Обшарпане обличчя Івано-Франківська

Менше року залишилося до знаменної дати - 350-річчя міста Франкового. У травні наступного року франківчани та гості міста святкуватимуть ювілей.

 

Головою організаційного комітету з підготовки та святкування буде міністр культури Михайло Кулиняк. Його призначив Кабінет Міністрів. Заступниками будуть мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус і голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк.

 

 

Наразі затверджено ряд заходів підготовки й святкування, якими, зокрема, передбачено і ремонт 17 будинків центральної частини міста. Проте, наразі, чи дійде черга до усіх будинків центру міста, які конче потребують ремонту, невідомо. А таких будинків є чимало.

 

 

 

 

 

 

Не варто забувати й про "головну біль" останніх років - Палац Потоцьких. Експерти й досі не можуть визначитися, що краще - знести Палац чи, все ж таки, реставрувати?

 

«Справа в тому, що Палац Потоцьких має господаря. Між ним та обласним управлінням культури укладена угода, згідно якої господар зобов’язаний підтримувати культурну пам’ятку у належному стані. Оскільки, ця умова не дотримується, будуть застосовуватись штрафні санкції», — говорить начальник відділу охорони культурної спадщини міськвиконкомуІгор Панчишин.

 

За його інформацією, до 350-ліття Івано-Франківська буде проведена реставрація брами Палацу Потоцьких. Для реставрації будуть залучені кошти, що отримані два роки тому від Кабінету Міністрів України та кошти місцевого бюджету.

 

А поки сама брама має досить печальний вигляд.

 

 

Попри все, міська влада запевняє, що все буде гаразд й Івано-Франківськ зустріне своє 350-ліття красивим та оновленим. 

 

Міський голова Віктор Анушкевичус каже, що загальний кошторис проектів, які зараз знаходяться на розгляді в Кабінеті міністрів, складає близько 80 мільйонів гривень. Проте не факт, що Кабмін виділить повну суму. Місто може не отримати і копійки – все залежить від центральної влади.

 

Нагадаю, що серед запланованих заходів в рамках святкування 350-річчя міста є ті, які потребують значних дотацій, і ті, що будуть забезпечені міською казною.

 

Зокрема, гроші в Києва місто просить на будівництво моста і дороги до нього в мікрорайоні Пасічна, на реконструкцію архітектурних пам’яток міста та на облаштування вулиці Шевченка, включно з ремонтом дорожнього покриття.

 

На свої плечі міська влада взяла встановлення пам’ятника Шевченку (уже встановила), збереження Брами Потоцьких, облаштування території парків і скверів міста та організацію культурних фестивалів та мистецьких заходів.


Кількість переглядів - 11427
15.06.2011 15:18
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (2)
Фелікс | 16.06.2011 14:27Давидюк і К! Робіть щось!!! S | 16.06.2011 08:42брама скоро обвалиться поки чиновники будуть теревені
розводити!!!!!!!!!!

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло