим, а електронним і оплачувати за проїзд мешканці будуть не за посадку, а за час проїзду. Будуть проїздні квитки. Вкрай необхідно облаштувати кожну зупинку, тому що дивлячись на деякі з них, таке враження, що у нас війна, а не на сході.
На кожній зупинці буде табло, яке показуватиме час прибуття в онлайн режимі. До речі, вже за місяць-півтора перше таке табло з'явиться в місті Івано-Франківську. Що стосується самих автобусів, то ми будемо робити акцент на сучасні середньо та великогабаритні автобуси та тролейбуси і електробуси. Сьогодні ведеться величезна робота, щоб з 1 січня 2016 р. ми отримали абсолютно іншого рівня громадський транспорт у місті Івано-Франківську! Власне, пропоновані заходи - це так-званий еволюційний тип реформи.
Маю також напрацьовані проекти революційних реформ для міста Івано-Франківська, в тому числі й транспортної. Але, боюсь, що до неї ще не готові ані влада, ані наші мешканці...

Олександр Бубен

голова правління ПАТ "Прикарпаттяобленерго", президент НФК "Ураган"
Це не реформа, це спроба підправити існуючий стан.

що хочу отримати ?
1.Якісно сплановані маршрути (розрахований потік, денне, нічне та тижневе навантаження ) 2.Чіткий графік руху транспорту (скординований БУС +Тролейбуси)
3.Відсутність конкуренції між перевізниками під час роботі на маршрутах (тому що будуть отримувати платню з бюджету за свій маршрут)
4. Всі купують квиточки не тільки в автобусі (онлайн, автомати,спецмагазини, інше)
5. Оплата водія, перевізника не залежить від кількості перевезених пасажирів (пільговиків) це питання Влади
6. Ясна річ, виділені спецполоси для руху бусів на дорогах
7. Після можно бейджики, білі сорочки , джипієси це вже стандарт!!!
Я повинен з джипа пересісти на транспорт, тому що так швидче, краще....

Віталій Світлик

координатор руху "ЧЕСНО" в Івано-Франківській області
Транспортна реформа в Івано-Франківську відбулась перш за все через активність громадян у співпраці з журналістами. Коли суспільство згуртовуєтья навколо проблеми органи влади не в силі мовчати а особливо перед місцевими виборами.
Питання транспортної реформи в Івано-Франківську назріло давно але політичної волі не було щоб її зробити. В Івано-Франківську працює комунальне підприємство «Електроавтотранс», яке здатне вразі нормального адміністрування якісно стравлятись з пасажиропотоком в місті. І як завжди наші комунальні підприємства працюють не на користь громади міста а для корупційних відмивань коштів в кишені чиновників.
Владі вигідно щоб на ринку працювали приватні перевізники оскільки можна продавати маршрути в ті чи інші руки.
Питання якості перевезень назрівали давно, це і грязні автобуси, завчасне з’їжання з маршрутів, хамське відношення до пасажирів та інше. Дана реформа є великим проривом у сфері перевезень, лишилось тільки дотискати перевізників та владу до логічного кінця коли вони будуть їздити за графіками, автобуси будуть в належному стань, водії будуть надавати якісні послуги.

Ігор Попадюк

голова Івано-Франківської обласної МГО ВМГО "Батьківщина молода"
Реформа, яка реформа? Косметичне обгрунтування підвищення тарифів це не реформа. У розвинутих країнах за комунальний транспорт відповідає міська рада, вона його організовує і відповідає за роботу, стан рухомого складу, водіїв, їхню поведінку, соціальне забезпечення.
Тариф враховує в більшості оновлення рухомого складу та зарплату працівників. Багатше місто кращі автобуси, бідніше місто гірші автобуси, гірша логістика, кращі автобуси їздять вдень гірші вночі. Логічні системи оплати за проїзд, єдиний квиток, квиток на один день, на 10 днів, на місяць.
Що зімнилося для пересічного Івано-Франківця крім ціни та кольору футболки водія? Скільки громадян міста слідкує за GPS?
Яка стратегія розвитку міського транспорту на найближчі 10років? Поки більше питань ніж відповідей.

Ірина Рабарська

Голова ММВК Івано-Франківська, громадська активістка
Працівники департаменту комунального господарства молодці! Перші кроки зроблені, багато зусиль докладено.
Так, можливо не все ідеально, але починати завжди найважче і ще є багато над чим треба працювати. Проте наші перевізники, нажаль недотримуються усіх вимог, не всі водії видають китки пасажирам, а пасажири у свою відповідь не всі вимагають їх.
Користуючись громадським транспортом,я бачу що мешканці відмовляються від квитка, я відповідно повідомляю їх, що за проїзд без квитка штраф 80 грн. Нажаль не всі маршрутки чисті та помиті, не усюди розміщена інформація про штраф.
Департамент у свою чергу повинен контролювати зараз помаксимум усіх перевізників спільно з громадою міста, розірвати угоду із порушниками!
Перевізники мають виконати усі умови, які прописані у рішення виконкому про підвищення тарифів та у додаткових угодах, які були укладені на підставі цього рішення.

Петро Шкутяк

Боєць АТО, депутат Івано-Франківської міської ради
Не чув про транспортну рефору в івано-франківську). Джіпіес, форма і квитки - то не реформа)) То тема довша ніж коментар...

Ігор Дебенко

політолог, кандидат політичних наук, голова постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, європейської інтеграції, інвестицій та розвитку туризму
Як на мене, жодної транспортної реформи в місті Івано-Франківську не відбулося. Де-факто, за ширмою обов’язковості виконання звичних як для транспортних перевезень норм перевізники, а точніше надавачі послуг, домоглися чергового підняття тарифів. Що одержали пасажири у відповідь? Аж ніяк не нову якість послуг, комфорт проїзду чи оптимізацію самої системи пасажирських перевезень.
У підсумку пересічний пасажир змушений сплачувати за проїзд рівно на 100% більше, аніж це було потрібно робити ще кілька місяців тому, одержавши взамін квиток, що й так був обов’язковим згідно норм транспортного перевезення. Щодо уніфікованих футболок для водіїв, то, їздячи щодня у маршрутках, так і не зумів їх побачити.
Але це знову ж таки звична практика, пересвідчитись в якій досить поїхати до сусіднього Львова. Навряд чи відчує пересічний пасажир суттєве покращення від запуску GPS-системи, яка у перший же день лягла, не витримавши вочевидь кількості маршруток в місті).
Наявність такої системи потрібна у першу чергу міській виконавчій владі для контролю перевезень, дотриманні графіків і тому подібне. У підсумку ж виходить, що заплатили за це гаманцем пасажира. Тому, ще раз зауважу, не вважаю такі зміни реформою. Скоріше підігравання посадовцями перевізникам під їх же тиском і в обмін на згоду виконання елементарних норм без достеменного обґрунтування вартості квитка, контролю за пасажиропотоком та формування справді конкурентної системи перевезень.

Світлана Оришко

викладач, волонтер
Якщо порівняти, наприклад, з Хорватією,то це -небо і земля! Там:таксисти -в уніформі - у чистих машинах з помірними цінами.
Водіі автобусів ввічливі,приязні. У самому автобусі не страшно взятися за поручні - вони там чисті. На відміну від наших "пижиків".
Я зараз часто ними користуюсь.Так от, коли я вбрана у одяг світлого кольору, після поїздки у пижику,його треба зразу прати.
Бридко сидіти на брудному сидінні та триматись за немиті поручні.Жах!
Впевнена,що ні мер з родиною,ні члени виконкому ніколи не їздили "громадським транспортом"!!! Скоріше на власному авто або на таксі!
Так звана транспортна реформа не працює.Не можна реформувати те, чого, насправді,нема! У всіх європейських містах є автобуси,власником яких є місто.Є виділена смуга для них.
Квитки,які купляють у кіосках, або у автобусі. Є банальні договірні відносини між пасажиром та надавачем послуги. Є відповідальність перед пасажиром! Є графік-незмінний-руху автобусів на зупинках! А у нашому місті-все, як не в людей!
Те саме - у медицині, освіті, у сфері послуг.

Володимир Гарматюк

журналіст
Я за те, щоби повернулися великогабаритні автобуси і весь громадський транспорт був муніципальним. Тоді б не виникало питань з квитками, цінами, іншими моментами, які зараз має місто в протистоянні пасажири-перевізники. Ну і великі автобуси. Це важливо. Не може бути так, щоби вулицею рухалися один за одним десять маршруток різних маршрутів, як якийсь автобусний потяг. А на зупинках скупчувалися по кілька штук одразу, блокуючи вулиці. Зелені футболки нічого не вирішують. Є вони - нема їх. Питання самоповаги водіїв. У якому одязі їздити. І спекуляції на темі - платити водіям, які не мають зелених футболок - це лише спекуляції. Щодо квитків - не впевнений, що вони є чимось необхідним для проїзду. . За проїзд все одно треба платити водієві. То яка різниця - дав він тобі квиток чи ні - ти ж їдеш. Хіба що як страховка на випадок аварії і отримання травм. Взагалі, пора запровадити електронні картки, які могли б поповнюватися грошима, як сімка від телефона. Гроші відповідно йшли б до бюджету. Але для цього треба, щоби автопарк був міським, або розробити механізм відшкодування коштів перевізникам. Поки що є потуги щось зробити, але таке враження, що перевізники впираються. Не водії, які мають здати норму за зміну, а власники маршрутів. Може, того водії такі злі?

Наталя Чаплинська

психолог
Перевізникам потрібно дбати не тільки про збагачення і доходи, піднімаючи вартість проїзду, але й про підвищення культури найманого персоналу, а саме водіїв. Може варто розкошелитись і організувати відповідне навчання для водіїв. Нажаль претензій багато не тільки до перевізників і водіїв, а й до влади. Для того щоб влада прореагувала потрібно зібрати купу паперів і доказів щодо порушень у автобусах. Не всі пасажири розуміють чому є обурення і які вимоги ставляться перед водіями, дуже багатьом байдуже. Тому стоїть питання, як уже захистити свої права при користуванні громадським транспортом щоб тебе за зауваження про недотримання вимог, не викинули з транспорту, не хамили тобі і щоб самі пасажири не говорили: «Ви, що думаєте, що щось зміните?» Наше завдання не тільки захищати свої права у маршрутках, а зобов’язати "владу" проводити тотальні контролі у цих маршрутках за схемою "таємний клієнт", себто, пасажир. Тоді складати Акти порушення вимог щодо обслуговування пасажирів у міському транспорті. І тоді таж влада має повне право припиняти або розривати договірні зобов’язання з перевізниками за хамську поведінку водіїв. А найголовніше це те, що наша влада заклала сама конфлікт між пасажирами і водіями та успішно усунувшись від прийняття рішення. Тому ми і тратимо свої нерви, здоров’я і кошти, а що робить у цей час влада? Чому владі вигідний конфлікт між водієм маршрутки і пасажиром, що влада робить у цей час для себе? Оцінюю дуже негативно. До прикладу взяти маршрут № 67. Таке враження, що в катафалку їдеш (Чорний Мерседес, коли стоїш, то нічого не бачиш, яка вулиця, яка зупинка, а коли у ньому сидиш, то ну дуже не зручно). І користає цей перевізник тим, що один на маршруті, хамовита особа. Якщо б був ще хоча один автобус (конкурент), та ще нормальний, то цей перевізник би точно втратив всіх пасажирів. До речі, він теж збирався не їхати за маршрутом через мої зауваження - чому відсутній GPS-навігатор, чому без форми, чому в маршрутці брудно, а квитки вартістю 4 грн. у нього є. Тому питання на підставі чого видані квитки по 4 грн., яким чином і ким формується пакет видачі квитків за таку вартість, коли у маршрутному автобусі нічого не змінилось окрім ціни перевезення? І такого є, на жаль, багато.

Віталій Перевізник

громадський діяч
Всю глибину реформи ще не можу оцінити, однак уже кілька квитків з дуже гарним дизайном маю у своїй колекції. Так, як доля країни залежить від виборців, так успіх транспортної реформи залежатиме від пасажирів. Отож, виховуймо у собі ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

Василь Кедик

політолог
Реформа на ринку громадських перевезень міста мала б означати створення конкурентоспроможного комунального транспортного підприємства, яке могло б взяти на себе принаймні 40-50% перевезень в Івано-Франківську. Обіцянки міської влади купити кілька вживаних тролейбусів з Європи та прокласти нові тролейбусні лінії - це дуже мало. Останні ж нововведення : gps-трекери в маршрутках, квитки, ідентифікатори та форма для водіїв - це крок вперед, але аж ніяк не стратегічний шлях вирішення проблеми в інтересах мешканців міста. Це ситуативний спосіб лікування симптомів короткозорості влади. Якщо нова міська влада прагнутиме уникнути шантажу приватних перевізників, їй доведеться діяти масштабніше.

Ігор Ткач

інформаційний аналітик та спеціальний кореспондент газети "Вікна" vikna.if.ua
Мушу сказати, що "транспортної реформи" в місті Івано-Франківську немає, є запровадження елементарних правил на транспорті.
1) Квиток - це документ, який підтверджує право пасажира проїхати в транспорті, а також документ який має в собі містити страхування від нещасних випадків на транспорті. Квитки - додатковий елемент контролю пасажиропотоку і відповідно контролю грошей. На квитку має бути зазначена та сума, яку реально платить пасажир за проїзд. Можуть бути проїзні місячні чи тижневі квитки. Звітність про видану водієм кількість квитків має бути щоденною. Квитки мають компостуватися або якимось іншим чином унеможливити багаторазове використання квитків, в тому числі і недобросовісними водіями. За відсутність квитка мають бути штрафи. За відмову видати квиток - розірвання угоди із перевізником без усяких мирових, безкоштовних перевезень "один день" і таке інше.
2) Стан автотранспорту - тут є вимоги до технічної справності, безпеки, чистоти, пожежної безпеки тощо
3) Водії - мусять бути ввічливими, належно одягнутими, оголошувати зупинки, не обілечувати під час руху, не користуватися мобільними пристроями без гарнітури, не вмикати музику чи радіо без гарнітури (зі слів одного водія маршруту №30 музика - для водія, але цю низькопробну російську попсу чомусь чути в салоні), не палити в салоні і багато інших вимог
4) інфраструктура - мусять бути обладнані зупинки, туалети на них, в тому числі і на кінцевих станціях зупинок маршруток, місця для відпочинку водіїв.
5) графік - його мусять дотримуватися неухильно, в тому числі і вранці та у вечірні години, GPS-трекери для відслідковування руху, диспетчерські пункти для інформування водіїв про корки, дтп тощо
6) конкурси маршрутів - мусять бути наново проведені, із продажем не окремих маршрутів, а пакетів маршрутів - в пакет має увійти цілий спект маршрутів - як комерційно високого інтересу, так і комерційно низького інтересу - щоб не було так, що одні мають "жирні" маршрути, інші "копійчані" у такий спосіб кількість автобусів реально зменшиться, зменшиться і навантаження на інфраструктуру і потік автотранспорту. Конкурси мають бути прозорі із сформульованими вимогами, в тому числі враховуючи інтерес окремих пільгових груп пасажирів чи пасажирів з особливими потребами - батьки з малими дітьми, неповносправні тощо.
7) одне із головних питань - дотримання ПДР, культури поведінки на дорозі, взаємоввічливості, норм безпеки, швидкісного режиму, посадки-висадки пасажирів
8) мусимо навчити пасажирів на зупинках стояти в чергах, не брати штурмом автобусів, заходити в одні двері і виходити в інші, брати і вимагати квитки, знати правила перевезення пасажирів, знати свої права та обов'язки і не допускати їх порушень, оскаржувати порушені права.
9) заробітня платня водіїв мусить бути підвищена до розумних величин - це унеможливить створення умов, коли водій зацікавлений мати "лівак", не видавати квитки, робити більше чи менше кіл на маршрутів в залежності від обставин, а не графіку руху, це унеможливить "маршрутні перегони", це вбереже значні кошти самих перевізників-власників автобусів і вбереже надходження до бюджету, оскільки конкурси матимуть обгрунтовану економіку. Добрі умови праці для водіїв мали б стати профілактикою байдужого ставлення до роботи, стандартів обслуговування.
10) вартість проїзду має бути обгрунтована економічно за зрозумілою публічною формулою
11) схеми маршрутів мусять бути складені на основі наукових досліджень і соціальних потреб населення в транспортних перевезеннях.
12) Має бути і комунальний транспорт, адже транспортна галузь прибуткова, хіба ні? Питання комунального транспорту слід вивчати і можливо навіть майже повністю на нього перейти з одночасним збільшенням видів транспорту - тролейбусні лінії сполучення, автобусні маршрути із навколишніми селами по колу Загвіздя - Драгомирчани - Черніїв - Марківці - Тисмениця - Клубівці - Вільшаниця - Узин - (Підлужжя - Вовчинець) - Єзупіль - Тязів - Ямниця та ін.
У зв'язку із вищенаведеним, мушу сказати що ми стоїмо на порозі реформ транспорту в місті, але самих реформ ще ніхто навіть не формулював.
Я вже не кажу про те, що в нас нема зрозумілого сполучення усіх автостанцій та залізничних станцій міста по колу, сполучення з аеропортом.
Багато що залежить від питання чи будуть в місті та на околицях кілька мостів, чи будуть нові шляхопроводи, залізничні переїзди та інше. Питання дуже складне.

Максим Кицюк

громадський активіст
Транспортна сфера нашого міста у пригніченому стані. Стара техніка, недолугі "Богдани" та "Еталони", які вже дуже давно потрібно було би замінити на великі та якісні низькопольні автобуси, тролейбуси, яким би вже давно потрібно було б лежати на сміттєзвалищі металобрухту, тощо.
Але я з великою надією спостерігаю за роботою Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Івано-Франківська.
Приємно вражений новою розміткою, прибиранням реклами з придорожних парканів, велодорожками, спробами боротися з неадекватними паркувальниками.
Роботи ще дуже-дуже багато, але вірю, що громадськість разом з паном Смушаком крок за кроком наводитимуть лад і залишать гарний та великий внесок наступним поколінням

Володимир Кушніренко

журналіст, громадський активіст
Те що зроблено в Івано-Франківську в галузі громадських перевезень неможливо назвати реформою. Пропоную розглянути проблему комплексно.

Запроваджено квитки, трекери та форма для водіїв. Останнє – суто намагання надати пристойнішого вигляду нашим водіям. Квитки – це безумовно позитив. Наявність квитків дає можливість відстежити пасажиропотік у розрізі кожного маршруту. Раніше пасажиропотік і громадським активістам, і чиновникам відділу транспорту, і самим перевізникам був загадкою. Інформація про пасажиропотік у свою чергу дасть нам інформацію для реального реформування системи громадських перевезень. Ми будемо чітко знати який із маршрутів прибутковий, а який ні. Зможемо корегувати маршрути до збільшення або до зменшення в залежності від пасажиропотоку.

Трекери дозволяють усім іванофранківцям і, що найголовніше, працівникам відділу транспорту, контролювати рух маршруток. Це є запобіжником зловживань з боку перевізників, коли автобуси сходять з маршрутів на кілька годин швидше, ніж затверджено у графіку руху.

Тепер щодо самої реформи громадського транспорту. Я вважаю, що у Франківську доцільно запровадити наступне:
1. Велико- або середньогабаритні автобуси. Це, як наслідок, зменшить кількість самого маршрутного транспорту і розвантажить вулиці міста.
2. Нова схема руху маршрутного транспорту. Наразі багато маршрутів пересікаються між собою. Частина з них дублює маршрут комунального транспорту. Як наслідок – постійні змагання водіїв між собою за пасажирів, що в народі ми називаємо «гонками пижиків». Таким чином, кожен водій автобуса буде впевнений у кількості свого пасажиропотоку.
3. Укрупнення перевізників. Йдеться про залучення у систему громадських перевезень кількох великих перевізників. Як наслідок – простіше управління та узгодження проблемних моментів. Більший перевізник легше вийде до рівня рентабельності та матиме можливість обслуговувати як прибуткові, так і неприбуткові маршрути. Наразі у Франківську близько 100 приватних перевізників. Як результат – постійний хаос та транспортний безлад.
4. Тотальний контроль за графіком руху та правилами дорожнього руху з боку відділу транспорту та громадських організацій з безапеляційним виконанням умов договору. Якщо перевізник його порушує – Департамент зобо’язаний в односторонньому порядку розірвати договір.
5. Розвиток комунального транспорту. Комунальне підприємство «Електроавтотранс» постійно збиткове, а його робота не є прогресивною. Рішення полягає у залученню інвестицій, кредитних фінансів чи ресурсів донорських установ, які б дали можливість суттєво збільшити автопарк та забезпечити іванофранківцям якісні послуги. Наявність сильного комунального підприємства зменшить залежність Івано-Франківська від вибриків приватних перевізників та дасть можливість залучати кошти у міський бюджет.

Лише тоді, коли до проблеми громадських перевезень ми будемо підходити комплексно, ми зможемо реально змінити картину. На жаль, попри сьогоднішні дуже позитивні кроки, говорити про здійснення реформи ще рано. Весь об’єм роботи із реформування системи громадських перевезень у нас ще попереду.

Володимир Джигіта

політолог
Реформою це назвати важко. Сьогодні впроваджують так звані «новації», які всього лише показують, що раніше ринок пасажирських перевезень не мав жодного контролю зі сторони міської влади.
Звичайно, такі кроки потрібні й правильні, але запізнілі. Варто розуміти, що для ефективного втілення в життя цих змін основну масу відповідальності повинні взяти на себе пасажири, адже кожен не взятий у водія квиток дає можливість перевізникам продовжувати приховувати реальні доходи і, як наслідок, ухилятися від справедливого оподаткування.

Володимир Чорноус

юрист, екс-депутат Івано-Франківської міської ради
Нарешті у франківських маршрутках запрацювали GPS-трекери, які дають можливість в онлайн-режимі відслідковувати рух автобусів по маршруту. Це допоможе виявити факти (на жаль, численні) передчасного сходження автобусів з маршруту, що викликало регулярні ремствування вечірніх пасажирів, котрі даремно гаяли час на порожніх зупинках. Відтепер ситуація мала би покращитися (принаймні у цьому запевняють транспортні чиновники). За істотні порушення обіцяють навіть розривати договір на перевезення.
Звісно, за додаткові зручності доведеться платити вже 4 грн – погодьтесь, забагато як для міста, котре можна перейти з кінця в кінець за неповну годину. Слабкою втіхою слугує хіба що обов’язкова видача квитків, яка дасть реальну картину обсягу перевезень і захистить права потерпілих пасажирів у випадку ДТП на кшталт недавньої аварії в Пасічній. Приємніша новина – збереження права пенсіонерів на безлімітний проїзд з 10 до 16 години.
Проте зауважу, що система GPS-моніторингу навряд чи покаже 2-3-рядне паркування маршруток на зупинках «Вокзал», «Поштамт» чи «Універмаг». Стосовно останньої, нагадаю, що із жовтня 2014 року діє рішення міськвиконкому «Про розподіл зупинок між маршрутами міських автобусів». Відтак ця зупинка передбачена виключно для автобусів 1, 6, 21, 25, 25А, 40, 61, 66, 69, 70, 71, 73, 79, 80, 81, 83, 84 і 86 маршрутів. Автобуси маршрутів 5, 11, 14, 20, 20Б, 22, 27, 28, 31, 32, 56, 57, 58, 60, 67, 76 і 78 мають зупинятися виключно на тролейбусно-автобусній зупинці «Ринок». Тим не менш, УСІ автобуси зупиняються на ОБОХ зупинках, що спричиняє транспортну вакханалію на перехресті вулиць Дністровська-Галицька-Новгородська.
Зрештою, чи перестануть нарешті водії розмовляти по телефону і палити за кермом, хамити пасажирам-пільговикам, нехтувати правилами дорожнього руху в погоні за виручкою? Так що електроніка електронікою, але без спільних зусиль чиновників, громадських активістів і власників маршруток покращення сервісу годі й очікувати.
Втім, беззаперечні плюси прогнозовані: зросте обсяг перевезень комунальними тролейбусами (дешевшими більш як удвічі); дедалі більше франківців пересядуть на велосипеди чи віддадуть перевагу пішій ході. А от чи виграють перевізники, гарантії не дасть ніхто.

Тарас Зень

пластун, радіоведучий на "Вежа 107 FM"
Як такої реформи не має. Є не дуже значні зміни. Такі як квиток, футболки на водіях (цікаво, а що вони носитумуть взимку?) та інше. Реформи пропоную робити кожному свої в особистому житті. Ходити пішки, адже місто не велике. Їздити на ровері. Останнє відносно недавно почав культивувати для себе більше. Отакі от реформи я бачу перспективними.

Мирослав Кошик

Історик, політолог, експерт
Мені здається, що називати ці мінімальні зміни реформами є занадто сміливо. Це косметичні зміни, які повинні створити ілюзію обгрунтовуваності підняття цін на проїзд. Справжня реформа, це коли місто, нарешті позбавилось би цих жахливих маршруток взагалі і розширило б сітку комунального транспорту, зокрема тролейбусів, що не забруднюють повітря , яке в місті і так не дуже курортне.

Андрій Корнієнко

громадський активіст
Переконаний, що я буду не оригінальним в своєму коментарі, але ж, насправді, ЯКА РЕФОРМА??? Встановити навігатори, на які водії маршруток не звертають уваги, одіти, через одного, в зелені камізельки, чи надрукувати талони, які не завжди видаються пасажирам – то є реформа? І все це тільки для того, щоб хоч якось оправдати підвищення вартості проїзду. Це насправді навіть не смішно, а дуже-дуже сумно.
Рефо́рма (лат. reform – перетворюю, змінюю, франц. réforme ) — комплекс заходів, яким запроваджуються такі нові умови діяльності в сфері суспільних відносин, які не змінюють основ (перш за все, економічних) системи суспільних відносин, але призводять до викорінення негативних суспільних явищ, які за попередніх умов народилися й розквітли.
Негативні явища – бруд, хамство водіїв, недотримання графіку руху, паління в салоні і т.д. НЕ викорінено, то ні про яку реформу мова йти не може. Фарс, не більше

Тарас Боднар

Громадський активіст
Яка у нас більшість у міськраді, така й реформа - понтів багато, а ефекту, як завжди, цілий "0"
Але піЯр є, як каже Фарійон)

Володимир Олійник

депутат Івано-Франківської міської ради, голова фракції УКРОП
Починати треба з позитиву, тому скажу, що GPS на франківських маршрутках - це круто. В цьому плані ми випередили 99% міст України.
Проте мешканці вул Сагайдачного, Максимовича, а також споживачі Івано-Франківського РЕМ, лікарі та хворі Інфекційної лікарні як ходили пішки так і ходять.
По маршруту №67 із 2006 року пишу запити, щоб його дати в навантаження до надприбуткового маршруту.
Поки факти такі: 1 автобус 1 раз в годину до 18.00 в будні дні, без дотримання графіка. У вихідні дні автобуси у Київ їдуть, а на вул. Сагайдачного-Максимовича - ні. Відмазка "погана дорога" уже не працює. Настав час соціальних маршрутів.
І робити реальні зміни, а не їх видимість.

Віталій Гоголь

громадський активіст
Про транспортну реформу у Івано-Франківську, як таку, наразі складно говорити. Підняття цін, зелені футболки та наявність квитків - тільки це не може принести результатів. Вартість проїзду збільшилась - сервіс кращим не став. І це очевидно, ми це бачимо і чуємо щодня. Присутність вище перелічених факторів часто не виключає, для прикладу, бруду в салоні чи хамовитої поведінки водія. Взагалі, я схиляюсь до того, що потрібно вводити комунальний транспорт. Крім того, до всіх нових норм потрібно ще додати відео-спостереження, яке стане реальним контролем як для водія, так і для пасажирів. Більш жорсткіші санкції, покарання для порушників, бо як бачимо, ті, що існують сьогодні є не до кінця дієвими. На жаль, негативних ситуацій у маршрутках наразі більше, ніж позитивних. Одна з основних проблем сьогоднішніх пасажирських перевезень також те, цей напрям передали в приватні руки, а приватники ставляться до цього не як до сервісу для людей, а суто як до способу заробити грошей. Я особисто не відчув ніяких змін на краще. Потрібен час, щоб зробити ще якісь висновки.

Тарас Случик

громадський активіст, експерт Інституту політичної освіти
В місті поки не відбулось реформи транспорту, а лише позитивні косметичні зміни. Справжня реформа це коли в Івано-Франківську буде лише комунальний транспорт який складатиметься з автобусів та тролейбусів оплата за проїзд буде здійснюватись за допомогою електронних квитків. При цьому транспортні засоби будуть з низькою посадкою, взагалі без реклами та зручним механізмом оповіщення про маршрут автобуса чи тролейбуса.

Кількість переглядів - 14965
17.06.2015 13:12
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (4)
Роман Наминас | 09.07.2015 16:16Я би рекомендував встановити систему GPS моніторингу, контролю
та стеження за транспортом "Інспектор" від IT-Lynx. Використовую
у своїй компанії, та й іншим рекомендую - http://www.it-
lynx.com/products/hardware-software-complex-inspector/gps-
monitoring-system-inspector/
Андрій Дутка | 01.07.2015 08:15Сьогодні (1.07.15) спробував перевірити в
дії систему gps на сайті http://iv-
frankivsk.dozor-gps.com.ua/, а він не
працює, маршрути є, але жодної маршрутки не
показує (таке враження що всі дружньо
відключили gps трекери) ось і сервіс.До 8
години він так і не запрацював.
Наталі Наталі | 30.06.2015 09:55 І знову реформа в дії! Неділя 28 червня , 64 маршрут, водій
вимагає плати за проїзд песіонера за віком, бо в маршрутцідвоє
пасажирів. До яких пір кожний орган державної влади (освіта,
медицина, трансорт в т.п.) буде залазити в нашу кишеню,
вимагати плати за все і вся натомість не надаючи якісних
послуг та ще й в такий важкий час. Совість не мучить? Чи її
зовсім не залишилось?
Julia Cherokee | 22.06.2015 17:48Сьогодні біля 08:30 сіла маршрутне таксі номер 31 біля Сільпо на вул.Мазепи.
в салоні лише я і жінка з дівчинкою. Явно мала каса). Водій почав вимагати
оплатити проізд і дитини. Жінка заплатила, однак зауважила що "ніби ж діти
до 14 років мають право на пільговий проїзд". Водій впевнено відповів що
лише "діти до шкільного віку". Саме цікаве, що в салоні не було оприлюднено
витягу з правил перевезення пасажирів.
Реформа в дії?

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги