Дзвінчук про формування територіальних громад на Прикарпатті: Найбільше побоювання - що буде з землями які знаходяться за межами населеного пункту

 

/data/blog/77124/bc4d2fe14ed5f237128350867f3c468c.jpg

 

Сьогодні відбулася прес-конференція за участі керівника апарату ОДА Руслана Панасюка та директора Офісу реформ в області Дмитра Дзвінчука за підсумками презентацій пропозицій районів (міст) Прикарпаття з розробки перспективного плану формування територіальних громад області.

 

Руслан Панасюк відзначив, що до 30 квітня був здійснений обїзд усіх територіальних одиниць області, щоб громади подали своє бачення та напрацювали варіанти, передає Фіртка.

 

“Не все відбувалось злагоджено. Були команди, які з першого разу зрозуміли методику, були такі, яким це вдалося не одразу. Як і очікували є недостатність інформації, немає повної картини, моментами ми бачили що є бажання до змін, але не завжди є розуміння. Нашим завданням залишається донесення перспектив Реформи на місця. Також спостерігається страх до реформи, небажання до її здійснення. Не всі РДА свої напрацювання робили у відповідності до методики, тут мало місце містечковість громад. В певних моментах питання ще не врегульовані і ми до них ще будемо повертатися”, - повідомив Панасюк.

 

За словами Панасюка, є небажання громади обєднатися через побоювання втрати земельних ресурсів. А також не завжди в межах району громади готові обєднуватись між собою. Таке спостерігається у Верховинському, Снятинському, Косівському районах.

 

Як відзначив Дмитро Дзвінчук, сумніви та побоювання реформи мають місце, разом з тим постають питання механізмів та інструментів.

 

“Ті завдання, які перед нами ставлять десь потребують законодавчого вирішення. Для врегулювання цих питань ми сподіваємось на законодавчі зміни. Вже напрацьована технічна сторона формування громад, тобто які необхідно документи, розпорядження. Безперечно ми були свідомі труднощів: інертність мислення, несприйняття, гра певних політичних сил. І з метою нейтралізувати це ми повинні спиратися на широке донесення до найнижчого рівня населених пунктів. Поки що ми до цього рівня не дійшли. Спілкуємося на рівні РДА, але цього недостатньо. Тому я прошу всіх активних людей, які хочуть проявити себе до співпраці. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб розширити можливості впливу”, - каже Дзвінчук.

 

Невдовзі підготують інформацію про необхідність децентралізації. Таким чином намагатимуться зняти побоювання.

 

“Наразі найбільше побоювання - що буде з землями які знаходяться за межами населеного пункту”, - зазначив Дзвінчук.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Приміські села не поспішають об'єднуватися з Івано-Франківськом

Мер Яремче про реформу місцевого самоврядування: Вирішити дане питання з плеча не можливо

У Верховинському районі планують створити 5 територіальних громад

Чотири територіальні громади у Тисменицькому районі виявили бажання до об’єднання


19.05.2015 529 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

949
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

765
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1887
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3229
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2545
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2535

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

219

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

726

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

681

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1584
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

349
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

686
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

606
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

323
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

377
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27020
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

835
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19667
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

420
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

392
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

723
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1306 3