Людмила Лінник : Література- це постійний діалог із… собою

 

/data/blog/73744/06568baef6557b4b3fb5f287dbd55157.jpg

 

Цього тижня в обласному центрі відбулася поетична година із Людмилою Лінник - франківською письменницею та поетесою. Її вірші сповнені ніжності, в них знаходиш себе, своє життя.

 

В її творах відчувається неймовірна сила, тому не одразу можна уявити, що автором є тендітна жінка.

 

Людмила Лінник родом з Івано-Франківська. За фахом режисер та музикант. Мати двох синів, і з дня на день Людмила очікує третього. Крім заняття писемністю, захоплюється театром, музичним мистецтвом, живописом, квітами та садом. Та, як справжня мама, обожнює проводити час із дітьми.

 

- Часто так буває, що в коментарях під записами люди пишуть: "А що сталося? Чому ти такий сумний вірш написала?". «Спокійно, вірші це не автобіографія. Вірші - це думки. Звичайно, що кожен вірш, це щось, що крізь себе пройшло. Але це абсолютно не означає, що, якщо у вірші хтось плаче, то це означає, що плачу і я, може хтось інший. Але зараз плаче вся Україна..."

 

Людмила Лінник у деяких творах виступає проти абортів. Вона вважає, що більш-менш зрозуміло чому у підлітків це питання постає так часто на практиці, але поняття чому жінки, які мають сім"ю, які встали на ноги, мають гроші, часто заявляють :" а , та нам забагато буде, нам більше не треба" і т.д. У своїх працях вона прагне показати, що це не таке просте рішення ,що слід берегти маленьке життя в собі. Людмила прагне переконати своїми працями жінок, які вбачають в цьому важкому рішенні єдиний вихід. "Хоча б одне змінене рішення - буде великою перемогою"- заявляє авторка.

 

Безцінними є і поради Людмили Лінник тим, хто тільки починає робити перші кроки на творчому шляху: "Слід не боятися першої іскри. Мені не 20, але я початківець (сміється). І, зрозуміло, що у 18...20... по-іншому реагуєш на критику. Але найперше, що слід зробити - це не боятися. Наш страх, справді, багато в чому заважає. Не потрібно боятись писати, щось показувати. Ну і що,що негарно ... ну негарно, то й не гарно... хтось скаже, що недосконало - то й не досконало.. Зрештою, а де ж ти навчишся, як не на своїх помилках . Якщо ти не покажеш нікому свої промахи - ніхто не скаже, що погано і ти не знатимеш в якому напрямку тобі розвиватися. Ми маємо розуміти і пам’ятати, що літературна творчість, як і будь-яка інша, потребує володіння певними техніками. Ось музикант грає ... Але він би не вийшов і не зіграв... Йому потрібно мати інструмент, на якому він грає, багаж технічних прийомів, які він буде використовувати. Художник, кий пише картину, так само не міг би її намалювати. Бо також потрібно вчитися, мати полотно і фарби, пензлики і знати різні прийоми. Література це постійний діалог. Діалог із собою».

 

- І, що я можу від себе сказати тим, хто тільки починає - ніколи не порівнюйте себе з іншими і ніколи не кажіть:" Ой, там така хороша рима, а я так не можу..." , "Ой, а він так класно відчуває, а мене щось не пре...", "От в нього все так досконало з тими хореями і ямбами, а в мене рима спотикається...". Порівнюйте себе сучасного тільки з собою вчорашнім. Не бійтеся, показуйте, виправляйте себе. Нехай люди в коментарях вам пишуть, що це невдало, але це спроба. І тільки ви побачите, що це помилки, тим більше вам захочеться виправити їх… зробити краще,правильніше".

 

 

Лілія Левицька

(школа професійної журналістики)


04.04.2015 Лілія Левицька 735 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1077
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2449
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2073
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2112
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6417 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2408 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

280

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1100

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1134

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1344
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

554
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2015
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26456
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

514
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10416 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7954
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

499
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

360
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

512
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

584
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1531