Наш сусід Газпром

Імена оманливі. Чарівний малюк з лялькою і маніяк зі швайкою, на якого малюк перетвориться за 30 років, носять одне ім‘я Міша, проте другого нам не хотілося б погладити по голівці.

Ім‘я «Росія» викликає в нас веєр асоціацій, але не варто забувати, що під цим ім‘ям являлися до нас геть різні малюки і маніяки. Колись улус, тоді ГУЛАГ, а нині Росією звуть Газпром. Й аби розуміти, що відбувається, слід користуватися не іменами, але назвами.

Газпром хоче висмоктати з українців побільше грошей за продукцію тих родовищ, які колись розробив ГУЛАГ, більшість в‘язнів якого становили українці.

Наш президент (не будемо називати його ім‘я, адже ми вирішили користуватися назвами) бажав би зберегти гроші і розплатитися нашими душами: навічно залишити в нас чорноморський флот Газпрому, впровадити в якості державної газпромівську мову, піднести культ перемоги Газпрому у другій світовій війні, посадити за грати тих, хто стверджує, що насправді переміг не Газпром, а ГУЛАГ.

Проте, Газпром ненаситний, він хоче і душі і гроші. Ні президент, ні прем‘єр не позбавлені ділового хисту. Можливо, вони незабаром дійдуть висновку, що фірма-покупець ніколи не матиме вигідних цін, якщо її штати переповнені агентами фірми-продавця. І тоді ті міністри, губернатори і мери, імен яких ми не називаємо, отримають адекватну назву і долю крис.

Навіть ті з наших читачів, хто не вірить в нашого президента, мають вірити в їхнього прем‘єр-міністра, він зумів перетворити білоруського хазяїна на білоруського патріота, зможе перетворити на націоналіста і нашого папу.

Вітчизняним споживачам газу не так вже й довго доведеться проявляти терпіння. Агресивність Газпрому, яка проявляється не тільки по відношенню до країн-транзитерів, але також і в прагненні перебудувати політичну архітектуру Центральної Азії і в експорті енергетичної корупції до Європи, так ось, ця агресивність є проявом волі до смерті.

Світ змінюється швидше, аніж уявлення за нього. Світ вже не визнає суверенітету держав над їхнім населенням, над їхнім правом, над виборами, над еміграційною політикою, над Інтернет-простором, незабаром не визнаватиме суверенітету і над надрами. Надра, як і космос, належать всьому людству. Нині це доводять арабам.

Переконають і Газпром. Енергетична дискримінація неприпустима, як неприпустимо і свавілля тих чи інших урядів другорядних держав щодо встановлення цін на енергоносії і політики їхнього постачання.

Нашим «переговорникам» варто розуміти, що в ХХІ ст. жити за рахунок експорту енергоносіїв є ганебним для будь-якої країни.

За агресивністю держави Газпрому криється конституціональна слабкість. Це означає, що на перемовинах не треба відводити очей.

Розповідають, що в 90-х один наш олігарх-депутат мав водія, який скаржився знайомим, що олігарх примушує його щороку ставати на коліна і цілувати черевика. «Чому ж ти від нього не підеш?» - питали знайомі. «Він мене вб‘є» - відповідав водій.

Я знав цього олігарха. Він в своєму житті комара не прибив, був жуликом, а не бандитом. Найцікавіше те, що водій отримував менше, аніж його колеги, позбавлені необхідності цілувати панські черевики.

Приниження – нерентабельне. Це і є основне правило в стосунках з нашим сусідом Газпромом.

 

Дмитро Корчинський,

Братство


Коментарі (0)

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

355
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2253
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1670
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1954
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5569 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4088

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1069

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1075

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1593

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1076
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

826
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

692
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14501
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10347
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6012
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

566
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5308 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28411 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

455
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

572
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

407
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

597