Франківські медики перебували з робочим візитом в Литві

Днями міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, головний лікар  Івано-Франківська Тарас Масляк та заступник головного лікаря ЦМКЛ з лікувальної роботи Олег Ціхонь повернулися з Литви, де перебували з триденним робочим візитом.

 

Основна мета поїздки – відвідання провідних  медичних закладів Литви. Так, у місті  Тракай, представники івано-франківської делегації провели зустріч з головним лікарем цього міста. А також відвідали основні клініки Вільнюса, де вивчали досвід литовських спеціалістів щодо системи організації управління охорони здоров’я Литви та надання реанімаційної, кардіологічної і травматологічної допомоги в країні.

 

Серед медичних закладів, які відвідала  івано-франківська делегація, великий  кардіологічний центр, Університетська клініка та центральна клініка Вільнюса.

 

Вже незабаром планується підписання двосторонньої  угоди про співпрацю івано-франківських лікарів з кардіологічним центром Вільнюса щодо лікування та діагностики жителів Івано-Франківська, навчання наших спеціалістів – кардіологів, кардіохірургів, реаніматологів та середнього медичного персоналу – на базі цього кардіоцентру. Крім того, під час робочого візиту було вирішено, що литовські спеціалісти будуть приїжджати до Івано-Франківська, для проведення консультацій та надання медичної допомоги разом із спеціалістами ЦМКЛ.

 

В Університетській клініці Вільнюса, яка представляє собою галузь державної медицині Литви, лікарі дізналися  про систему організації роботи, про систему надання невідкладної кардіологічної допомоги та лікування хворих в реанімаційному відділенні, оглянули обладнання лікарні та шляхи надання медичної допомоги.

 

А в Центральній клініці Вільнюса івано-франківська делегація дізналася  про практичне вирішення питання  обов’язкового загальнодержавного страхування жителів Литви, які вже не перший рік виплачують 7-12% із заробітної платні на забезпечення медичної страховки та про систему так званої лікарняної каси, яка забезпечує фінансування в тому випадку, якщо витрати на лікування значно перевищують суму страхових внесків.

 

„Такі робочі поїздки дуже важливі, – зауважив головний лікар Івано-Франківська  Тарас Масляк, – адже  в кожній країні і в кожному місті є  позитивні і негативні моменти  в роботі, ми можемо побачити, проаналізувати їх і, відповідно, зробити висновки у своїй роботі. Все це – елементи навчання і кожна поїздка – це своєрідна школа для нас. Адже усі ми постійно вчимося новому, переймаємо передовий досвід, а значить, допомагаємо нашим пацієнтам. А це – найголовніше”.


Кількість переглядів - 2843
29.06.2011 06:59
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло