Справа Ріяфета Гасимова проти Віктора Анушкевичуса добігає фінішу

 
 
 
Сьогодні в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд адміністративної справи у позові Ріяфета Гасимова до міської ради та очільника Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса.
 
 
Як відомо, Ріяфет Гасимов хоче змусити владу через суд продовжити договір оренди на ділянку біля міського озера.
 

Засідання розпочалось з клопотання мешканця Івано-Франківська Артема Борзиха щодо залучення його до справи у якості третьої особи без самостійних прав на стороні відповідача. Чоловік вважає, що справа має пряме відношення до нього, оскільки порушує його права на користування спірної земельної ділянки, повідомляє кореспондент Бліц-Інфо.

 

Проти залучення ще одної третьої сторони виступив адвокат Ріяфета Гасимова. Він аргументував, що інтереси цього франківця нічим не відрізняються від інтересів активіста Сергія Чирви. Тож, якщо суд прийме рішення на користь інтересів активіста Чирви, то вони задовольнять і інших франківців. У результаті суддя відхилила клопотання, пояснивши, що інтереси франківця вже представляє міськрада.

 

Представник міського голови подала клопотання про залучення до справи витяг з рішення міськради про відмову продовжити договір оренди з Ріяфетом Гасимовим за 25 травня та документів.

 

Оскільки сторони не заперечували, суддя долучила ці документи до справи.

 

З клопотанням про залучення документів до суду звернувся й прокурор Янчук. А саме, протоколи правопорушень позапланової перевірки Держархбудінспекції, яка виявила на місці будівництва ряд порушень. Зокрема, порушення поверховості на -3м та зведення монолітної площадки під автостоянку. І, як зауважив прокурор, приписи були вручені представник забудівника і не оскаржені, а штрафи за порушення ще не сплачені. Відповідно, порушено умови договору про оренду, а недоліки виявлених порушень ще не виправлені. Проти долучення таких документів заперечив захист Ріяфета Гасимова, аргументувавши,  що вони не стосуються справи по суді. Натомість за долучення виступила сторона міськради, пояснивши, що саме дотримання договору є однією з умов його продовження. Тож суддя ухвалила рішення долучити ці документи до справи.

 

Опісля ще одне клопотання подав представник Сергія Чирви. А саме, відповідь на запит від Департаменту архітектури щодо існування на генплані озерця, яке було засипане забудівником. А  також відеозапис з інтернету, на якому представник забудівника визнає, що озерце таки було. Традиційно, проти долучення виступив адвокат Ріяфета Гасимова. Сторона міськради та прокурор не протестували проти долучення відповіді на запит. Тож суддя погодила клопотання частково.

 

Після озвучення сторонами всіх клопотання, суддя зачитала позовну заяву Ріяфета Гасимова. Підприємець просить суд зобов'язати міського голову та міськраду укласти з ним додаткову угоду на оренду спірної ділянки. Як наголосив адвокат позивача, оскільки до Ріяфета Гасимова не надійшла заява про розірвання договору і він вчасно звернувся з прохання його продовжити, то підстав для відмови немає. Окрім того, адвокат Валерій Селянінов підкреслив, що міськрада 26 березня не прийняла відповідного рішення, а тільки дала доручення не продовжувати договір. А саме рішення щодо розірвання договору було прийнято аж через два місяці -25 травня. Відповідно,всі терміни були порушені. Окрім того, вважає адвокат, орендар належно виконував всі свої зобов'язання Тож просить суд задовільнити позовні вимоги.

 

Натомість представник міського голови заперечила проти позову, аргументуючи, що орендарем неналежно виконуюються умови договору. Окрім того, орендар мав повідомити про бажання продовжити договір оренди до 7 лютого. І це крайній термін, оскільки орендарю на це було дано два місяці. А орендар подав його з запізнення - 9 лютого. До всього, позивач не подав додаткової угоди на продовження оренди, а це є дуже важливим фактором. Зокрема, через значне зростання орендної плати, що є істотною перешкодою на шляху продовження договору оренди на тих самих умовах. Також, представник міського голови наголосила, що міськрада прийняли рішення взагалі не передавати цю земельну ділянку в оренду, тож говорити про переважаючи право на надання в оренду ділянки саме Ріяфету Гасимову говорити не варто. На запитання судді, чому рішення про непродовження оренди на спірну ділянку з орендарем було прийнято тільки цьогоріч. Адже він орендував її з 2007 року. Представниця міського голови пояснила, що основна причина - спротив громадськості. А оскільки депутати та міський голова є представниками громади у міськраді, то вони не можуть йти проти її волі. Тому, представник міськради та міського голови заперечили проти позовних вимог позивача.

 

Натомість у позовній заяві активіст Сергій Чирва просить суд зобов'язати міського голову та міську раду не продовжувати договір оренди, оскільки ділянка є рекреаційного зону на якій заборонено вести господарську діяльність. І, як зазначив представник Сергія Чирви, будівництво на цій території, яка є землею загального користування, унеможливлює вільний доступ до неї мешканцям міста. Зокрема, і Сергію Чирві. Тож просить задовольнити вимоги викладені у позовній заяві. Натомість представник Гасимова виступив проти озвучених позовних заяв, аргументуючи, що дана земельна ділянка ніяк не рекреаційна зона, адже відноситься до житлової і громадської забудови. Тим не менш додав, що в рекреаційній зоні можна зводити фізико-оздоровчі комплекси. На це ж представник Сергія Чирви пікреслив, що позивачем було подано суду документ де вказано, що на ділянці зводиться відпочинковий комплекс з готелем.

 

Суддя поцікавилась у представника міськради чи відомо йому про те, що спірна ділянка належить до рекреаційної зони. Той відповів, що таких даних у нього немає. За його інформацією, цільове призначення земельної ділянки - це житлова та громадська забудова. У відповідь прокурор зазначив, що за його даними, на цій ділянці відповідно її призначення не можуть бути зведені житлові будинки, тільки - споруди оздоровчого та спортивного характеру.

 

Опісля суддя вивчила обставини та матеріали справи. І, очевидно, планувала піти до нарадчої кімнати для прийняття рішення. Та представник Сергія Чирви нагадав, що суду так і не було представлено повний проект землеутрою ділянки. Тож судддя прийняла рішення оголосити перерву у засіданні  до 22 червня 16 год.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ріяфет Гасимов не прийшов на засідання комісії з питань забудови міського озера

Представник Гасимова переконує суд, що земля біля міського озера не рекреаційна

“Вамбуд” призупиняє будівництво поблизу міського озера

У суді по міському озеру можуть взяти участь 250 тисяч франківців

Хто причетний до забудови міського озера?

Вільне озеро. Громада vs забудівник

Скандальна забудова біля озера: Договір оренди землі розірвуть через суд (документ)

Мер обіцяє назвати прізвища депутатів, які лобіювали скандальні забудови в Івано-Франківську

На сесії міськради громада виступила проти будівництва біля міського озера

Нардеп Олександр Шевченко надіслав звернення до органів влади щодо спроб скандальної забудови міського озера (документи)

Вільне озеро. Громада vs забудівник

Олександр Шевченко про забудову міського озера: Громада не повинна потурати кишеньковим фірмам Фітеля і Анушкевичуса

Олександр Шевченко: Ситуація навколо міського озера – символ остаточної моральної та адміністративної деградації нинішньої міської влади

Більше сотні іванофранківців зібралися для обговорення долі ділянки біля міського озера (фото)


16.06.2015 1214 0
Коментарі (0)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

550
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

647
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1361
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2314 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1164
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3092

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

913

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1059

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1488

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2086
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26407 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

781
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

982
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3036
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1284
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

962
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1220
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1230
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

440
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4311
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1093
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1655