Що робити, якщо вкусила змія?

 

Літо - сезон відпусток і відпочинку на природі, але цього часу року супроводжують деякі небезпечні ситуації, які можуть трапитися з будь-якою людиною на природі. До таких небезпечних ситуацій відноситься укус змії. За статистикою, щорічно від укусів змій страждає більше двох мільйонів людей. Саме тому дуже важливо знати, що необхідно робити, якщо вкусила змія, а також те, що робити в такій ситуації як раз не варто. Такі знання корисні для кожної людини в будь-якому віці, оскільки це питання завжди було і залишається актуальним.

 

Чим небезпечний зміїна отрута?
Звичайно, ситуація багато в чому залежить від того, яка саме змія вкусила людину, а також від інших факторів, наприклад, вік потерпілого. Зміїний отрута ділиться на дві основні групи отруйних речовин. Перша різновид речовин включає в себе паралітичні речовини - така отрута, потрапляючи в організм людини, може паралізувати його дихальні органи і вкушений швидко гине від нападу ядухи. Друга група отрут становить небезпеку для клітин крові, які починають швидко руйнуватися в організмі, у тому числі і ті, що відповідальні за згортання крові.

 

У людини від впливу такої отрути наступає набряк тканин, а потім і всіх органів.
Однією з найнебезпечніших змій вважається гадюка, однак в останні десятиліття смертність від укусів гадюк значно скоротилася. Летальні результати можуть відбутися лише в одиничних випадках і то при неправильно наданої медичної допомоги. Ось чому так важливо знати, як правильно надати потерпілому від укусу змії першу допомогу.

 

Що робити при укусі змії?
При укусі не отруйні змії перша допомога потерпілому зводиться до мінімуму і включає в себе обробку рани перекисом водню, зеленкою або йодом. Якщо дезінфікуючі засоби під рукою відсутні, достатньо буде просто промити рану чистою водою і прикласти на неї чистий аркуш подорожника.

 

Після укусів неотруйних змій, на тілі людини залишаються легкі подряпини, на відміну від них, при укусі отруйної змії на тілі на кінцях подряпин залишаються проколи, через які змія запровадила свою отруту. У такому випадку найголовніше - зберігати спокій, оскільки від нього залежить правильне виконання кожної дії.
У першу чергу місце укусу ретельно оглядається. Якщо змія вжалила через одяг, від неї необхідно позбутися, оскільки тканина може містити значну кількість отрути. Також частина отрути може зберегтися на шкірі, поруч з місцем укусу. У такому випадку його необхідно акуратно видалити серветкою і уважно простежити, щоб він не потрапив на рану. Діяти необхідно досить швидко і одночасно акуратно і без паніки. Після того, як одяг знята, а зайвий отрута з шкіри видалено, необхідно акуратно обхопити рану і злегка натиснути на неї таким чином, щоб отрута вийшов з рани назовні. Медики в такому випадку зроблять хрестоподібний надріз, щоб отруєна кров інтенсивніше витікала назовні. Однак така маніпуляція повинна здійснюватися тільки навченим людиною. Після натискання можна спробувати відсмоктати отруту ротом. Якщо ця маніпуляція виходить, то надає допомогу людина може відчути на деякий час оніміння язика, яке проходить через деякий час. Однак якщо у людини є в роті рани або кровоточать ясна, то таку маніпуляцію здійснювати ні в якому разі не можна.

 

Важливо пам'ятати, що відсмоктування отрути ефективно тільки протягом перших 10-15 хвилин після укусу, а відсмоктувати отруту необхідно тільки в тому випадку, якщо до найближчого медпункту їхати годину і більше.

 

Що робити після надання першої допомоги?
Зміїний отрута поширюється по організму через лімфатичні вузли, тому постраждалий після укусу повинен знаходитися в нерухомому положенні. Якщо змія вкусила в ногу, то хвора нога прив'язується бинтом до здорової, а хворого переносять до машини або на руках до найближчого пункту лікарні.
При укусі змії в руку, її потрібно зігнути в лікті і перев'язати, щоб вона залишалася в такому стані. Крім того, при будь-якому укусі необхідно зняти з потерпілого всі кільця і ​​браслети, оскільки якщо відбудеться набряк тканин, це буде зробити вже практично неможливо.

 

Хворим, укушеним зміями суворо забороняється самостійно пересуватися і сидіти. Їх може мучити нудота, блювота, головні болі і запаморочення.
Другий важливий момент при укусі змії - рясне пиття простої води, яке допоможе звести до мінімуму інтоксикацію.
Категорично заборонено при укусі змії накладати джгути і вживати алкоголь!


11.06.2015 1742 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1987
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1872
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1869
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5549 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2162 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1521

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

755

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

820

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1022

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1012
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1786
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3692
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10270
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26161
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10196 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7723
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

910
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

234
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

394
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1292
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

897