Ольга Галабала: Бюджет Бурштина недоотримує 66 мільйонів гривень (документи)

 

 

У разі, якби податки, які сплачує Бурштинська ТЕС розподілялись справедиво, бюджет міста Бурштин отримав би додатково 65.7 млн гривень. Для порівняння, увесь нинішній бюджет міста - 73 млн. гривень. 

 

Про це заявила член Ради партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала під час громадських обговорень у місті Бурштині, що відбулись за ініціативи партії "ВОЛЯ", інформує прес-служба партії.

 

У випадку, якщо б податки з Бурштинської ТЕС розприділялились справедливо, то бюджет Бурштина отримав би:

- 15 млн. гривень податку з доходів фізичних осіб (ПДФО),

- 3,7 млн. гривень податку за використання водних ресурсів,

- 46 млн. гривень екологічного податку та

- приблизно 1 млн.грн. податку за землю.

 

У 2014 році бюджет міста Бурштин отримав від Бурштинської ТЕС лише 157 тисяч грн. податку за землю. 

 

Як зазначила політик, вся проблема в тому, що податки, які сплачує Бурштинська ТЕС,  потрапляють в бюджет району і значна частина в бюджет селища Бовшів. 

 

 

Як приклад Галабала навела податок за шкідливі викиди в атмосферу Бурштинською ТЕС.

 

"Згідно з офіційними документами, які нам надала Бурштинська ТЕС, можна побачити, що підприємство в минулому році сплатило понад 186 мільйонів гривень за шкідливі викиди у повітря. Це вдвічі більше ніж бюджет Бурштина. Але довколишні села та місто Бурштин коштів з екологічного податку майже не отримали. Кошти сплачуються в бюджет Бовшев », - розповіла Галабала.

 

"Загалом у 2015 році бюджет Бурштина має отримати 500 гривень екологічного податку за викиди в повітря. Тобто за всю ту шкоду здоров’ю, за всі ті отруйні речовини, якими дихають мешканці міста вони отримують як компенсацію за шкоду - 500 грн.», - додала політик.

 

Політик вважає такий стан речей несправедливим. - «Є проблема законодавча. Згідно з законом, екологічний податок сплачується за місцем розташування джерела забрудення, тобто труб, які розташовані в селищі Бовшів. Ми будемо ініціювати законодавчі зміни, щоб це виправити. Але є і проблема, яку створює Галицька районна рада. Справа в тому, що екологічний податок розподіляється між державним бюджетом - 37 млн. грн., обласним бюджетом - 102 млн.грн. та бюджетом селища Бовшів - 46 млн.грн. Потім більшість цих грошей в бюджету селища Бовшів вилучає Галицький район. І Бурштин, а також навколишні села ніяких коштів не отримують».

 

Також підприємство в минулому році сплатило понад 7 млн 600 тис. грн збору за використання водних ресурсів. Це кошти сплачені в бюджет Галицького району. Але згідно з новими змінами до Бюджетного кодексу – 50% рентної плати за використання водних ресурсів повинні залишатись в бюджеті міста обласного значення. 

 

"Це означає, що в бюджеті Бурштина мало б залишитись майже 4 мільйони гривень. В проекті бюджету Бурштина на 2015 рік ми не побачили запланований дохід від використання води", - говорить Галабала.

 

Є проблема з сплатою земельного податку за землі, які займає Бурштинська ТЕС. Зараз частина земель, якими користується ТЕС надані ще за актами користування 1964 року. Відповідно, земельний податок сплачується мізерний. А частина земель, близько 3 гектарі, ще досі не виділена Буртинською міськрадою і з них місто також не отримує податку. Якщо ці всі питання привести в порядок, то місто буде отримувати щонайменше 1 млн.грн. земельного податку від Бурштинської ТЕС. 

 

 

Також «ВОЛЯ» підозрює у корупційних схемах комунальне підприємство «Житловик», яке купляє теплоенергію в Бурштинської ТЕС та продає мешканцям Бурштина за завищеною ціною.

 

 

 

 

"КП "Житловик" купляє теплоенергію в Бурштинської ТЕС за вартістю 212 грн за 1 Гкал, а продає мешканцям міста за 287 грн. КП "Житловик" мало б робити націнку не більше 10 %, тобто мешканці міста мали б платити 233 гривні, а не 287 гривні", - розповіла Галабала, і додала, що "ВОЛЯ" направила звернення до комунального підприємства, щоб вияснити причини завищення тарифів. 

                         

Нагадаємо, що 27 березня на сесії Івано-Франківської обласної ради народний депутат від "ВОЛІ" Юрій Дерев’янко вніс пропозицію створити тимчасову слідчу комісію в обласній раді для перевірки надходжень податків до бюджетів з великих підприємств, таких як Бурштинська ТЕС. Створення відповідної комісії відбудеться спільним розпорядження голови ОДА і голови облради.

 


01.04.2015 1012 1
Коментарі (1)

Сергій Чирва 2015.03.31, 13:34
А хто б то сумнівався у ЧЕСНОТАХ теперішніх власників станції... ;) От чого варті тільки такі екологічні злочини, як вимикання електрофільтрів на трубах та систематичні скидання у чисті води отруйних розчинів :(
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

564
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1634
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1659
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1645
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5595
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8163 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

885

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1586

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2362

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2360
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

527
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2549
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3931
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2178
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

488
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2408
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3419
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25960 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

804
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1027 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

736
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2380 6