На Прикарпатті голова РДА виставив за двері матір та сестру загиблого героя

 

 

В Україні йде війна – війна, як то кажуть, без купюр: щодня на нашій землі по-справжньому вибухають снаряди і свистять кулі. Щодня на нашій землі ллється справжня людська кров і по-справжньому гинуть наші люди.

 

В цих умовах ті, хто покинув свій рідний дім, свою родину і, за покликом Батьківщини, зі зброєю у руках став на захист рідної землі, заслуговують найвищої шани. Адже це саме завдяки їм війна поки що обмежується територією кількох районів Донецької та Луганської областей . Це завдяки їх подвигам і їх самопожертві решта територій Україні сьогодні мають змогу насолоджуватись мирним небом над головою, пише БРІЗ.

 

Здавалося б, це зрозуміло кожному – від дитини до старого. І вже точно це мав би усвідомлювати кожен чиновник. Адже владні повноваження їм делегував Український Народ – єдиний, за Конституцією, носій усієї повноти влади в Україні – народ, який сьогодні віддає найдорожче – своє життя, здоров’я, своє майно – заради збереження української державності, незалежності та територіальної цілісності нашої держави.

 

Втім, виглядає на те, що сьогодні не усі можновладці реально усвідомлюють, з чиїх рук вони отримали владу і кому завдячують мирним небом над головою.

 

До редакції БРІЗу, звернулася Ганна Іванівна Денисів – мати геройськи загиблого під Дебальцевим бійця 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Ігоря Денисіва, яку разом з донькою, як вона стверджує, в прямому сенсі слова виставив за двері голова Долинської районної державної адміністрації Юрій Мазур.

 

Свого часу Ігор Денисів серед перших добровольцем пішов до 5-го батальйону територіальної оборони. Після розформування батальйону висловив бажання і надалі захищати Вітчизну на найважчих ділянках фронту – у складі 128-ї бригади, чиї підрозділи тоді стояли на Дебальцівському виступі, а у лютому цього року мертве тіло героя, який до останнього подиху обороняв блокпост під Дебальцевим, побратими і волонтери під кулями і снарядами вивезли з котла і привезли на батьківщину. Наші читачі напевно пам’ятають, як у лютому цього року земляки героя створили живий ланцюг  вздовж дороги між селами Тяпче і рідними для бійця Княжолуками, і на колінах, з запаленими свічками та національною символікою зустрічали жалобний кортеж з загиблим героєм.

 

Та вже згодом після поховання родина військовослужбовця, яка втратила годувальника, зіткнулася з буденними проблемами, вирішити які не встиг за життя – до своєї мобілізації на фронт і подальшої загибелі – Ігор. Серед них – ремонт, якого нагально потребувала хата, що в ній проживають рідні солдата.

 

«Наш сільський голова склав акт – ми хотіли будматеріалів для ремонту хати. - розповідає Ганна Денисів, - Вони його подали на район».

 

Вважаючи, що розгляд матеріалів на районному рівні триває надто довго, Ганна Іванівна вирішила спитати про перебіг розгляду матеріалів безпосередньо у голови районної державної адміністрації – Юрія Мазура. Тим більше, що той, відвідавши родину загиблого героя, сам перейнявся їх проблемами, обіцяв всебічне сприяння і навіть дав рідним солдата номер свого мобільного телефона, мовляв, звертайтесь у будь-який час і з будь-яких проблем. Та виявилося, що слова, сказані на людях для піару, у владних кабінетах не вартують нічого.

 

«Ми хотіли узнати у голови райдержадміністрації Юрія Мазура, як там діло йде, - говорить жінка, - в п’ятницю прийшли до РДА, але секретарка сказала, що то неприйомний день».

 

Тоді донька Ганни Іванівни зателефонувала пану Мазуру на мобільний телефон, номер якого, як вже було зазначено, очільник району особисто надав їм з пропозицією дзвонити за потреби. Чиновник трубку підняв, проте дізнавшись, про що йдеться, накричав на жінку, оскільки, мовляв, у нього неприйомний день. Обурені жінки не витримали і, долаючи спротив секретарки, таки увірвалися до кабінету голови району. Зрештою, у них ще жевріла надія, що, можливо, він не зрозумів, про проблеми чиєї родини йдеться. Та, вочевидь, чиновник все розумів прекрасно.

 

«В кабінеті Мазур був один. «Закрийте двері! я ж вам сказав: у мене неприйомний день!», - накричав він на нас, - озвучила пані Ганна свої враження від особистого спілкування з головою РДА, - так, ніби ми приходили до нього милостиню просити».

 

Неприйомні дні – це, звісно, вагома причина, щоб відмовляти відвідувачам у прийомі. Але відвідувачі бувають різні. Як вже зазначалося, у країні йде війна – війна не на життя, а на смерть. І обов’язок держави та її представників у владних кріслах у цій ситуації – забезпечити всебічний захист та всебічне сприяння тим, хто проливає за нашу державу кров, жертвує заради неї життям, та опікуватися рідними тих, хто поклав на вівтар держави найдорожче. Напевно, для таких людей у державних чиновників не може бути неприйомних днів.

 

Зі слів Ганни Іванівни, завданих їй та її доньці образ вона не подарує. Жінка звернутися зі скаргою на дії голови Долинської РДА до очільника Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олега Гончарука та надати даній ситуації всебічного розголосу.

«Хотілося, аби він (голова РДА – ред.) поважав нас та пам'ять про мого сина», - з сумом говорить жінка.


06.04.2015 438 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1732
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

357
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1052