Іванофранківцям роз'яснили порядок отримання субсидій за спрощеною процедурою: до кінця року їх можуть отримати 100 тисяч сімей

 

 

Сьогодні відбулась прес-конференція за участю голови ІФ ОДА Олега Гончарука, на якій було роз’яснено систему надання житлових субсидій населенню.

 

Олег Гончарук зауважив, що наразі в країні складна ситуація, в зв'язку з чим було прийнято рішення про реформування системи надання житлових субсидій населенню, передає Фіртка.

 

“Сьогодні в силу багатьох обставин настав час «ікс» коли ціни за енергоносії лягають тягарем на плечі мешканців нашої області. Одним з основних важелів пом’якшення фінансового удару на мешканців є надання субсидій. За офіційними даними субсидіями користуються близько 1 млн 100 сімей”, - відзначив очільник області.

 

За словами Гончарука, результатом роботи має стати збільшення сімей, яким повинна надаватимь субсидія. Наразі в області отримують субсидії 36 тисяч сімей. За даними Кабміну бюджетних коштів вистачить на 4 млн сімей України. Тому, українців та іванофранківців зокрема, закликають оформляти документи вже, не чекаючи на опалювальний період.

 

“Проблемним є те, що на жаль нові квитанції люди отримуватимуть з 10 квітня. Моя позиція така, що правильно було б, щоб люди отримали субсидії разом з новими квитанціями. Для цього відбулась нарада з відповідними службами і всім дали завдання допомогти людям з оформленням всіх документів”, - зауважив Гончарук.

 

Про порядок присвоєння субсидій розповіла директор департаменту соцполітики Івано-Франківської ОДА Леся Бурдяк.

 

Для того, щоб отримати субсидію не потрібні довідки про дохід, а лише 2 документи: заява і декларація. Форми заяви та декларацій подадуть комунальні господарства. Раніше період субсидії тривав 6 місяців, тепер він змінений — надаватиметься на 12 місяців. Таким чином скасовується необхідність повторних звернень. Тим, хто вже має субсидію її продовжать автоматично.

 

Також відтепер право на отримання субсидій мають громадяни, які ніде не працюють, мають у власності земельну ділянку, декілька об'єктів нерухомості чи автомобіль.

 

Крім того, право на субсидію мають люди, які проживають в орендованих помешканнях, така сім’я має звернутись за місцем проживання.

 

За призначенням субсидій можна звернутися в органи праці і соціального захисту особисто, а можна і надіслати заяву та декларацію поштою. У сільській місцевості є уповноважені особи, які мають право передавати документи. Обмеження лише одне: субсидії не надаватимуть тим особам, які впродовж одного року здійснили разову покупку, вартість якої перевищує 50 тисяч гривень. За словами Бурдяк, субсидія згідно закону призначатиметься в 10-тиденний термін.

 

«Щоб цей процес був прозорий і подавались достовірні дані є відповідальність. Якщо встановиться факт, що були надані недостовірн дані - субсидія буде стягуватись в подвійному розмірі», - каже Леся Бурдяк.

 

Також, для орієнтовного розрахунку мешканці можуть зайти на сайт Міністрерства соцполітики, у лівому куті побачити калькулятор який розраховує розмір субсидії, яку може отримувати сім’я. Такого раніше не було, це нововведення. Крім того, невдовзі на сайті ІФ ОДА з’явиться зразок заповненої заяви та декларації, щоб у людей не виникало труднощів та непорозумінь у заповненні необхідних документів.

 

«Я передбачаю в практичній площині буде багато запитань. Ми зберемо всю інформацію і думаю що на наступний тиждень остаточно будуть визначені вихідні дані, щоб дати звіт громаді щодо впровадження нових правил отримання субсидій”, - підсумував Гончарук.


31.03.2015 515 1
Коментарі (1)

Валерій Плисак 2015.03.31, 13:26
Калькулятор добре, але при розрахунку доходів і втрат беруться доходи і витрати за 12 або 6 місяців до моменту звернення, а витрати з 1 квітня будуть мінімум в два рази більші, ніж ті, за якими буде розрахована субсидія. Потрібно передбачати коефіцієнт кореляції, бо багато мешканців просто не в змозі будуть оплатити комунальні послуги.
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

187
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6596
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14817 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1753
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1017
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6442

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

810

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1613

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1281
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

352
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

649
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

801
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

560
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1702
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

733
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1029
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14477
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

170
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

394
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

699
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

616