Володимир Куцев. Коментар "Фіртці" щодо припинення кредитування України МВФ, комітету кредиторів та Української економіки

 

 

- Пане Володимире, як відомо сьогодні МВФ відмовив Україні у запозиченнях допоки не буде знайдено спільної мови із кредиторами та не буде затверджено план реструктуризації боргів України. Як ви оцінюєте ці події?


Все іде згідно тієї логіки, що була нами змодельована в інтерв’ю наприкінці квітня 2015 року. МВФ сказав, що поки ви не домовитесь із кредиторами – ні цента ви не отримуєте.
А кредитори із якими треба домовитись, це в основній масі своїй пенсійні фонди із США, наприклад той же Franklin Templeton, або PIMCO. Тобто все йде по самому «найцікавішому» вектору розвитку подій.

 


- Як домовлятись? Що там із кредиторами, в якому вони стані?


Достеменно відомо, що Україна вже в бан листі (так званий ban list в інвестиційних та комерційних банках, брокерських компаніях, інвестиційних фондах – перелік тих фізичних та юридичних осіб, чи державних або муніципальних утворень із якими ні за яких обставин не можливо мати справи, наприклад драг дилери, торгівці зброєю, та міжнародні злочинці – Фіртка), в бан листі також почали фігурувати прізвища окремих теперішніх високопосадовців – це також абсолютно точна інформація.
А стосовно вашого питання, як домовлятись, треба робити прогнозовані та реальні дії, а не скидати все на війну чи ще на щось. Як інвестбанкір, котрий займався реструктуризацією облігацій металотрейдера Інпром, можу сказати, що це дуже клопітка задача, ми потратили майже рік на цю транзакцію. В світових інвестбанках є навіть окремі підрозділи, котрі займаються реструктуризаціями боргів, облігацій та бізнесів, це так звані – Special Situations Groups.

 


- Що після бан листів?


Після бан листів, як правило йде або конструктивний діалог та фіксується brief term sheet, або бан лист перетворюється в судовий процес і десь не в Печерському районному суді м. Києва, а наприклад в Нью-Йорку, і в Лондоні одночасно…

 


- Прогнози стосовно валютних коливань?


При інших рівних умовах, такі от дії та ситуація негативного теперішнього часу – це абсолютна передумова для девальваційних та інфляційних очікувань. Буде сама гірша форма інфляції – це монетарна інфляційна хвиля, як що ми ще сюди накладемо негативні очікування, а саме глобальне погіршення кон’юнктури світових ринків – це колапс. До речі той же МВФ вже вийшов із прогнозом подальшого падіння економіки України, але, колеги, як на мій погляд, фіксують помірковану картину дня і вона на рівні мінус 9% зростання ВВП, а інфляційні очікування МВФ сягають 46%.

 


- Ваші прогнози стосовно того, що починається епопея судових позовів справдилась, відомо вже про заяву Коломойського? Що далі?


Що далі? А далі буде… Читайте уважно інтерв’ю там все сказано стосовно і поведінки кредиторів і стосовно усіх подальших кроків тих чи інших світових грандів та гравців. Як співалось в одній пісні співачки зі Львова: «…И от осени не спрятаться не скрыться, листья желтые скажите, что вам снится». Вже не більшовизм із троцькізмом, а суцільна сурковщина царює в Україні...

 


- Дякую вам за ваші коментарі.


Дякую і вам за ваш час. До речі тут знову перечитував видатну книгу Нобелівського лауреата пана Самуельсона «Економікс» і вирішив сконцентруватись на так званій «Австрійській Економічній Школі» та на на похідних від неї, і ось натрапив на висловлювання, що було зроблене на засіданні «Товариство Монт-Перелін». Тому хочу наприкінці процитувати вислів:


«Звичайно, свобода особистості не може бути безмежною. Свобода і порядок - дві сторони однієї медалі.
Адже анархія веде не до миру, а до громадянської війни. Тому ми повинні реформувати свої органи влади так, щоб вони діяли відповідно до норм закону.
Необхідно також гарантоване соціальне забезпечення, як твердить фон Хайєк, щоб врятувати дійсно бідних від голоду. Боротьба за свободу особистості не означає ні згоди з анархічними ідеалами, ні статистично-бюрократичного погляду на суспільство.

Ми повинні шукати такі шляхи, які, з одного боку, підвищать наші шанси на прийняття власних рішень, з іншого боку, не будуть обмежувати свободу наших сусідів».

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Forbes: Пітер Ванхеке: Що заважає іноземним фахівцям проводити реформи в Україні
Ексклюзив Фіртки. Інвестбанкір Володимир Куцев: Для України головна загроза – це некомпетентна бюрократія, котра займається троцькізмом і більшовизмом


02.06.2015 1018 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1880
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1817
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1814
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5357 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1478

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

683

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

739

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

931

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

968
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1718
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3632
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10212
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26087
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10138 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7677
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

859
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1360
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

347
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1235
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

832
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1040