«Алгоритм прийдешнього економічного колапсу очевидний»

 

Виходу з тупика немає. Питання лише в тому, хто буде першим, а хто другим.

 Міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, виступаючи на Міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі, зробив прогноз, що в найближчі три роки з імовірністю 25% може відбутися істотне погіршення економічної ситуації у світі. З чого можна зробити висновок, що перспективи світової економіки вже всім зрозумілі навіть Кудріну.
Якщо збанкрутує Греція, то виявиться, що завалилися Франція та НімеччинаБільш того, очевидний навіть алгоритм прийдешнього економічного колапсу. Зрозуміло, що Європа "піде" першою, оскільки вона не здатна справлятися з такими викликами, притому що європейська фінансова політика насправді набагато відповідальніша за американську. Однак сама європейська конструкція була створена не для того, щоб долати кризові випробування. Вона була створена для щастя, але його, як кажуть, ніхто не обіцяв.

Неможливо ефективно синхронізувати поведінки настільки різнорівневих економік, об'єднаних в одну систему. Синхронізувати їх можна було лише шляхом переливу грошей. І те, що ми сьогодні спостерігаємо, власне, є наслідком такого переливу. Коли активи системи являють собою борги системи. Це симетрична схема. Ми можемо зараз взяти, наприклад, і довести до банкрутства Грецію. Після чого ми «цілком несподівано» виявимо, що звалилися Франція і Німеччина. Тому що вони кредитували Грецію. Причому «Грецію» слід розуміти в розширеному сенсі. В рівній мірі це стосується Італії, Іспанії, Португалії, Ірландії, Ісландії, Бельгії та інших «нещасних». А далі неминуче поваляться і США.

 Пропозиція підвищити ставки - це рекомендація застрелитисяУ будь-якому випадку, зрозуміло, що на Європі цей процес не зупиниться. Не секрет, що американці зараз просто малюють гроші. Тим самим вони перетворюють на ніщо практично всі гроші світу, оскільки всі гроші світу в кінцевому рахунку є американськими грошима. Інших грошей у світі немає. Звичайно, є ще неконвертовані юань, який є «іншими грішми» саме в тій частині, в якій він неконвертовані. А в тій частині, в якій він конвертується, він теж є американськими грошима.

Кудрін говорить про те, що рано чи пізно монетарній владі світу доведеться підвищувати ставки, щоб приборкати інфляційний процес. Насправді, підвищувати ставки в нинішній ситуації - це все одно що важко хворій людині жерти пачками аспірин. На жаль, не всі хвороби лікуються аспірином. Наприклад, якщо у вас холера, сифіліс чи рак, то ви, звичайно, можете ковтати аспірин, але результат, м'яко кажучи, не гарантований. Справа в тому, що вся нинішня антикризова політика - це політика штучної підтримки зростання шляхом зниження процентних ставок. Відповідно, якщо ви їх піднімете, то все звалиться. За великим рахунком це рекомендація застрелитися.


 

Виходу з тупика немає. Питання лише в тому, хто буде першим, а хто другим


Загалом, спасибі велике товаришеві Кудріну за пропозицію. Підняття ставок - це не тільки не рецепт виходу з кризи, це взагалі розмова ні про що. Є деяке уявлення про те, яким буде світ після кризи, яким чином буде здійснюватися трансформація в нові технологічний, соціальний і політичний уклади.

 

Це буде інший світ, але ці люди іншими категоріями мислити не можуть. Як мовиться, «мишка не жираф». Чесно кажучи, мені абсолютно все одно, будуть підвищені ставки чи ні. Я ж не Абрамович і не Дерипаска (російські олігархи). В даному випадку мені це по барабану. Яка різниця, підвищить монетарна влада ставку, і потім все впаде, або все завалиться ще перед можливим підвищенням ставок? Це не має ніякого значення. Потрібно говорити про майбутнє життя.

Якщо повертатися до прогнозу міністра фінансів Росії, то не зрозуміло, звідки він взяв 25% імовірності. Та не 25, а всі 100! Інакше не зрозуміло, звідки взялися ті 75%, по яких краху може не бути. Зрозуміло, що він прогнозує виходячи не з економічної рецептури, а з соціально-політичної. Виходу з цього тупика немає. Питання полягає лише в тому, хто буде першим, а хто другим. Хоча це, в принципі, нічого не змінює. Очевидно, що для виходу з кризи необхідно привести витрати основних суб'єктів світової економіки у відповідність з їх доходами. Це об'єктивна реальність, яка не залежить від будь-чиєї волі і свідомості. Як мовиться, макроекономічну рівновагу буде відновлено за всяку ціну. Власне кажучи, процес «відновлення макроекономічної рівноваги» ми і будемо спостерігати.Джерело: km.ru.


Кількість переглядів - 2963
22.06.2011 18:48
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Боязливий | 28.06.2011 16:01 Фіртка, ну що ти людей пужаєш чи це принцип "проінформований, значить, озброєний " ?

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги