Прокуратура зацікавилась дитячою захворюваністю, травматизмом і смертністю дітей в Богородчанському районі

Прокурорською перевіркою встановлено, що на території даного району спостерігається негативна тенденція до зростання смертності дітей першого року життя.


Це свідчить про те, що закладами охорони здоров’я району не забезпечується надання матерям та їх новонародженим дітям належної медичної допомоги, комплексу профілактичних та лікувальних заходів і послуг медичного характеру.


Крім того, прокуратура виявила, що патронажними службами органів охорони здоров’я Богородчанського району неналежно виконуються вимоги ст. 78 Основ законодавства України про охорону здоров’я та наказу Міністерства охорони здоров’я України щодо забезпечення формування, збереження і зміцнення здоров’я дітей, зокрема дітей першого року життя.


Так, до прикладу, перевіряючи діяльність патронажної служби Старобогородчанської амбулаторії загальної практики сімейної медицини встановлено, що на території с. Старі Богородчани Богородчанського району обов’язкові медичні профілактичні огляди дітей віком до 3 років проводяться з порушенням термінів, які визначені Наказом.


В ході проведення перевірки діяльності патронажної служби Підгірського фельдшерсько-акушерського пункту встановлено схожі порушення термінів проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів дітей віком до 3 років, які проживають на території с. Підгір’я Богородчанського району.

Аналогічні порушення мають місце і в інших закладах охорони здоров’я району.
Проведеною прокуратурою району спільно з Богородчанською районною СЕС перевіркою виявлено порушення вимог законодавства про охорону здоров’я дітей щодо забезпечення належних умов утримання, якісного харчування в приміщенні дитячої молочної кухні та роздаточній дитячого відділення Богородчанської ЦРЛ .

В приміщенні дитячої молочної кухні недостатньо ванн для миття посуду, обладнання інвентаря, використовується тільки один умивальник, відсутня місцева витяжка над технологічним обладнанням (електроплитою), відсутня холодна та гаряча протічна вода в роздаточній дитячого відділення (ІІІ поверх), підлягають заміні запірні крани, відсутній в достатній кількості розробочний інвентар, а найголовніше не подано сертифікати на дитячі молочні суміші, які отримують з центральної районної аптеки. І це далеко не повний перелік порушень, які виявлено прокуратурою.


За наслідками перевірки прокуратурою району внесено подання головному лікарю Богородчанської ЦРЛ.


Кількість переглядів - 2985
19.06.2011 14:22
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги