Децентралізацію влади і передачу повноважень на місця підтримує абсолютна більшість мешканців області – 70%.
Такий показник засвідчили результати соціологічного дослідження, проведеного Дослідницько-консультаційною агенцією «Galсоц» протягом 18 травня - 4 червня 2015 року, пише Фіртка.
Не підтримує ініційований на найвищому державному рівні процес об’єднання громад лише 17,1% респондентів.
При цьому, ліквідацію обласної та районних державних адміністрацій підтримує 61,1% респондентів, не підтримує – лише 26,0%. З-поміж ключових проблем, які за оцінками мешканців області найбільшою мірою заважають розвитку місцевого самоврядування, слід виокремити:
· безвідповідальність посадових осіб перед громадою (45,6%);
· недостатність повноважень для контролю за розподілом коштів (11,3%);
· втручання виконавчої влади (11,0%);
· дублювання функцій (10,5%).
Слід також зауважити, що з-поміж опитаних, децентралізацію схильні в більшій мірі підтримувати чоловіки, особи віком від 18 до 29 та 40 до 59 років, які працюють, мають повну вищу освіту та мешкають в міських населених пунктах.
Довідково. Дослідницько-консультаційна агенція «Galсоц» у період з 18 травня по 4 червня 2015 року провела вибіркове репрезентативне опитування мешканців Івано-Франківської області (у віці 18 років і старші).
Мета дослідження полягала в з’ясуванні орієнтацій дорослого населення щодо оцінки стану та актуальних питань розвитку місцевого самоврядування на Прикарпатті.
Опитування здійснювалося за допомогою методу особистих інтерв’ю (face to face) у домогосподарствах, де проживають респонденти.
Для проведення опитування була розроблена стратифікована, двоступенева випадкова вибірка з квотним відбором респондентів на останньому ступені.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення, яке постійно проживає на території Івано-Франківської області, не проходить військову службу, не перебуває у закладах тимчасового позбавлення волі або ж у медичних установах (лікарнях, медичних інтернатах).
Загалом в рамках дослідження було проведено 1100 інтерв’ю з мешканцями області.
Похибка опитування становить близько 3%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стало відомо, як планують поділити Івано-Франківську область
Ольга Галабала: Об’єднані громади Прикарпаття зможуть отримати 140 млн. грн.