5 закладів східної кухні у Франківську

 

 

А ви знаєте, де у Франківську готують мерджімек, випікають кубдарі та загортають кебаб? Щоб підготувати путівник східною кухнею Франківська, журналісти UFRA зазирнули до грузинських пекарень та ресторанів арабської і турецької кухні. 

 

«Тбілісі»

 

Грузинську пекарню у провулку Труша відкрили півроку тому, одразу після Великодня.

В меню традиційна грузинська випічка. Кубдарі зі свининою та телятиною, класичний пеновані з сиром сиром та куркою. Є хачапурі з шашликом, і гурулі – випічка у вигляді півмісяця з сиром, яйцем та зеленню. На замовлення можуть приготувати аджарський хачапурі («човник» з двома видами сиру, сулугуні та імеретинським, та напівсирим яйцем).

Власник «Тбілісі» Мамука розповідає, що приїхав до Івано-Франківська три роки тому. Його батьківщина – селище Гурджаані в Кахеті, одному з центрів виноробства Грузії. Він також працює на кухні. Якщо запитати Мамуку, де він навчився готувати, він відповість: «Рецепты – в душе». У «Тбілісі» є лише два види вина: цинандалі та сапераві, біле та червоне. Щоправда вина купують в Україні. Мамука каже, що сам вже три роки в Грузії не був.

У «Тбілісі» немає друкованого меню, тож зорієнтуватися в цінах і видах хачапурі вам допоможуть офіціантки. Мар’яна, котра працює у «Тбілісі», каже: «Найкращий показник якості їжі – чи їдять її самі працівники. Ми їмо тут кожного дня».

«Тбілісі» працює:

Пн. – Сб. 9.00 – 23.00

Нд. 10.00 – 23.00

Ціни:

Кубдарі – 20 грн.

Пеновані з сиром – 15 грн.

Пеновані з куркою – 20 грн.

Мегрелі – 15 грн.

Гурулі – 15 грн.

Цинандалі – 18 грн. за 100 мл.

Сапераві  20 грн. за 100 мл. 

«Istanbul»

В «Istanbul» на Новгородській можна не тільки спробувати справжні турецькі страви, які приготують для вас кухарі Рамазан та Джейхан, а й відчути себе в одному із нетуристичних районів Стамбулу. Тут вам обов’язково подадуть чай по-турецьки – у маленькій прозорій скляночці. Аби спробувати міцного чаю, сюди варто прийти вдень або під вечір: зранку чай може бути недостатньо міцно заварений. 

В «Istanbul» багато страв з м’яса, але свинини тут не побачите. Це м’ясо заборонене в ісламських культурах. Є традиційний турецький суп із чечевиці - мерджімек чорба. До неї обов’язково подається лимон, а посипається страва червоним турецьким перцем – гострим або негострим. Хашлама – бульйон з телятини із великими шматками м’яса. Звісно, є тут кебаби та шашлик. Найбільша страва – це кузі. Вона готується завжди на дві персони: лаваш кладуть на пательню, на нього – рис, спеції, родзинки, турецькі макарони, часник, телячі реберця та томатний соус. Посередині маэ бути чищений зубок часнику. 

До м’ясних страв у Туреччині прийнято подавати айран – прохолодний кисломолочний напій. В Україні справжній айран купити непросто, тому його в «Istanbul» готують самі. Для цього спершу з домашнього молока роблять йогурт, а потім додають води й солі. Кажуть, на айрані має утворитися пінка. Якщо її немає – це не айран. 

Із випічки – турецька «піца» лахмаджун, пиріжки бьорек з сиром та зеленню, а також солодощі шекерпаре. В «Istanbul» також подають українську грибну юшку та борщ. А от каву по-турецькі поки що не варять, на жаль.

«Istanbul» працює:

з 10.00 до 23.00

Ціни:

Комплексні обіди (з 11.00 до 18.00):

Суп мерджімек, рис, м’ясо з овочами, айран – 50 грн.

Лаваш донер – 25 грн.

Шекерпаре – 18 грн. за порцію

«Радча»

Грузинська пекарня на круглому базарі має назву села неподалік Франківська. Асортимент хачапурі у «Радчі» загалом подібний до «Тбілісі» на Труша. Єдина, проте, важлива відмінність – у «Радчі» випікають лаваші. Звісно, у традиційній печі торне.

Пекарня розташована на базарі, тому тут можна знайти прості та дешеві хачапурі: з картоплею, капустою та грибами. Лаваші продаються щойно з печі, тому додому ви зможете донести ще гарячий лаваш. Власник пекарні Різо каже, що відкрилися вони всього місяць тому.

«Радча» працює, доки працює базар.

Ціни:

Лаваш – 6 грн.

Хачапурі з картоплею та грибами – 8 грн.

Хачапурі з картоплею – 6 грн.

З куркою – 15 грн.

З лівером – 12 грн.

З бринзою – 16 грн.

«Дубаї»

 

Трохи більш як півроку на Бельведерській працює «Дубаї». Його власник Фарук приїхав до Івано-Франківська з Йорданської столиці Амман. Заклад орієнтується передусім на студентів з країн Близького сходу, а тому й на табличці при вході – напис арабськими літерами.

У меню – традиційні близькосхідні страви, в основі яких рис, бобові та м’ясо. Так само, як і в «Istanbul», у цьому закладі не знайдете свинини. Одна з найдорожчих страв тут – монсаф. Цю традиційну страву йорданської кухні готують з рису, баранини в сметані та арахісу. Недешева й кабса, яка готується з рису басматі та м’яса із додаванням мигдалю. Із простіших страв –  добре відомі кебаб та фалафель, екзотичні фуль (варений біб, приправлений часником, лимоном та кіндзою) та хумус (нутове пюре із кунжутною пастою тахін і оливковою олією ). Буває і самса, яку тут готують із цибулі та  м’яса курки.

 У «Дубаї» ви можете спробувати два види хліба – лаваш та самун. Як і в «Істанбул», айран тут власного приготування. Обіцяють, що невдовзі з’явиться арабська кава. Поки що пропонують лише стандартний набір еспресо-американо.

«Дубаї» працює:

з  10.00 до 23.00

Ціни:

Монсаф – 70 грн.

Фалафель в лаваші – 20 грн.

Самса – 20 грн.

Еспресо – 10 грн.

Американо з молоком – 12 грн. 

«Doner Kebab House»

Фото - Doner Kebab House

«Doner Kebab House» відкрився три місяці тому у центрі міста по вулиці Мазепи. Власник закладу Олександр привіз ідею з Великобританії. 

Тут готують два види кебабу: лаваш-кебаб та донер-кебаб (начинку загортають у лаваш або корж). Вірменський лаваш купують у вірменській домашній пекарні, а коржі випікають самі у тандирній печі. Відмінність цих двох кебабів також в розмірах: донер-кебаб трошки менший від лаваша. Адміністраторка Людмила розповідає, що за день готують 50 лавашів і більш як 150 донерів.

Заклад позиціонується як турецька кухня, тому свинини тут немає. Всі страви з баранини, яловичини або курки. Є вегетаріанське меню: донери і лаваші з бринзою та грибами, салати і супи: бульйон, гороховий, грибна юшка та суп-пюре з броколі. У планах – донер із трьома видами сиру (російським, адигейським та бринзою), а також рибний лаваш. Пропонують тут і власну солодку випічку.

Фото - Doner Kebab House

«Doner Kebab House» працює:

Будні: 8.00 – 22.00

Вихідні: 10.00 – 22.00

Ціни:

Кебаб в лаваші яловичина та баранина – 24 грн.

Донер з бринзою та грибами – 16 грн.

Донер – 19 грн.

Супи – 9 грн.

 

UFRA


25.04.2015 1559 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1737
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1763
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1751
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5223 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2056 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1437

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

549

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

667

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

862

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

920
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1619
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3577
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10165
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26042
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10021 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7637
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

824
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1325
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

298
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1177
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

770
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1003