В історії українського народу вишиванка багато разів переживала піднесення популярності. Її полюбляв Микита Хрущов, її під піджак вбирав Іван Франко, її носили ще в період трипільської культури.
І зараз на початку ХХI століття, після метаморфоз, що відбулись в свідомості українців після Революції Гідності, вишиванка стала не лише святковим а й патріотичним, культовим і навіть повсякденним одягом. Люди щиро захопились її помережаною красою, картатими візерунками та поцвіткованими орнаментами.
Світові дизайнери використовують вишиванки в своїх колекціях, а українські майстрині відроджують старовинні вишиванки для нового покоління.
Крамниці і базари Івано-Франківська вщент наповнені вишивальним крамом і вже готовими вишиванками. Як, де і за які гроші можна придбати вишиванку не переплативши і не затративши купу часу? Існує дуже багато способів знайти серед отого вишиванкового розмаїття дійсно те, що буде милувати вам око і гріти вашу душу.
Найпростішим способом є придбання вишиванки в магазині. Величезний асортимент вишитого одягу і ціни на будь-який смак задовільнять найвибагливішого покупця.
Вишиванка з льняної тканини (машинна вишивка), 300 грн.
Виробник: Житомирський льонокомбінат.
Вишиванка на сірому і на білому льоні(машинна вишивка), 929 грн.
Виробник: : Житомирський льонокомбінат.
Весільний базарчик, на якому продаються вишиванки львівського виробництва, дещо вражає своїми цінами.
Сорочка з батисту, це також натуральна тканина, (машинна вишивка), 660 грн
Сорочка на домотканному полотні (машинна вишивка), 2050 грн.
Дизайнерський магазин в фортечній галереї «Бастіон».
Батистова сорочка (машинна вишивка),1350 грн.
Льняна сорочка(машинна вишивка), 1350 грн.
Щоб заощадити свій час можна не виходячи з дому скористатись інтернет-послугами. На сайті leosouvenir ви знайдете найширший і найдешевший вибір по всій Україні.
Батистова сорочка(ручна вишивка), 200 грн.
Сорочка на домотканному полотні(машинна вишивка), 500 грн.
В магазинах нашого міста сорочок ручної роботи майже немає. Та з цього становища також є вихід. Можна придбати сорочку з уже вибитою на ній схемою і вишити її власноруч якщо ви любите рукоділля, або заплатити за роботу майстрині-вишивальниці.
Схема на домотканному полотні– 400 грн
Нитки – муліне DMC(Франція)350-400 грн(30шт для цієї вишивки); якщо використовувати акрилові нитки, то ви заощадите 200грн., але памятайте, що вони мають здатність з часом вигорати.
Робота вишивальниці: один хрестик вартує 2копійки. В даній схемі 88 484 хрестики. Після нехитрих розрахунків чманіємо від того, що професійній майстрині доведеться заплатити 1770 грн.
Але якщо ви пошукаєте серед своїх знайомих когось хто вміє вишивати, то вишивка вам обійдеться в 500-600 грн. А якщо ви вмієте вишивати, то вартувати вам це буде затраченого часу і терпіння.
Робота кравчині, яка має зшити докупи шматки сорочки-схеми коштує 200-300 грн.
В результаті, сорчка вартуватиме 2 800грн., але при умові, що вишивати ви будете самі, ціна її становитиме близько 1000грн. До речі готові вишиванки ручної роботи коштують від 3 000 грн до 4 000 грн.
Купуйте, замовляйте чи вишивайте – вваріантів безліч.
Чепуріться, вбирайте вишиванку і гайда святкувати День міста легким шпацером по бруківці «стометрівки».
В Україні планують впровадити День вишиванки, який буде відзначатися щороку в третій четвер травня. Цьогоріч це 21 травня. В будній день, кожен українець може вбратися у вишиванку і піти на роботу чи на навчання. Таким чином, ми – українці, покажем свою єдність: сталу, зщільнену і стабільну.
Оксана Федорак