Редактор VoxUkraine, дослідниця Київської школи економіки Ілона Сологуб свій виступ на конференції присвятила темі «Суспільний діалог: 42 мільйони геніїв».
За її словами кожен із нас є генієм, передає кореспондент Фіртки.
«Кожен із нас щодня, щохвилини обробляє дуже велику кількість інформації, щодня створює свою картину світу. Звісно вона у кожного різна, але залежить від того, які у нас наявні для цього інструменти», - вважає спікер.
Таких наборів інструментів, на переконання Сологуб, є два. Проте, дуже часто ми забуваємо про це і користуємось тільки одним, тому що цього нас вчили завжди у школі.
Спікер привела приклад того, як її донька-школярка розв’язує шкільну задачу. Вона витрачає приблизно хвилину на розв'язання та у п'ять разів більше на те, щоб його написати.Щоб правильно записати розв'язок завдання їй необхідно малювати різноманітні дужечки, стрілочки.
«Яким чином вона це запам'ятала я уявлення не маю. Але головне навіщо? Що важливіше: розв’язати задачу чи намалювати стрілочки? Я дуже вдячна своєму вчителеві математики, який прийшовши впершее на урок запитав чи принесли ми циркулі та лінійки, отримав ствердну відповідь і сказав, щоб він їх більше не бачив. Тепер я розумію, що так ми використовували дургий набір інтрументів. Художникам не потрібні циркулі», - вважає Сологуб.
Крім того, увагу присутніх спікер звернула на «слова-кіллери» та приклади формального мислення у державній політиці,адже зараз жваво йде обговорення як нам підняти економіку.
«Часто можна почути: «давайте будемо інвестувати в перпективні галузі. Я думаю, що єдина галузь, в яку держава має інвестувати – це освіта», - каже Сологуб.
Щодо спілкування - відсутність діалогу призводить до пошуку універсальних рішень, які неможливо втілити, до різного роду ксенофобій, до низького рівня довіри в суспільстві.
Спікер запевнила, що в плані сексизму та неповаги до інших національностей ми також не пасемо задніх. А також висловила побажання, щоб з нашого лексикону зникли слова «прості люди», «пересічні громадяни», «маленькі українці».
«Кожен із нас, якщо трішки подумає, відійде від того, чого нас вчили – він вирішить будь-яку проблему, не тільки свою, але й на рівні міста, області, держави. Проте, також генії можуть помилятись. Ключове слово тут – «можуть». Це означає можливість. У всіх нас є можливість пробувати щось нове, робити, помилятись, потім пробувати ще раз. Звісно я теж можу помилятись. Але на щастя, у мене є друзі, які можуть завжди вказати мені на мої помилки. Чого і вам бажаю», - завершила виступ Ілона Сологуб.