В Івано-Франківську обговорили шляхи виходу бізнесу на міжнародний рівень (фото)

 

 

Сьогодні, 17 квітня, в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулась конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу».

 

Учасники конференції обговорили актуальні питання ведення бізнесу, шляхи виходу на нові ринки та можливості залучення фінансування у кризовий період, адже військова агресія на Сході України змушує підприємства, раніше орієнтовані на ринки Росії та Сходу нашої держави, шукати нові ринки збуту, передає кореспондент Фіртки.

 

Конференцію, за участю провідних українських експертів фінансового та фондового ринку, міжнародної торгівлі, міжнародних програм технічної допомоги та провідних підприємств області, організували Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати та ПНУ ім. Василя Стефаника.

 

За словами президента Українського Національного Комітету міжнародної торгової палати, радника Прем’єр-міністра України Володимира Щелкунова сьогодні відбулась презентація можливостей ICC Ukraine, зокрема його регіонального представництва на Франківщині, керівником якого є Марія Ткачук.

 

Присутнім розповіли про можливості співпраці з регіональним представництвом Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.

 

«Звернувшись до представництва можна з’ясувати можливі країни споживання вашої продукції, отримати допомогу в правильному написанні своєї пропозиції, розповісти представникам компаній інших країн, з якими ви хочете співпрацювати. Адже ми знаємо, що комусь цікаве сільське господарство, іншим – енергетика, тому не потрібно розповсюджувати всюди інформацію про продукцію підприємства. В результаті ми надаємо контактера в тій країні, який також займається цим питанням і якому цікава ваша продукція. А він розкаже, що необхідно для того, щоб співпрацювати. Кінцевий результат: домовленість за підтримки нашого представництва в тій країні, яке опікувалось перший час налагодженням контактів, дало вам законодавчу базу як працювати в тих чи інших умовах, на яких умовах здійснюється оподаткування в іншій країні, пояснило як працювати і які можуть бути позитивні чи негативні моменти, загрози в процесі роботи», - роз'яснив Володимир Щелкунов.

 

Президент ICC Ukraine також звернув увагу на те, що зараз спостерігається інертність ведення бізнесу.

 

«Ми зіштовхнулись в роботі Ради експортерів України з тим, що більша частина людей, які кажуть, що їм необхідна допомога, сприяння, доходячи до конкретики демонструють, що вони або не хочуть працювати, або не готові, або не знають як. От вони працюють по накатаному шляху, а коли перед ними виступають виклики, то наступає інертність, люди не хочуть адаптуватися. І коли вже доходить до невідворотності, людина починає бігати по всіх кабінетах і казати давайте допоможіть, бо я хочу. Тому ми кажемо, необхідно це робити заздалегідь. Працюєте на цьому ринку – працюйте, але ми маємо розуміти, що вічного нічого в житті не буває і потрібно мати запасні ринки збуту. Для цього необхідно про себе заявити, себе показати і робити напрацювання. Спасіння бізнесмена в диверсифікації бізнесу», - наголошує Щелкунов.

 

Щодо роботи наших українських експортерів в співпраці з іншими країнами спершу необхідно зрозуміти де наша продукція потрібна.

 

«Ми будемо працювати і з Євросоюзом, з країнами СНД, Перської затоки, Африки. Але для цього нам потрібно рухатись, бо під лежачий камінь вода не тече. Нічого саме ніколи не прийде. Для цього є такий інструмент як Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine. Це наша робота, адже ми працюємо з бізнесменами, які зацікавлені у міжнародній співпраці. Однак наразі є проблема в інертності українських бізнесменів. Головним кроком місцевої влади – є не заважати нам, бізнес зробить все сам, він знає як це робиться. І місцева влада в міру своїх можливостей пробує сприяти бізнесу. А центральна влада зараз максимально робить все можливе для того, щоб диверсифікувати ринки збуту. Це правда і ніхто мене не переконає в протилежному», - наголосив Президент ICC Ukraine.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


17.04.2015 681 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2010
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

440
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14423 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1675
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

949
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6326

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

725

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1543

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1345

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1229
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

584
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

734
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1644
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

663
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

958
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14080
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

336
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

634
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

553
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

869 2