Івано-Франківська облрада закликала уряд безкоштовно навчати дітей з багатодітних сімей

10 червня сесія Івано-Франківської обласної ради прийняла звернення до Кабінету Міністрів України щодо звільнення від плати за навчання у вищих навчальних закладах дітей з багатодітних сімей.

 

Текст звернення подаємо повністю:

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані питанням соціального захисту багатодітних сімей у нашій області та Україні загалом. В Івано-Франківській області налічується 12 тис. 143 багатодітні сім’ї, в яких виховується 41 тис. 066 дітей, в тому числі 867 багатодітних сімей, в яких виховуються п’ять і більше неповнолітніх дітей. Законом України від 19.05.2009 р. № 1343-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» внесено зміни до Закону України «Про охорону дитинства», частиною 9 статті 19 якого передбачено, що діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей, звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше.

 

Однак, враховуючи неодноразові звернення багатодітних сімей до Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради, слід зазначити, що в області відсутній єдиний механізм звільнення дітей з таких сімей від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації.

 

Все це створює соціальну напругу в області та державі і ущемлює права та гідність дітей з багатодітних сімей, які в умовах сьогоднішньої складної економічної ситуації потребують дієвої опіки з боку держави.

 

З метою посилення соціального захисту багатодітних сімей, поліпшення їх державної підтримки, створення більш сприятливих умов для виховання дітей у таких сім’ях, просимо розглянути порушене питання на черговому засіданні Кабінету Міністрів України та забезпечити на загальнодержавному рівні виконання вимог Закону України від 19.05.2009 р. № 1343-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей” в частині звільнення від плати за навчання у вищих навчальних закладах дітей з багатодітних сімей, а також осіб віком від 18 до 23 років із таких сімей.


Кількість переглядів - 4755
15.06.2011 07:19
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (2)
Aнастасія | 26.12.2012 09:20дитина навчається в івано-франківському ПТУ у сімї 6 дітей і
зобовязана заплатити 1000 грн. благодійного
внеску............поясніть
Сергій | 31.07.2012 16:49Дійсно актуальне питання.Сам відчуваю і моя дитина переживае одна з десяти моїх дітей.

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги