Ганну Сінькову ледь не відбили з рук конвою (ФОТО+додано ВІДЕО)

Суд залишив Ганну (Лисицю) Сінькову за ґратами. Попри вмотивоване клопотання захисників і невнятну аргументацію представника прокуратури. Останній так і не спромігся пояснити, з яких причин він проти звільнення Ганни на підписку про невиїзд чи взяття на поруки…

 

Засідання попереднього розгляду судової справи Ганни Сінькової почалося, як і минулого разу, при великій кількості журналістів і телекамер. Під вікнами мітингували, зал був повністю набитий людьми. Перед початком судового засідання до справи було додано клопотання про взяття на поруки народних депутатів  – Андрія Парубія, Андрія Павловського, Ярослава Кендзьора і Тараса Чорновола. Парубій і Чорновіл були особисто присутні на засіданні. Хтось у залі помітив, що серед заяв на поруки нема лише депутатів від фракції КПУ…

 

Клопотання про взяття на поруки надійшли також від колективів товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса та Національної спілки театральних діячів - останнє за підписами кількох народних артистів України.

 

Адвокати просили дозволити зйомку, оскільки судова справа має великий суспільний резонанс. Прокурор, молодий хлопчик, якого начальство явно вирішило «злити», знов щось промямлив.

 

Суддя заборонив журналістам знімати й фотографувати на процесі (хоча, минулого разу камери чомусь нікому не заважали). З‘явилися підозри, що Ганну таки не відпустять. У залі залунали перші незадоволені вигуки.

 

За кілька хвилин до залу таки пройшли журналісти з камерами й почали розставляти триноги. При цьому хтось далеко «послав» дядька в цивільному, який намагався перешкоджати журналістам. Виявилось, що цей добродій у дешевих штанцях, є якимсь начальником від «Грифону» (спецпідрозділу, що охороняє суди). Камери розгорнулись. Суддя підскочив зі словами «я відхилив клопотання». Його ніхто не почув, і він з поспіхом оголосив перерву, миттю вибігши з зали суду. Чомусь дуже не хотів потрапити до телекамер.

 

Журналісти спрацювали професійно. Одразу почали брати інтерв‘ю у всіх. В першу чергу, звичайно у самої Ганни. Потім у її мами, бабусі, захисників. Під кінець накинулись на прокурора. «Чому ви проти присутності ЗМІ на засіданні?», «Чому ви проти того, щоб Ганну відпустили на поруки?», «А це ваше перша політична справа, чи остання?», «А чому ви відвернулися?» Хлопець червонів, закривав обличчя папірцями. З вулиці було чутно скандування: «Прокурор – мудак!» Той не заперечував.

 

Камери відзняли все, що хотіли і на ультиматум судді «або я, або ви» вийшли з зали. За десять хвилин розгляд продовжився. «Прокурор - мудак», - все ще чулось з вулиці поміж «Свободу Ганні Сіньковій», «Геть мєнтівський бєспрєдєл!» тощо.

 

Адвокати зазначали, що стаття КК, яку інкримінують Ганні не є важкою, слідство не має жодних підстав вважати, що Ганна ухилятиметься від суду, попереднє її оголошення в розшук без жодної повістки по місцю проживання є незаконним, під час перебування в СІЗО невідомі співробітники міліції погрожували їй фізичною розправою, отже перебування в СІЗО для неї небезпечно. Прокурор сказав, що все одне проти задоволення клопотання. Суддя пішов писати рішення.

 

За дві години. Зала суду. Ті самі.

 

«Встати, суд іде!» Суддя з ходу зачитав рішення – сидіти за ґратами, оскарженню не підлягає. Присутні обурились. «Ганьба» змінилася папірцями в спину судді, біля виходу з клітки виникла штовханина. Охорона підхопила Ганну й побігла донизу. Сходами за ними вибіг ледь не весь зал з криками «Ганьба!» тощо. Почулися хлопки. Хтось сказав, що стріляють. Можливо, то падали якісь меблі… Сходи за Ганною перекрили. Люди пішли до головного виходу. Двері, чомусь, виявилися закритими. В результаті їх чи то відкрили, чи то видавили. Обігнули будівлю і стали навколо автозаку…

 

Ганну, звичайно, побоялись виводити до машини. Згодом під парадний вхід під‘їхав автобус «Беркуту», Ганну запхали до нього.

 

За кілька сотень метрів, напроти метро «Арсенальна» випускники якогось МВСівського учбового закладу цинічно розпивали алкогольні напої в громадському місці з мотивів явної неповаги до суспільства. Завтра вони штрафуватимуть за це саме вас.

 

Наступне засідання призначене на 30 червня, 11 годину. Той самий Печерський суд на Гайцана, 4.

 

Приходьте, буде весело.

 

Нагадаємо, що Ганна Сінькова арештована за участь у мистецькому перформенсі "Смаження яєчні на вічному вогні". Багато првозахисників вважають арешт Ганни Сінькової неадекватним, а саму Ганну Сінькову - новітнім українським політв'язнем.

 

16 грудня минулого року в Києві кілька людей провели акцію протесту - підсмажили на Вічному вогні яєчню і сосиски. Свої дії вони пояснили протестом проти недоцільного використання природного газу та ігнорування владою проблем ветеранів.

 

 

 

 

 

Братство


Кількість переглядів - 6035
18.06.2011 21:04
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (2)
Jozef | 23.06.2011 18:29Таких справ в Україні не більше двох десятків і кожного суддю-"улюбленця
долі" ті кому треба ( за Прохаськом-Непрості ) знають в обличчя.А тому
коли настане день Х почнуть відточувати вила та сокири на подібних
прокурорах та суддях. Такої ссученої когорти як вони- ще світ не бачив.
Я | 19.06.2011 15:44Пора змінювати антинародний суд СУДОМ НАРОДУ!

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги