В Івано-Франківську близько тридцяти керівників підприємств та інституцій створили унікальний Консорціум (фото)

 

Вчора, 26 травня, в Івано-Франківську сталася справді непересічна подія - близько тридцяти керівників провідних університетів, підприємств та інституцій підписали Меморандум про співпрацю з метою реалізації в Івано-Франківській області напрацювань представницької наукової конференції з питань енергоефективності "Ефективні екотехнології України", яка була проведена нещодавно в Івано-Франківську Інститутом розвитку міста "Новий Івано-Франківськ", ПАТ "Індуктор" та Івано-Франківською Торгово-Промисловою Палатою.

 

Базовою стратегією новоствореного «Консорціуму» є поєднання новітніх науково-інноваційних технологій, їх впровадження в агропромисловому, паливно-енергетичному та інших секторах економіки області та міста Івано-Франківська. 

 

Серед найважливіших тем, в яких зацікавлені учасники Консорціуму, - як приклад - налагодження співпраці аж до організації в межах області "замкнутого циклу": "наука-розробки-виробництво обладнання та сировини-отримання альтернативної енергії з екологічних відновних джерел". 

 

Створення такого циклу надало б багато переваг економіці та екології краю. Зокрема для організації такого циклу будуть задіяні місцеві підприємства, наукові інституції, тому гроші, проінвестовані в проектах не будуть виходити за межі області, а працювати тут, - що забезпечить замовлення і сприятиме створенню додаткових робочих місць на підприємствах, додаткові надходження до місцевих бюджетів, вирішенню багатьох екологічних проблем.

 

Спеціалісти ПАТ "Індуктор", які разом з Інститутом розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" та Торгово-промисловою палатою виступили ініціаторами створення Консорціуму, вже мають конкретні напрацювання щодо реалізації відповідних ідей. «ПАТ Індуктор вже пропонує, технологічні лінії по сушці та грануляції біомаси в любому вигляді, це можуть бути відходи агропромислового сектора, зернові, біомаса топінамбору... Це повністю реально, адже ми таку лінію поставили в Польщі. Наша технологія може забезпечити роботою як сільськогосподарські підприємства, так і виробників обладнання та енергії», – говорить Ігор Волошинюк, гендиректор ПАТ "Індуктор".

 

Меморандум зокрема підписали ректори Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський, генеральний директор Публічного акціонерного товариства «Індуктор» Ігор Волошинюк, генеральний директор ВО "Карпати" Дмитро Втерковський, гендиректор ВП "Калуський бровар" Денис Іваненко, голова асоціації сільських та селищних рад Тисменицького району Анатолій Лущак, директор Українського науково-дослідного Інституту гірського лісівництва ім. Пастернака Василь Парпан, голова правління ПАТ «Пресмаш» Богдан Пукіш, директор «Машинобудівного заводу «Автоливмаш» Анатолій Зуб та інші.

 

Реалізація подібних ініціатив дасть можливість залучити до спільної роботи місцеві підприємства та фермерські господарства. Це, в свою чергу, сприятиме економії ресурсів і розвиткові місцевої економіки. А для втілення задуманого потрібно сконсолідувати зусилля фахівців різних галузей та залучити додаткові інвестиції, - переконані підписанти Меморандуму.

 

Серед ініціаторів та учасників Меморандуму знайшлося місце і Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ», заснованого нардепом Олександром Шевченком в минулому році, який серед інших галузевих програм розвитку міста розробляє і програму «Івано-Франківськ – енергетично ефективне місто», представити яку на розсуд громадськості та фахівців планують вже в червні-липні поточного року.

 

Приклад підписання Меморандуму є позитивним сигналом початку самоорганізації та об'єднання зусиль здавалось би в, здавалось би, за визначенням - конкурентному середовищі, який в перспективі може дати конкурентні переваги області та місту Івано-Франківську. 

 

 

 

 

 

 


27.05.2015 1463 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1279
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2138
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2203
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6616 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2481 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1187

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1312

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1445
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

310
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

181
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

609
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

84
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26547
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

574
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10490 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

84
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

114
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

428
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

574
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

645