«Полонинське літо-2011» вдалося верховинцям на славу (ФОТО)

Минулої неділі у селі Верхній Ясенів (урочище Запідок) Верховинського району відбулося багатолюдне свято «Полонинське літо – 2011», на якому, незважаючи на примхи червневої погоди, ніде було яблуку впасти.

 

Різноманітну молочну продукцію власного виробництва представили на продаж 22 сільські громади, фермерські та селянські господарства району; 150 народних умільців запропонували гостям вишиванки, прикраси з бісеру, атрибути народних українських костюмів. Розважали публіку співами і запальними танцями 28 творчих колективів.


«Запрошувати на це свято, яке проводиться з 1968 року, не потрібно. Люди самі сюди ідуть із задоволенням», - поділився із журналістами голова Верховинської районної державної адміністрації Василь Гондурак. За його словами, «Полонинське літо» дає гарну нагоду виробникам продати смачну продукцію, популяризувати район, а представникам влади – вкотре подумати над тим, як відродити у регіоні сільське господарство, яке упродовж століть було основою життя верховинців.

Наразі на Верховинщині працюють над тим, аби реалізувати два інвестиційні проекти щодо розвитку вівчарства. Як зазначив голова Верховинської районної ради Ярослав Кікінчук, інвесторами проектів, загальна вартість яких майже півтора мільйона гривень, стануть підприємці з Харківщини та Верховинщини. Результатом запланованого буде утримання на місцевих полонинах 1000 овець.

«Вівці на Гуцульщині, на жаль, є тепер лише на картинках, - розповіла директор Буківецької школи Калина Лесюк. – А колись вівця давала все для людини. З овечої вовни робили ліжники, виготовляли капці, рукавиці, шарфи, зі шкіри вівці шили кожухи». У господарстві жінки є п'ятеро овець. Завідувач однієї з верховинських полонин Іван Семенюх каже, що «відродити вівчарство - справа надважлива, за яку треба братися гуртом».

За важку, клопітку працю вівчарям, народним умільцям, творчим колективам на полонинському святі дякували представники влади. «Вдячні за те, як бережно тут зберігають традиції і передають їх з покоління в покоління, - наголосив заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький. – Будемо вірити, що наступного року «Полонинське літо» стане цікавим не лише українцям, а й людям з Європи, які також радо завітають сюди, як тільки довідаються, як тут гарно».

На святі медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» нагородили колишнього багаторічного голову Верховинської районної ради Дмитра Стефлюка, якому, до речі, 22 червня виповниться 60 років, Почесною грамотою голови облдержадміністрації - завідувача полонини Верховинського району Івана Семенюка, грамотами від районної влади - багатьох господарів Верховинщини .

Учасники та гості «Полонинського літа-2011» мали нагоду взяти участь у різноманітних гуцульських та спортивних розвагах, розіграші святкової лотереї, оглянути виставкові території сільських громад, запалити полонинську ватру та скуштувати смачного баношу. 
 
 
 
 
 
 

ОСТРІВ ГАЛИЧИНА


Кількість переглядів - 5426
20.06.2011 18:30
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги