В Надвірнянському районі борг перед Песійним фондом становить 600 тисяч гривень

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до повноважень органів Пенсійного фонду України належить проведення планових і позапланових перевірок, застосування фінансових, адміністративних санкцій, стягнення із платників страхових внесків, в тому числі єдиного внеску, несплачені суми страхових внесків тощо.

 

Перевіркою встановлено, що у поточному році спостерігається значний ріст боргу зі сплати страхових внесків, пені та штрафних санкцій перед управлінням ПФУ в Надвірнянському районі, що на Прикарпатті. Так, станом станом на 1 червня цього року він становив майже 600 тис. гривень. Значні суми недоїмки допустили ТзОВ «Надвірнянський завод молочних продуктів» та «Надвірна-молоко». Причиною цього є недостатнє використання працівниками управління ПФУ у Надвірнянському районі наданих законодавством повноважень щодо вжиття заходів по забезпеченню надходження коштів до Пенсійного фонду України, виявлення та ліквідації схем ухилення від сплати боргу керівниками підприємств-боржників. Територіальні органи Пенсійного фонду України проводять не частіше ніж один раз на календарний рік планову, а у випадках передбачених законом – позапланову перевірку на підприємствах, установах, організаціях, застосовують фінансові санкції, стягують з платників несплачені суми єдиного внеску та здійснюють інші функції, передбачені чинним законодавством.

 

Прокуратурою встановлено, що спеціалістами управління ПФУ в Надвірнянському районі у цьому році проводились планові та позапланові перевірки. Однак, за результатами страхові внески не донараховувались, фінансові санкції не накладались і в кінцевому результаті такі перевірки виявились безрезультатними.

 

Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підприємства, установи, організації різних форм власності постійно подають в органи пенсійного фонду України звіти про фактичні витрати на оплату праці, зазначають суми відрахувань по страхових внесках та не пізніш ніж через 20 календарних днів до закінчення звітного періоду страхові внески сплачуються страхувальниками до бюджету. У разі порушення строків сплати внесків особи притягуються до адміністративної відповідальності.

 

Однак, працівниками управління ПФУ в Надвірнянському районі не виконуються вимоги вищевказаного законодавства, проводяться поверхові перевірки, факти приховування (заниження) службовими особами підприємств, установ, організацій фонду оплати праці; ухилення від взяття на облік не виявляються. Не дотримуються працівниками управління вимоги Кодексу України про адміністративні правопорушення при притягненні керівників підприємств до адміністративної відповідальності. Встановлено також, що посадовими особами Управління ПФУ в згаданому районі при розгляді заяв і скарг громадян порушуються вимоги Закону України «Про звернення громадян». З приводу скарг до матеріалів перевірки не долучаються будь-які підтверджуючі документи, на підставі яких можна зробити висновок про перевірку викладених у заяві фактів, що призводить до порушення права заявника на захист, в тому числі і судовий, написання повторних скарг в правоохоронні органи.

 

Основними причинами виявлених порушень, на думку прокурорів, є неналежна організація роботи працівників управління ПФУ в Надвірнянському районі із страхувальниками, недостатній контроль з боку керівництва за роботою підлеглих та халатне відношення окремих працівників до виконання своїх посадових обов’язків. У зв’язку з цим, начальнику управління Пенсійного фонду, прокуратурою Надвірнянського району внесено подання.


18.06.2011 2439 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1687
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1676
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4956 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1977 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

233

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

566

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

729

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

859
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3490
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10053
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

708
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25939
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7566
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

758
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

938
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1264
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1087
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

705
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

937
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

813