Олег Заріцький: Якщо громада проти - забудовувати «Бастіон» не будемо. Почнемо дискусію

 

/data/blog/74993/98a16a80ead46a9a763c4b0ebcd55d4b.jpg

 

Власник фортечного комплексу «Бастіон» Олег Заріцькій зізнався у коментарі, що шокований резонансом, який викликав проект забудови, винесений на містобудівну раду.

 

Підприємець запевняє, що всупереч бажання громади нічого будувати не буде, але мріє про сучасний об’єкт біля давніх фортечних мурів і готовий до цікавих думок та обговорення. Далі – пряма мова Олега Заріцького, пише Фіртка з посиланням на ГК.

 

"У 2007 році ми вирішили зробити приклад для міста, як зберегти старе, і як можна збудувати гарне нове. Оскільки немає пророка в своїй Батьківщині, на проект реконструкції «Бастіону» ми запросили франківського архітектора Володимира Мартинюка, а на сучасний –австрійського архітектора з бюро «Шищковіц і Ковальські» -- вони якраз проектують на важких ділянках в історичних місцях, де має бути поєднання старого і нового.

Ми зініціювали публічне обговорення проекту. Тоді перший раз була дискусія у фаховому середовищі Івано-Франківська. В ті часі ніхто нічого не обговорював, будували собі всі на свій смак. Громадянського суспільства як такого не було. Ми якраз намагалися змінити цю ситуацію і запропонували максимально широке обговорення. В «Надії» був повний зал, тільки архітекторів десь 40. Шишковіц пояснював, що він хотів гармонійно поєднати старе і нове. Якщо стіни бастіону мали відкоси в один бік, то елементи проекту були скошені в інший. Була також ідея, щоб якось підніматися наверх бастіону, хотіли мости зробити. Плюс ескалатори, щоб нагору могли підніматися мами з візочками та люди з особливими потребами. Проект був цікавий і в його основі було скло. Практично всі стіни були скляні, тому з Новгородської крізь скло було видно майже весь бастіон і Катедру. Дворівневий паркінг він завів під землю.

Зараз ми просто хотіли нагадати, що з самого початку у нас була така задумка - поєднати старе і нове.  Зрозуміло, що зараз робити такий закритий бастіон, як на австрійському проекті, буде не дуже гарно. Тому ми попросили Микуляка його осучаснити. Хочемо подивитися, яка зараз думка щодо цього проекту. Хочемо подивитися, як змінилася думка архітекторів від часу тієї зустрічі у 2007 році, які зараз підходи. Микуляк сказав, що закривати бастіон не треба, а було би гарно на колонах4-метрових підняти, щоб був проїзд. Ця будівля на проекті масштабно виглядає, але насправді вона досить далеко від самого бастіону. Ми також планували зробити повну реконструкцію того старого будинку з тріщиною, що зліва від входу в «Бастіон». Він мав бути відновлений і це мала бути прибудова до нього.

Резонанс піднявся такий, ніби вже завтра хтось буде щось будувати. Ні. Це не є питання нагального будівництва. Це швидше на рівні теорії. Хочемо підняти дискусію більш широку – як взагалі в Івано-Франківську має виглядати сучасна архітектура. Ми якраз зараз у «Теплому місті» обговорюємо, як би мала зароджуватися нова архітектура, яка би мала бути дискусія. Ми останні, хто би міг нашкодити своєму місту. Хочемо подивитися, чи хтось у Франківську здатний проектувати, чи взагалі нічого зараз не проектувати. Хочемо почути наших архітекторів. Хочеться залучимо до цієї дискусії Віктора Зотова.

Зрозуміло, що ні проект Шишковіца, ні Микуляка зараз не піде. Моя мрія – збудувати щось маленьке, сучасне і симпатичне біля «Бастіону», якщо це вдасться. Якщо не вдасться – не будемо будувати нічого. Можливо, біля тої частини, де представлена реконструкція за склом, обговорити ідею транспортування наверх ліфтом і якогось мостика. Я би хотів, щоб якийсь був приклад гарної сучасної архітектури, спільно з австрійцями, чи спільно із Зотовим, щоб не було такого, що ми прожили за незалежної  України 40 років, а ні одного красивого будинку, яким би можна було пишатися, не залишили. В Австро-Угорській імперії щось будували, поляки будували, а за сучасної України в Івано-Франківську, фактично, немає жодного будинку, який би подобався людям.

 Ніхто так не любить «Бастіон», як ми, бо це наша дитина, яку ми «виходжували» понад 10 років, і ми дуже раді, що зараз люди його люблять. Хочемо лише почати цивілізовану дискусію. Я чув що говорили архітектори у 2007 році. Хочу почути, що вони зараз скажуть. Думка громади також важлива. Важливо, щоб до дискусії долучилася громада, були альтернативні думки, а не просто крик. Якщо зараз не буде гарної ідеї і розуміння, я можу знову цей проект заморозити на 10 років. Це має бути будинок – «Вау!»  і не інакше. Просто банальний будинок я будувати не буду, бо я не забудовник".

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бастіон» збирається забудувати його власник

Тарас Прохасько: Не розумію, як проект забудови Бастіону взагалі можна обговорювати


21.04.2015 519 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

500
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1574
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1618
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1606
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5550
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8107 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

859

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1559

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2327

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2329
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

477
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2495
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3893
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2129
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

447
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2366
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3385
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25928 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

758
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

988 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

699
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2282 6