Шлемко: Народний депутат не повинен триматися крісла, як воша кожуха

 

/data/blog/78823/505c3ac80b3cbfb4874173bd995110c6.jpg

 

Народний депутат України (фракція ВО «Батьківщина»), голова обласної організації ВО «Батьківщина» Дмитро Шлемко нещодавно склав депутатські повноваження.

 

Цей несподіваний крок парламентаря зі стажем, який працював у найвищому законодавчому органі майже чотири скликання, викликав неабиякий громадський резонанс, пише Фіртка.

 

У коментарі для газети «Галичина» політик пояснив, чим зумовлене його рішення:
— Безперечно, що в історії українського парламентаризму аналогічного кроку ще не робив ніхто. Свого часу склав достроково депутатські повноваження відомий співак Святослав Вакарчук. Проте його рішення було зрозумілим, оскільки йому було важко в середовищі політиків з його ментальністю співака. Я пропрацював у парламенті майже чотири скликання.

З трибуни Верховної Ради я вже говорив, що у 5-му скликанні після Помаранчевої революції через зраду голови Соціалістичної партії національно-демократичні сили опинилися в опозиції. У 6-му скликанні, не зважаючи на те, що Блок Юлії Тимошенко і «Наша Україна» мали більшість, окремі депутати не витримали спокуси великими грошима і в парламенті появилися так звані «тушки». А це спричинилося до того, що Партія регіонів і комуністи сформували більшість. Тому ми змушені були піти в опозицію. У 7-му скликанні «Батьківщина», «УДАР» і «Свобода» вже не мали більшості, першу скрипку грали Партія регіонів і комуністи. Так складалася ситуація, що три скликання я був в опозиції, де головним завданням для мене і моїх побратимів, які залишилися і не зрадили, були боротьба за утвердження українських цінностей, захист національних інтересів тощо.

Минулих парламентських виборів конституційну більшість отримали національно-демократичні сили. У Верховну Раду прийшли молоді, енергійні, професійно підготовлені люди. На з’їзді лідер нашої партії Юлія Тимошенко наголосила, що треба давати дорогу молодим. Я був найстаршим депутатом у фракції ВО «Батьківщина». і розуміючи, що хтось має розпочати цей процес, схвалив для себе рішення скласти депутатські повноваження. Вважаю, що мій приклад може бути корисним і для депутатів з інших фракцій, які вже у Верховній Раді по три-чотири скликання. Ми повинні усвідомити, що нині в українському суспільстві є великий запит на молодих людей.

Вони мають нове економічне мислення, знають основи ринкової економіки, міжнародну дипломатію, володіють іноземними мовами, тому повинні працювати і брати на себе відповідальність за майбутнє Української держави. Їм треба давати дорогу. Це було моїм першим завданням. А друге — це те, що ми йдемо до місцевих виборів. А «Батьківщина» на теренах Івано-Франківщини завжди займала чільне місце в обласній, районних і міських радах.

Я хотів би, щоб і цього разу «Батьківщина» була гідно представлена у радах Прикарпаття, оскільки наші партійці на це заслужили своєю діяльністю. Тому я маю намір зосередити свої зусилля на підготовці до місцевих виборів, розвитку обласної організації ВО «Батьківщина», яку очолюю вже впродовж 16-ти років. Також завжди відчував якийсь дискомфорт з приводу того, що  з усіх голів обласних партійних організацій лише я був народним депутатом. А ще, коли працював у Верховній Раді, у мене залишалося мало часу для роботи в обласній організації.

Крім цього, я хотів показати, що у Верховну Раду є не тільки вхід, але й вихід з неї, що народний депутат не повинен триматися крісла, як воша кожуха. У парламенті має відбуватися ротація.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Лещенко: Припинення повноважень Шлемка - інтрига, пов'язана з олігархічним впливом

Нардеп Шлемко: Маю намір зосередитися на оновленні партійної організації


10.06.2015 611 1
Коментарі (1)

Vassyl Pavliv 2015.06.10, 15:10
Можна рахувати що це гідний приклад для інших,але!!! Коли глянути в досьє - комсомолець,комуніст,б ізнесмен,б'ютівець,зав жди при владі, Хитрий лис по команді Юлі пішов в резерв, або поступився місцем. Нас чекає цікава рокіровка, або ціла шахматна партія, Королева проти Короля!
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13885 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1587
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

878
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6156
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

644

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

525
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

665
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

893
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5929
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13695
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

258
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

556
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

491
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

800 2