Олександр Сич: Мене глибоко дивують такого роду заяви з боку Української Партії на адресу Івано-Франківської обласної ради

Олександр Сич прокоментував заяву Української партії щодо «нападів на калуську громаду» Івано-Франківською обласною радою.

 

«Мене глибоко дивують такого роду заяви з боку Української Партії на адресу Івано-Франківської обласної ради. Усі звинувачення, висловлені цією політичною силою, є абсолютно безпідставними, надуманими та такими, що ображають честь та гідність як керівництва обласної ради, так і абсолютну більшість депутатського корпусу Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання.

 

Одним із головних принципів діяльності обласної ради, і це підтвердила наша робота з початку каденції, є абсолютна відкритість, гласність, доступність, виваженість та взаємоповага. Івано-Франківська обласна рада ніколи не втручалася, не втручається і не дозволить собі втручатися в роботу Калуської міської ради чи будь-якого іншого органу місцевого самоврядування. З усією відповідальністю заявляю, що протягом часу мого перебування на посаді голови обласної ради Івано-Франківська рада діятиме виключно на підставі і в межах повноважень, передбачених чинним законодавством України. Чого, на жаль, не скажеш про деяких інших суб’єктів владних повноважень в області.

 

Прокуратурі Івано-Франківської області не завадило б дати належну оцінку заявам Калуської міської ради, що стосується погроз ігнорувати в майбутньому рішення Івано-Франківської обласної ради. Слід нагадати, що саме Українська партія має більшість депутатських мандатів в Калуській міській раді, а голова партії Ігор Насалик паралельно виконує й обов’язки Калуського міського голови. Відповідно, можна не сумніватися що такого роду випади на адресу Івано-Франківської обласної ради здійснювалися з відома і з подання саме Ігоря Степановича Насалика.

 

Що стосується звинувачень у несправедливому розподілі коштів обласного бюджету, ігнорування міста Калуша, то очевидно, що і голова міста Калуша, і депутатський корпус достатньо освічені, щоби не знати, що згідно українського законодавства виняткове право готувати проекти рішень з питань соціально-економічного розвитку, бюджету тощо належить обласній державній адміністрації.

 

Зокрема, стаття 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що саме місцева державна адміністрація здійснює підготовку та вносить на розгляд ради проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань, забезпечує виконання рішень ради.

 

У відповідності до статей 17,18 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцева державна адміністрація окрім вище зазначених повноважень, забезпечує ефективне використання природних, трудових і фінансових ресурсів на відповідних територіях, складає і подає на затвердження ради проект відповідного бюджету, забезпечує його виконання, подає в установленому порядку до органів виконавчої влади вищого рівня пропозиції щодо обсягу коштів Державного бюджету України для їх розподілу між територіальними громадами тощо.

 

Окрім того, є Наказ міністра економіки України №367 від 04.12.2006 року, в якому чітко розписано в якому порядку має здійснюватися формування таких програм.
Але навіть це не головне. Очевидно, що отримавши той чи інший проект рішення, депутати обласної ради можуть внести в нього певні зміни. Однак, щоби їх вносити, слід мати відповідні пропозиції.

 

Я відповідально заявляю, що від початку діяльності нашої каденції, жодної пропозиції голови міста Калуша на ім’я голови обласної ради Олександра Сича, заступників, депутатського корпусу щодо існуючих соціально-економічних проблем і потреби їх врахування у відповідних програмах не було.

 

Окрім того, при голові Івано-Франківської обласної ради створено дорадчий орган – Консультативну раду. До її складу входять усі голови районних рад, а також усі голови міст обласного значення. Однак, пан Насалик відмовився увійти до складу цієї ради, доручивши відповідне письмове повідомлення написати своєму заступнику Олександру Челядину.

 

В той же час напередодні останньої сесії, яка розглядала питання пооб’єктного розподілу бюджету розвитку, керівництво обласної ради провело консультації з усіма головами районних рад, щоб ще раз уточнити, які проблеми в їхніх адміністративно-територіальних одиницях слід врахувати в першу чергу. Єдина пропозиція, яка надійшла з міста Калуша – це пропозиція від пані депутата Оксани Табачук і вона була врахована у відповідному рішенні обласної ради.

 

Виходячи зі сказаного, заяву Української партії слід розглядати, як голослівний, необґрунтований, передвиборчий популізм.”


18.06.2011 2375 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1262
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2555
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6584 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2469 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

296
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

154
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

60
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

55
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

72
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635