70% мешканців Івано-Франківської області за децентралізацію, але 60% - проти скорочення сільських рад (фото)

 

 

Сьогодні, на розширеній нараді в Івано-Франківську експертом з надання інформації про децентралізацію в Україні і її переваги виступав представник Мінрегіонбуду Юрій Ганущак.

 

На нараду з’їхалось керівництво областей державної адміністрації, районних державних адміністрацій, сільські голови та народні депутати України Юрій Дерев'янко та Юрій Ганущак, передає Фіртка.

 

«Люди повинні розуміти саму суть закону про децентралізацію, де закладено ключове слово «добровільне обєднання громад». Звертаю вашу увагу на те, що примусового обєднання громад не буде. Напевне всі задаються питанням, що буде, якщо Івано-Франківська область не прийме узгодженої позиції. Відповідаю: нічого не буде. Якщо ми об’єднаємось в громади зявляться додаткові ресурси, відповідно вигода є. Але це має звучати не лише з трибуни, а має бути правильно донесено до людей на місцях, тому що бракує роз’яснень. Ми повинні в добровільному порядку вирішити, чи варто нам обєднуватись», - пояснив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук.

 

Адже 70% мешканців області за децентралізацію, але 60% - проти скорочення сільських рад, що суперечить одне одному.

 

17 червня сесія обласної ради розглядатиме і погоджуватиме пропозиції щодо територіального обєднання громад.

 

«Те, що я говорю, не є офіційною позицією будь-якого державного органу, тому що я є експертом, однак до моєї думки дослухаються. Найголовнішим моїм завданням є донести вам філософію децентралізації. Реформа достатньо механістична, тобто там є небагато рішень», - почав свою експертну промову Юрій Ганущак.

 

У децентралізації є декілька аспектів і головним з них є адміністративно-територіальна основа, яка стосується сільського господарства і сільських жителів.

 

Завдяки реформі можна врятувати село. Дотримавшись європейського плану реформ можна перенести комфорт до села, щоб молодь не покидала села назавжди, а лище працювала в місті, проживаючи при цьому в селі. Коли до районного чи обласного центру 15 кілометрів, то люди ще залишаються в селі , а якщо більше – то переїжджають до міста – це в кращому випадку , в гіршому- спиваються. Тому найкращим виходом буде згрупуватись навколо міст.

 

Що стосується податку на доходи фізичних осіб, то це є державний податок і повертати їх в сільські ради ніхто не буде. По відношенню до сільських рад і міста районного значення держава закріпила податок на землю, податок на нерухомість, і як бонус, чого немає ніде в світі, додали єдиний податок і як додаток – ще добавила акциз, тут величезна помилка, яку держава виправить.

 

Реформа наблизить послуги до людей, адже 99% послуг надаються в районі. Державних адміністрацій буде в п’ять разів менше, та все ж вони будуть. Тому об’єднуватись треба навколо авторитету, який є економічно стійким.

 

В громадах будуть обрані старости – це буде єдине вікном між владою і громадою, також староста має право присікати правопорушення. Староста обирається там, де каже сесія ради.

 

Територіальні громади будуть мати рівні території, а не так як зараз, одна менша, друга – більша, і відтак податок буде сплачуватись однаковий. Це справедливо.

 

 

 


15.06.2015 514 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

506
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1442 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2155
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2112 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7460
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15188 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

227

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

975

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1046

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1832
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

233
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

609
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

852
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3089
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

857
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1906
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

943
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35092 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

161
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

437
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

578
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

904