«Алгоритм прийдешнього економічного колапсу очевидний»

 

Виходу з тупика немає. Питання лише в тому, хто буде першим, а хто другим.

 



Міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, виступаючи на Міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі, зробив прогноз, що в найближчі три роки з імовірністю 25% може відбутися істотне погіршення економічної ситуації у світі. З чого можна зробити висновок, що перспективи світової економіки вже всім зрозумілі навіть Кудріну.




Якщо збанкрутує Греція, то виявиться, що завалилися Франція та Німеччина



Більш того, очевидний навіть алгоритм прийдешнього економічного колапсу. Зрозуміло, що Європа "піде" першою, оскільки вона не здатна справлятися з такими викликами, притому що європейська фінансова політика насправді набагато відповідальніша за американську. Однак сама європейська конструкція була створена не для того, щоб долати кризові випробування. Вона була створена для щастя, але його, як кажуть, ніхто не обіцяв.

Неможливо ефективно синхронізувати поведінки настільки різнорівневих економік, об'єднаних в одну систему. Синхронізувати їх можна було лише шляхом переливу грошей. І те, що ми сьогодні спостерігаємо, власне, є наслідком такого переливу. Коли активи системи являють собою борги системи. Це симетрична схема. Ми можемо зараз взяти, наприклад, і довести до банкрутства Грецію. Після чого ми «цілком несподівано» виявимо, що звалилися Франція і Німеччина. Тому що вони кредитували Грецію. Причому «Грецію» слід розуміти в розширеному сенсі. В рівній мірі це стосується Італії, Іспанії, Португалії, Ірландії, Ісландії, Бельгії та інших «нещасних». А далі неминуче поваляться і США.

 



Пропозиція підвищити ставки - це рекомендація застрелитися



У будь-якому випадку, зрозуміло, що на Європі цей процес не зупиниться. Не секрет, що американці зараз просто малюють гроші. Тим самим вони перетворюють на ніщо практично всі гроші світу, оскільки всі гроші світу в кінцевому рахунку є американськими грошима. Інших грошей у світі немає. Звичайно, є ще неконвертовані юань, який є «іншими грішми» саме в тій частині, в якій він неконвертовані. А в тій частині, в якій він конвертується, він теж є американськими грошима.

Кудрін говорить про те, що рано чи пізно монетарній владі світу доведеться підвищувати ставки, щоб приборкати інфляційний процес. Насправді, підвищувати ставки в нинішній ситуації - це все одно що важко хворій людині жерти пачками аспірин. На жаль, не всі хвороби лікуються аспірином. Наприклад, якщо у вас холера, сифіліс чи рак, то ви, звичайно, можете ковтати аспірин, але результат, м'яко кажучи, не гарантований. Справа в тому, що вся нинішня антикризова політика - це політика штучної підтримки зростання шляхом зниження процентних ставок. Відповідно, якщо ви їх піднімете, то все звалиться. За великим рахунком це рекомендація застрелитися.


 

Виходу з тупика немає. Питання лише в тому, хто буде першим, а хто другим


Загалом, спасибі велике товаришеві Кудріну за пропозицію. Підняття ставок - це не тільки не рецепт виходу з кризи, це взагалі розмова ні про що. Є деяке уявлення про те, яким буде світ після кризи, яким чином буде здійснюватися трансформація в нові технологічний, соціальний і політичний уклади.

 

Це буде інший світ, але ці люди іншими категоріями мислити не можуть. Як мовиться, «мишка не жираф». Чесно кажучи, мені абсолютно все одно, будуть підвищені ставки чи ні. Я ж не Абрамович і не Дерипаска (російські олігархи). В даному випадку мені це по барабану. Яка різниця, підвищить монетарна влада ставку, і потім все впаде, або все завалиться ще перед можливим підвищенням ставок? Це не має ніякого значення. Потрібно говорити про майбутнє життя.

Якщо повертатися до прогнозу міністра фінансів Росії, то не зрозуміло, звідки він взяв 25% імовірності. Та не 25, а всі 100! Інакше не зрозуміло, звідки взялися ті 75%, по яких краху може не бути. Зрозуміло, що він прогнозує виходячи не з економічної рецептури, а з соціально-політичної. Виходу з цього тупика немає. Питання полягає лише в тому, хто буде першим, а хто другим. Хоча це, в принципі, нічого не змінює. Очевидно, що для виходу з кризи необхідно привести витрати основних суб'єктів світової економіки у відповідність з їх доходами. Це об'єктивна реальність, яка не залежить від будь-чиєї волі і свідомості. Як мовиться, макроекономічну рівновагу буде відновлено за всяку ціну. Власне кажучи, процес «відновлення макроекономічної рівноваги» ми і будемо спостерігати.



Джерело: km.ru.


Коментарі (1)

Боязливий 2011.06.28, 16:01
Фіртка, ну що ти людей пужаєш чи це принцип "проінформований, значить, озброєний " ?
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1934
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1844
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1842
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5436 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1496

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

720

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

781

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

976

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

992
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1754
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3661
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10238
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26124
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10167 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7698
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

879
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

161
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

239
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

367
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1261
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

863