Дзвінчук про формування територіальних громад на Прикарпатті: Найбільше побоювання - що буде з землями які знаходяться за межами населеного пункту

 

/data/blog/77124/bc4d2fe14ed5f237128350867f3c468c.jpg

 

Сьогодні відбулася прес-конференція за участі керівника апарату ОДА Руслана Панасюка та директора Офісу реформ в області Дмитра Дзвінчука за підсумками презентацій пропозицій районів (міст) Прикарпаття з розробки перспективного плану формування територіальних громад області.

 

Руслан Панасюк відзначив, що до 30 квітня був здійснений обїзд усіх територіальних одиниць області, щоб громади подали своє бачення та напрацювали варіанти, передає Фіртка.

 

“Не все відбувалось злагоджено. Були команди, які з першого разу зрозуміли методику, були такі, яким це вдалося не одразу. Як і очікували є недостатність інформації, немає повної картини, моментами ми бачили що є бажання до змін, але не завжди є розуміння. Нашим завданням залишається донесення перспектив Реформи на місця. Також спостерігається страх до реформи, небажання до її здійснення. Не всі РДА свої напрацювання робили у відповідності до методики, тут мало місце містечковість громад. В певних моментах питання ще не врегульовані і ми до них ще будемо повертатися”, - повідомив Панасюк.

 

За словами Панасюка, є небажання громади обєднатися через побоювання втрати земельних ресурсів. А також не завжди в межах району громади готові обєднуватись між собою. Таке спостерігається у Верховинському, Снятинському, Косівському районах.

 

Як відзначив Дмитро Дзвінчук, сумніви та побоювання реформи мають місце, разом з тим постають питання механізмів та інструментів.

 

“Ті завдання, які перед нами ставлять десь потребують законодавчого вирішення. Для врегулювання цих питань ми сподіваємось на законодавчі зміни. Вже напрацьована технічна сторона формування громад, тобто які необхідно документи, розпорядження. Безперечно ми були свідомі труднощів: інертність мислення, несприйняття, гра певних політичних сил. І з метою нейтралізувати це ми повинні спиратися на широке донесення до найнижчого рівня населених пунктів. Поки що ми до цього рівня не дійшли. Спілкуємося на рівні РДА, але цього недостатньо. Тому я прошу всіх активних людей, які хочуть проявити себе до співпраці. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб розширити можливості впливу”, - каже Дзвінчук.

 

Невдовзі підготують інформацію про необхідність децентралізації. Таким чином намагатимуться зняти побоювання.

 

“Наразі найбільше побоювання - що буде з землями які знаходяться за межами населеного пункту”, - зазначив Дзвінчук.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Приміські села не поспішають об'єднуватися з Івано-Франківськом

Мер Яремче про реформу місцевого самоврядування: Вирішити дане питання з плеча не можливо

У Верховинському районі планують створити 5 територіальних громад

Чотири територіальні громади у Тисменицькому районі виявили бажання до об’єднання


19.05.2015 692 0
Коментарі (0)

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

729
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

672
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3284
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21368
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2144
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1623 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

493

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

305

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

902

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2302
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

590
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1138
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

292
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

916
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

886
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

788
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

161
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1632 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

507
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1461 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2324 4