
Народний депутат України (фракція ВО «Батьківщина»), голова обласної організації ВО «Батьківщина» Дмитро Шлемко нещодавно склав депутатські повноваження.
Цей несподіваний крок парламентаря зі стажем, який працював у найвищому законодавчому органі майже чотири скликання, викликав неабиякий громадський резонанс, пише Фіртка.
У коментарі для газети «Галичина» політик пояснив, чим зумовлене його рішення:
— Безперечно, що в історії українського парламентаризму аналогічного кроку ще не робив ніхто. Свого часу склав достроково депутатські повноваження відомий співак Святослав Вакарчук. Проте його рішення було зрозумілим, оскільки йому було важко в середовищі політиків з його ментальністю співака. Я пропрацював у парламенті майже чотири скликання.
З трибуни Верховної Ради я вже говорив, що у 5-му скликанні після Помаранчевої революції через зраду голови Соціалістичної партії національно-демократичні сили опинилися в опозиції. У 6-му скликанні, не зважаючи на те, що Блок Юлії Тимошенко і «Наша Україна» мали більшість, окремі депутати не витримали спокуси великими грошима і в парламенті появилися так звані «тушки». А це спричинилося до того, що Партія регіонів і комуністи сформували більшість. Тому ми змушені були піти в опозицію. У 7-му скликанні «Батьківщина», «УДАР» і «Свобода» вже не мали більшості, першу скрипку грали Партія регіонів і комуністи. Так складалася ситуація, що три скликання я був в опозиції, де головним завданням для мене і моїх побратимів, які залишилися і не зрадили, були боротьба за утвердження українських цінностей, захист національних інтересів тощо.
Минулих парламентських виборів конституційну більшість отримали національно-демократичні сили. У Верховну Раду прийшли молоді, енергійні, професійно підготовлені люди. На з’їзді лідер нашої партії Юлія Тимошенко наголосила, що треба давати дорогу молодим. Я був найстаршим депутатом у фракції ВО «Батьківщина». і розуміючи, що хтось має розпочати цей процес, схвалив для себе рішення скласти депутатські повноваження. Вважаю, що мій приклад може бути корисним і для депутатів з інших фракцій, які вже у Верховній Раді по три-чотири скликання. Ми повинні усвідомити, що нині в українському суспільстві є великий запит на молодих людей.
Вони мають нове економічне мислення, знають основи ринкової економіки, міжнародну дипломатію, володіють іноземними мовами, тому повинні працювати і брати на себе відповідальність за майбутнє Української держави. Їм треба давати дорогу. Це було моїм першим завданням. А друге — це те, що ми йдемо до місцевих виборів. А «Батьківщина» на теренах Івано-Франківщини завжди займала чільне місце в обласній, районних і міських радах.
Я хотів би, щоб і цього разу «Батьківщина» була гідно представлена у радах Прикарпаття, оскільки наші партійці на це заслужили своєю діяльністю. Тому я маю намір зосередити свої зусилля на підготовці до місцевих виборів, розвитку обласної організації ВО «Батьківщина», яку очолюю вже впродовж 16-ти років. Також завжди відчував якийсь дискомфорт з приводу того, що з усіх голів обласних партійних організацій лише я був народним депутатом. А ще, коли працював у Верховній Раді, у мене залишалося мало часу для роботи в обласній організації.
Крім цього, я хотів показати, що у Верховну Раду є не тільки вхід, але й вихід з неї, що народний депутат не повинен триматися крісла, як воша кожуха. У парламенті має відбуватися ротація.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Лещенко: Припинення повноважень Шлемка - інтрига, пов'язана з олігархічним впливом
Нардеп Шлемко: Маю намір зосередитися на оновленні партійної організації