Олег Заріцький: Якщо громада проти - забудовувати «Бастіон» не будемо. Почнемо дискусію

 

/data/blog/74993/98a16a80ead46a9a763c4b0ebcd55d4b.jpg

 

Власник фортечного комплексу «Бастіон» Олег Заріцькій зізнався у коментарі, що шокований резонансом, який викликав проект забудови, винесений на містобудівну раду.

 

Підприємець запевняє, що всупереч бажання громади нічого будувати не буде, але мріє про сучасний об’єкт біля давніх фортечних мурів і готовий до цікавих думок та обговорення. Далі – пряма мова Олега Заріцького, пише Фіртка з посиланням на ГК.

 

"У 2007 році ми вирішили зробити приклад для міста, як зберегти старе, і як можна збудувати гарне нове. Оскільки немає пророка в своїй Батьківщині, на проект реконструкції «Бастіону» ми запросили франківського архітектора Володимира Мартинюка, а на сучасний –австрійського архітектора з бюро «Шищковіц і Ковальські» -- вони якраз проектують на важких ділянках в історичних місцях, де має бути поєднання старого і нового.

Ми зініціювали публічне обговорення проекту. Тоді перший раз була дискусія у фаховому середовищі Івано-Франківська. В ті часі ніхто нічого не обговорював, будували собі всі на свій смак. Громадянського суспільства як такого не було. Ми якраз намагалися змінити цю ситуацію і запропонували максимально широке обговорення. В «Надії» був повний зал, тільки архітекторів десь 40. Шишковіц пояснював, що він хотів гармонійно поєднати старе і нове. Якщо стіни бастіону мали відкоси в один бік, то елементи проекту були скошені в інший. Була також ідея, щоб якось підніматися наверх бастіону, хотіли мости зробити. Плюс ескалатори, щоб нагору могли підніматися мами з візочками та люди з особливими потребами. Проект був цікавий і в його основі було скло. Практично всі стіни були скляні, тому з Новгородської крізь скло було видно майже весь бастіон і Катедру. Дворівневий паркінг він завів під землю.

Зараз ми просто хотіли нагадати, що з самого початку у нас була така задумка - поєднати старе і нове.  Зрозуміло, що зараз робити такий закритий бастіон, як на австрійському проекті, буде не дуже гарно. Тому ми попросили Микуляка його осучаснити. Хочемо подивитися, яка зараз думка щодо цього проекту. Хочемо подивитися, як змінилася думка архітекторів від часу тієї зустрічі у 2007 році, які зараз підходи. Микуляк сказав, що закривати бастіон не треба, а було би гарно на колонах4-метрових підняти, щоб був проїзд. Ця будівля на проекті масштабно виглядає, але насправді вона досить далеко від самого бастіону. Ми також планували зробити повну реконструкцію того старого будинку з тріщиною, що зліва від входу в «Бастіон». Він мав бути відновлений і це мала бути прибудова до нього.

Резонанс піднявся такий, ніби вже завтра хтось буде щось будувати. Ні. Це не є питання нагального будівництва. Це швидше на рівні теорії. Хочемо підняти дискусію більш широку – як взагалі в Івано-Франківську має виглядати сучасна архітектура. Ми якраз зараз у «Теплому місті» обговорюємо, як би мала зароджуватися нова архітектура, яка би мала бути дискусія. Ми останні, хто би міг нашкодити своєму місту. Хочемо подивитися, чи хтось у Франківську здатний проектувати, чи взагалі нічого зараз не проектувати. Хочемо почути наших архітекторів. Хочеться залучимо до цієї дискусії Віктора Зотова.

Зрозуміло, що ні проект Шишковіца, ні Микуляка зараз не піде. Моя мрія – збудувати щось маленьке, сучасне і симпатичне біля «Бастіону», якщо це вдасться. Якщо не вдасться – не будемо будувати нічого. Можливо, біля тої частини, де представлена реконструкція за склом, обговорити ідею транспортування наверх ліфтом і якогось мостика. Я би хотів, щоб якийсь був приклад гарної сучасної архітектури, спільно з австрійцями, чи спільно із Зотовим, щоб не було такого, що ми прожили за незалежної  України 40 років, а ні одного красивого будинку, яким би можна було пишатися, не залишили. В Австро-Угорській імперії щось будували, поляки будували, а за сучасної України в Івано-Франківську, фактично, немає жодного будинку, який би подобався людям.

 Ніхто так не любить «Бастіон», як ми, бо це наша дитина, яку ми «виходжували» понад 10 років, і ми дуже раді, що зараз люди його люблять. Хочемо лише почати цивілізовану дискусію. Я чув що говорили архітектори у 2007 році. Хочу почути, що вони зараз скажуть. Думка громади також важлива. Важливо, щоб до дискусії долучилася громада, були альтернативні думки, а не просто крик. Якщо зараз не буде гарної ідеї і розуміння, я можу знову цей проект заморозити на 10 років. Це має бути будинок – «Вау!»  і не інакше. Просто банальний будинок я будувати не буду, бо я не забудовник".

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бастіон» збирається забудувати його власник

Тарас Прохасько: Не розумію, як проект забудови Бастіону взагалі можна обговорювати


21.04.2015 588 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1699
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

433
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14390 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1666
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

946
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6307

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

716

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1536

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1339

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1224
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

578
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

730
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1641
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

659
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

949
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5996
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14002
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

333
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

626
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

551
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

866 2