В Івано-Франківську триває друга конференція TEDx, гасло якої – ідеї, варті поширення. TEDx-конференції проводяться по всьому світу.
На тему "Невідворотність електронного урядування" виступив співголова робочої групи при віце-прем'єр-міністрові з питань електронного урядування Олег Левченко, передає Фіртка.
Як відзначив спікер, електронне урядування це не тільки ІТ-сфера.
«На мою думку, як психолога, це той інструмент який дає можливість побачити он-лайн, що відбувається у місті. Сьогодні це стартувало у Вінниці. Електронне урядування це не щось таке епічне.Власне це тільки частина загального простору, який існує. Це урядування за допомогою електронних інструментів. На мою думку це не замінить повністю чиновників. Оцифрувати хаос неможливо. Насправді це дає доступність, можливість в он-лайні виконувати багато речей. Насправді це той механізм який дає можливість оцифрувати процеси і зрозуміти не емоції чиновника а цифри в одиницях і нулях», - розповів Левченко.
Та за словами Олега Левченка, для запровадження цього є проблема.
«Електронне урядування в світі це трансформація, розуміння того, як ми можемо регулювати процеси. Було проведено опитування, яке дало результат, що люди не розуміють. Однак чітко зрозуміло, що люди хочуть відкритості.
Багато хто розуміє електронне урядування, як якийсь сервіс та насправді проблема в тому, що воно можливе, коли є єдиний чіткий механізм», - пояснив Шевченко.
Проте, спікер відзначив, що у Франківську електронне урядування є досить на високому рівні. Але у державі залишається відсутність бажання створити загальну схему урядування.
«Насправді збудувати його ми можемо лише тоді, коли ми захочемо цього. Все залежить від нашої компетенції, готовності використовувати ці ресурси, від Інтернету. Україна має сьогодні великий потенціал та спеціалістів. Однак електронне урядування не може бути унікальним інструментом, який вирішує всі питання. Запровадження електронних довідок - держава готова це зробити, але чи готові громадяни. Велика проблема в тому, що ми не навчили більшість людей користуватись цими сервісами і не пояснили для чого їм це потрібно», - констатує Левченко.
Коли є оцифровані процеси можна контролювати владу, бачити майбутнє, що я можу отримати за допомогою тієї чи іншої послуги.
Україна переходить сьогодні на інший формат. Впроваджується децентралізація, та питання в тому, чи ми готові віддати ці послуги на міста. На 100% все залежить від нас, від того, що ми запитаємо, що зрозуміємо.
«Електронне урядування не панацея для країни, а інструмент для кожного громадянина. Це стандарт який дає можливість будувати суспільство. Я думаю що ми цього досягнемо», - завершив Олег Левченко.