В Надвірнянському районі борг перед Песійним фондом становить 600 тисяч гривень

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до повноважень органів Пенсійного фонду України належить проведення планових і позапланових перевірок, застосування фінансових, адміністративних санкцій, стягнення із платників страхових внесків, в тому числі єдиного внеску, несплачені суми страхових внесків тощо.

 

Перевіркою встановлено, що у поточному році спостерігається значний ріст боргу зі сплати страхових внесків, пені та штрафних санкцій перед управлінням ПФУ в Надвірнянському районі, що на Прикарпатті. Так, станом станом на 1 червня цього року він становив майже 600 тис. гривень. Значні суми недоїмки допустили ТзОВ «Надвірнянський завод молочних продуктів» та «Надвірна-молоко». Причиною цього є недостатнє використання працівниками управління ПФУ у Надвірнянському районі наданих законодавством повноважень щодо вжиття заходів по забезпеченню надходження коштів до Пенсійного фонду України, виявлення та ліквідації схем ухилення від сплати боргу керівниками підприємств-боржників. Територіальні органи Пенсійного фонду України проводять не частіше ніж один раз на календарний рік планову, а у випадках передбачених законом – позапланову перевірку на підприємствах, установах, організаціях, застосовують фінансові санкції, стягують з платників несплачені суми єдиного внеску та здійснюють інші функції, передбачені чинним законодавством.

 

Прокуратурою встановлено, що спеціалістами управління ПФУ в Надвірнянському районі у цьому році проводились планові та позапланові перевірки. Однак, за результатами страхові внески не донараховувались, фінансові санкції не накладались і в кінцевому результаті такі перевірки виявились безрезультатними.

 

Згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підприємства, установи, організації різних форм власності постійно подають в органи пенсійного фонду України звіти про фактичні витрати на оплату праці, зазначають суми відрахувань по страхових внесках та не пізніш ніж через 20 календарних днів до закінчення звітного періоду страхові внески сплачуються страхувальниками до бюджету. У разі порушення строків сплати внесків особи притягуються до адміністративної відповідальності.

 

Однак, працівниками управління ПФУ в Надвірнянському районі не виконуються вимоги вищевказаного законодавства, проводяться поверхові перевірки, факти приховування (заниження) службовими особами підприємств, установ, організацій фонду оплати праці; ухилення від взяття на облік не виявляються. Не дотримуються працівниками управління вимоги Кодексу України про адміністративні правопорушення при притягненні керівників підприємств до адміністративної відповідальності. Встановлено також, що посадовими особами Управління ПФУ в згаданому районі при розгляді заяв і скарг громадян порушуються вимоги Закону України «Про звернення громадян». З приводу скарг до матеріалів перевірки не долучаються будь-які підтверджуючі документи, на підставі яких можна зробити висновок про перевірку викладених у заяві фактів, що призводить до порушення права заявника на захист, в тому числі і судовий, написання повторних скарг в правоохоронні органи.

 

Основними причинами виявлених порушень, на думку прокурорів, є неналежна організація роботи працівників управління ПФУ в Надвірнянському районі із страхувальниками, недостатній контроль з боку керівництва за роботою підлеглих та халатне відношення окремих працівників до виконання своїх посадових обов’язків. У зв’язку з цим, начальнику управління Пенсійного фонду, прокуратурою Надвірнянського району внесено подання.


Кількість переглядів - 3196
18.06.2011 14:13
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги