Монтян каже, що справу прикарпатського журналіста Руслана Коцаби затягують

 

 

Сьогодні відбулось перше судове засідання у кримінальній справі одіозного франківського журналіста Руслана Коцаби.

 

Саме засідання тривало менше години, прокурор зачитував обвинувачення протягом 12 хвилин. В результаті суд задовольнив клопотання Коцаби про побачення з мамою та дружиною. Наступне засідання перенесли на кінець квітня, передає Фіртка.

 

Обвинувачений Руслан Коцаба подякував присутнім журналістам за висвітлення справи, яке сам він називає «політичним судилищем».

 

Після завершення засідання скандальна захисниця Коцаби Тетяна Монтян прокоментувала хід засідання та справу зокрема.

 

За словами Монтян, свідки, яких планують допитати «нічого нового, особливого і цікавого не повідомлять. Вони всі достатньо однотипні».

 

«Багато хто казав, що бачив відео звернення Коцаби, але на їх рішення не йти воювати вплинули інші причини. Таких свідків у справі багато. Навіщо робити такий величезний список? Ніякого іншого пояснення, окрім бажання якомога довго потримати Коцабу у в’язниці, тому що він там сидітиме як мінімум до вироку суду, нема». – каже Монтян.

 

На думку Монтян абсолютно очевидно, що справу затягують.

 

«Слухали справу буквально 40 хвилин. Прокуратура не спромоглася хоча б декількох свідків для початку сюди привести. Видно, що справу призначають раз на два тижні, ви самі все це бачите, і завжди на 15:30. Мабуть судді думають, що сьогодні ми судимо Коцабу, а завтра судитимуть нас, за те, що ми судили Коцабу», - припускає правозахисниця.

 

Крім того, Монтян звернула увагу на те, що зараз думки про перемовини з так званими «ЛНР» і «ДНР» висловлюють «непрості люди», такі як Коломойський, Кіхтенко, Ложкін.

 

«В ті часи, коли Руслан висловлював свої думки, його підтримувала хіба що я. А тепер це масовий тренд. Купа людей висловлюють такі самі думки», - каже Монтян.

 

Свідків у справі захисниця назвала «стандартними».

 

«Ви б подивилися на їхні свідчення – вони всі написані під копірку. Основний лейтмотив : от ми тут сидимо, чекаємо ротації, а через те, що Коцаба свої ролики записує, ми можемо чекати її значно довше. Тобто мало того, що ми самі тут ледве не потрапили «на м’ясо», а може ще й потрапимо, а через цього Коцабу потрапимо ще й ми, а не нещасні, які могли б нас замінити. І таких свідків ціла купа. Вони всі говорять однаковими словами. Тобто СБУ розіслала методичку, як саме треба допитати свідків і ніхто не подумав навіть кому поміняти чи порядок слів. Тобто абсолютно однотипні допити від купи різних людей», - розповіла Монтян.

 

Від наступного засідання захисниця Коцаби очікує «приблизно того самого».

 

«Я єхидно запитала прокурора, чи збирається він якихось свідків забезпечувати на наступне засідання чи знову якогось одного приведе, а він «втече». Прокурор сказав, що декількох таки приведе. Будемо чекати. Але справу знову назначено на 15:30 і скільки ми там її слухатимемо», - іронічно підсумувала Тетяна Монтян.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Суд над Русланом Коцабою (фоторепортаж)

Коцаба назвав Правий Сектор клоунами

Адвокат Руслана Коцаби поїхала захищати його аж в Москву (відео)

У суді розповіли скільки грошей вилучили у Коцаби під час обшуку у квартирі

В яких умовах утримують журналіста Руслана Коцабу в Івано-Франківському СІЗО (фото)

Коцаба обплював прокурора та порадив дружині їхати з України (відео)

Суд залишив Руслана Коцабу під вартою (фото+відео)

Адвокат Руслана Коцаби планує звернутися до Єропейського суду з прав людини

Про арешт прикарпатського журналіста Руслана Коцаби написали у Великобританії, Японії та США

Журналіст Коцаба працював на замовлення "НТВ" (додано фото)

Медіа-профспілка заявила, що обвинувачення проти Руслана Коцаби мають бути ґрунтовніші

Лещенко здивований, що арештували Коцабу замість сепаратистів-прибічників Януковича

Руслан Коцаба в залі суду: Закликаю всіх повірити, що на сході триває громадянська, братовбивча війна (відео)

Коцаба у суді каже, що ніколи не займався "заказухами" і готовий до мобілізації, коли буде воєнний стан (фото)


16.04.2015 717 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

500
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1851
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33298
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2200
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2936
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4952 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

309

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1071

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

683

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

905
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

166
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

489
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

567 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1024
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

883
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

978
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

746
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30124 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

729
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3722
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

402
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

445