На Рогатинщині людей могли потруїти з літака, який обробляв поля "Росан-Агро"

Минулого тижня до Рогатинської районної лікарні з отруєнням почали надходити мешканці села Фрага Рогатинського району. Влада забила на сполох.

 

Мешканці села Фрага Рогатинського району розповідаються, що люди почали хворіти отруєннями після того, як сусідні поля почали обробляти гербіцидами. У людей з’явилися понос та блювота. Частина з них звернулися до лікарні, інші – залишилися лікуватися вдома.

 

На масове отруєння людей першим вдарив на сполох голова Рогатинської райдержадміністрації. До розслідування ситуацій взялися екологи, працівники санітарної станції і районна прокуратура.

За словами заступника начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Василя Ковалюка, ще рано говорити про забруднення навколишнього середовища певними хімікатами. Працівники екологічної інспекції взяли на пробу грунт, спеціалісти СЕС досліджують повітря. Тому офіційна версія отруєння людей буде оголошена після детального аналізу і отримання результатів.

Окрім отруєння людей, є ще й продовольчі втрати – виявлено загиблі культури кукурудзи. Цим фактом зайнялася спеціальний орган по захисту рослин.

 

Попередніх версій екологи не висувають. Кажуть, що потрібно дочекатися результатів досліджень. Проте як розповів Василь Ковалюк, на полях поблизу села Фрага таки відбулось оприскування певними речовинами з літака. За попередніми даними, поля є власністю агропромислового підприємства «Росан-Агро». Але дозволів на оприскування ніхто не давав. «Встановлено хто проводив, встановлено де проводили. Зараз встановлюють чим проводили і в яких кількостях. А які завдано збитки людям і довкіллю визначає санстанція» - говорить Василь Ковалюк.

 

Наразі ведуть перевірки і дослідження грунтів, повітря, загиблих рослин, відповідних дозволів і документації. Матеріали, які вже напрацьовані, передані в Рогатинську прокуратуру для реагування.


Кількість переглядів - 4316
14.06.2011 10:44
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Тарас | 15.06.2011 13:46Насправді першим вдарив на сполох голова Рогатинської районної ради,а виконавча влада району навпаки прикривала структуру яка дотична до кроплення полів літаком,однак отруєння є настільки масовим і стосується не тільки с.Фрага а також близьких сіл райцентру та і самого Рогатина.Наразі дотичні служби вичікують певний час,напротязі якого хімічні сполуки розкладуться,а тоді зроблять висновок ,що отравлення мабуть сталось від "німецьких огірків"

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги