
Сьогодні, 17 квітня, в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулась конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу».
Учасники конференції обговорили актуальні питання ведення бізнесу, шляхи виходу на нові ринки та можливості залучення фінансування у кризовий період, адже військова агресія на Сході України змушує підприємства, раніше орієнтовані на ринки Росії та Сходу нашої держави, шукати нові ринки збуту, передає кореспондент Фіртки.
Конференцію, за участю провідних українських експертів фінансового та фондового ринку, міжнародної торгівлі, міжнародних програм технічної допомоги та провідних підприємств області, організували Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати та ПНУ ім. Василя Стефаника.
За словами президента Українського Національного Комітету міжнародної торгової палати, радника Прем’єр-міністра України Володимира Щелкунова сьогодні відбулась презентація можливостей ICC Ukraine, зокрема його регіонального представництва на Франківщині, керівником якого є Марія Ткачук.
Присутнім розповіли про можливості співпраці з регіональним представництвом Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.
«Звернувшись до представництва можна з’ясувати можливі країни споживання вашої продукції, отримати допомогу в правильному написанні своєї пропозиції, розповісти представникам компаній інших країн, з якими ви хочете співпрацювати. Адже ми знаємо, що комусь цікаве сільське господарство, іншим – енергетика, тому не потрібно розповсюджувати всюди інформацію про продукцію підприємства. В результаті ми надаємо контактера в тій країні, який також займається цим питанням і якому цікава ваша продукція. А він розкаже, що необхідно для того, щоб співпрацювати. Кінцевий результат: домовленість за підтримки нашого представництва в тій країні, яке опікувалось перший час налагодженням контактів, дало вам законодавчу базу як працювати в тих чи інших умовах, на яких умовах здійснюється оподаткування в іншій країні, пояснило як працювати і які можуть бути позитивні чи негативні моменти, загрози в процесі роботи», - роз'яснив Володимир Щелкунов.
Президент ICC Ukraine також звернув увагу на те, що зараз спостерігається інертність ведення бізнесу.
«Ми зіштовхнулись в роботі Ради експортерів України з тим, що більша частина людей, які кажуть, що їм необхідна допомога, сприяння, доходячи до конкретики демонструють, що вони або не хочуть працювати, або не готові, або не знають як. От вони працюють по накатаному шляху, а коли перед ними виступають виклики, то наступає інертність, люди не хочуть адаптуватися. І коли вже доходить до невідворотності, людина починає бігати по всіх кабінетах і казати давайте допоможіть, бо я хочу. Тому ми кажемо, необхідно це робити заздалегідь. Працюєте на цьому ринку – працюйте, але ми маємо розуміти, що вічного нічого в житті не буває і потрібно мати запасні ринки збуту. Для цього необхідно про себе заявити, себе показати і робити напрацювання. Спасіння бізнесмена в диверсифікації бізнесу», - наголошує Щелкунов.
Щодо роботи наших українських експортерів в співпраці з іншими країнами спершу необхідно зрозуміти де наша продукція потрібна.
«Ми будемо працювати і з Євросоюзом, з країнами СНД, Перської затоки, Африки. Але для цього нам потрібно рухатись, бо під лежачий камінь вода не тече. Нічого саме ніколи не прийде. Для цього є такий інструмент як Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine. Це наша робота, адже ми працюємо з бізнесменами, які зацікавлені у міжнародній співпраці. Однак наразі є проблема в інертності українських бізнесменів. Головним кроком місцевої влади – є не заважати нам, бізнес зробить все сам, він знає як це робиться. І місцева влада в міру своїх можливостей пробує сприяти бізнесу. А центральна влада зараз максимально робить все можливе для того, щоб диверсифікувати ринки збуту. Це правда і ніхто мене не переконає в протилежному», - наголосив Президент ICC Ukraine.