Коломойський vs Порошенко; іванофранківці vs забудівника (оновлюється)

 

http://fx-earn.xyz/wp-content/uploads/2015/01/vs.png

 

Коломойський проти Порошенка. Громада Івано-Франківська проти забудівника. Саме ці дві теми зараз не обговорює хіба що лінивий.

 

Фіртка вирішила дещо "зламати" традиційний формат ТОП-коментаря і поганяти наших експертів по максимуму:

 

1. До чого може призвести і кому вигідний конфлікт Коломойського і Порошенка?
2. Як громаді міста Івано-Франківська відстояти рекреаційну зону поряд з міським озером та не дозволити там житлову забудову?

Олександр Шевченко

народний депутат України
1) Я багато вже коментував ситуацію, тому лише кілька тез і риторичних запитань.
Кому вигідно все що відбувається? Коломойському? Ні. Порошенкові? Ні. Бо зараз запускаються процеси, які є шкідливі для держави – і результатів чекати доведеться не довго. Вигідні Єрємєєву, Бойкові, Львочкіну, Фірташу… А найбільше – Путіну.
В зв’язку з останніми подіями в ЗМІ вже з’явилася інформація, що Путін вже розіслав до Європейських столиць високопоставлених емісарів, яким поставлене завдання донести в зв’язку з останніми подіями єдиний меседж: «Я ж говорив вам, що ці українці самі ні на що не здатні, вони як діти, що не вміють домовлятися…»
Цей конфлікт повинен привести до цивілізованого діалогу між владою і бізнесом, та й всім суспільством. До того, що ми повинні розуміти, що ми живемо в парламентсько-президентській державі з відповідним розподілом владних повноважень. Що суперечки має вирішувати суд. Що державний менеджмент підприємствами, бізнесом є найгіршим – найкорумпованішим, злодійським, найменш професійним і, крім того, неправильно мотивованим. Якщо люди з бізнесу думають найперше про прибутковість, мінімізацію видатків, ефективність, реінвестування, бо серйозному і успішному бізнесу не потрібні мільярди на власне споживання і «проїдання» – на це йде мінімум, то логіка «державного» менеджменту бізнесу, - в кращому варіанті – викачати ресурси з підприємства, а в гіршому – вкрасти все ще до оподаткування. Наступна мета «державного» менеджменту – викачати всі ресурси «вже і негайно», бо в держави завжди хронічний дефіцит бюджету, який треба «латати». Ми повинні вміти вести цивілізований діалог і єднатися на фоні викликів, які є зараз перед державою. Якщо ж ми все це не усвідомимо, то нас чекатимуть дуже складні часи… Але я переконаний, що все в нас, українців, буде добре.


2)Відома інформація, що за міжнародними нормами на одну людину в місті повинно припадати не менше 20 кв.м зелених насаджень. В Івано-Франківську їх всього 5.5 кв.м. – ось один з фактичних результатів діяльності тієї сумнозвісної «гідри корупції», яка опанувала місто в останні роки.
Вкотре цинічно порушені не лише норми моралі і здорового глузду, але й природоохоронного законодавства. Ігноруються елементарні вимоги екологічної безпеки, порушується Водний кодекс. Знову «конституція міста», - його Генплан, стає об’єктом цинічних маніпуляцій та аморальних «нововведень».
В цій ситуації можна задати риторичне запитання ініціаторам руйнування останньої «екологічної барикади» міста: невже жадоба наживи переважає над загрозою забрати в наших дітей, в наступних поколінь іванофранківців майбутню перспективу жити в гармонійному та комфортному місті?
Такі цинічні й фронтальні ігнорування вимог закону і моралі є свідченням того, що міські чиновники у своїх діях пішли «ва-банк». Відчуваючи, що цього разу їх не виберуть знову, бо вони провалили усі свої передвиборні обіцянки, ці чиновники, за прикладом своїх сумнозвісних попередників, намагаються забезпечити собі комфортне перебування у відставці та на пенсії. Будівельна лихоманка, на жаль, вже стає невід’ємною ознакою передвиборчих місяців. Логіка одна – «роздерибанити», перепрошую, все що ще залишилося поза межами уваги та апетиту в минулі роки.
Як народний депутат, обраний до парламенту мешканцями Івано-Франківська, я не можу і не буду стояти осторонь цієї проблеми. Міське озеро стало одним з позитивних символів нашого міста. Руйнування та побутове засмічення його прибережної зони може також стати символом злочинної безвідповідальності теперішньої міської влади, її остаточної моральної та адміністративної деградації. Влада повинна чути як голос громади, так і голос Закону.
Відповідно до свого статусу та меж компетенції, я беру питання природоохоронної зони міського озера під особистий контроль та ініціюю депутатські запити і звернення до правоохоронних органів щодо правомірності означеної житлової забудови. Готовий підтримати всі громадські ініціативи з метою недопущення руйнування останньої «екологічної барикади» міста – території навколо міського озера.
Я готвий бути інструментом громади у відстоюванні її прав.
Готовий надати ресурси в рамках свого благодійного фонду на виготовлення альтернативного проекту впорядкування території довкола озера. Цим може зайнятися Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ». В якій формі? Можливо ми оголосимо конкурс серед проектантів на кращий проект впорядкування території. Безперечно, що жодного житлового будівництва ми, громада, не повинні допустити на території, яка згідно Генплану міста має бути рекреаційною.
Знайдемо і небюджетні ресурси на те, щоб впорядкувати цю територію і зробити її сучасною і комфортною зоною відпочинку для мешканців міста. Я наводив вже цифри, що в Івано-Франківську «зелених зон» є в чотири рази менше, аніж це рекомендовано європейськими нормами. Переконаний, що влада повинна не лише сприяти житловому будівництву, часто не без користі для власної кишені, а й закладати нові парки, сквери, створювати велосипедну інфраструктуру, місця для здорового відпочинку, для занять фізкультурою і спортом. І так буде.

Руслан Марцінків

міський голова Івано-Франківська
1)Конфлікт між олігархом Коломойським, який має інтереси в банківському секторі, нафтохімії, металургії,засобах масової інформації та урядом ,безперечно, виник як наслідок запізнілої політики деолігархізації. Пройшло більше року після повалення уряду Януковича, а влада лише зараз розпочала недолугі кроки по руйнації симбіозу держави та крупного бізнесу. Зазначу, що позиція Свободи завжди була незмінною: не допустити приватизації стратегічних і прибуткових підприємств та нарешті повернути їх державну власність. Беззаперечно у конфлікті влади та олігархів зацікавлене керівництво російського уряду та представлені інтереси досить великих компаній в галузі нафтопереробки. Адже Москва прихильна втому аби Україна й надалі лишалася країною олігархів . Для цього вона продовжуватиме війну зовнішню та братиме участь у внутрішніх війнах мега бізнесів. Адже в країні олігархів ніколи не буде державної економічної та соціальної незалежності.


2) Саме позиція та контроль громади впливає на рішення в питаннях забудов. Ми маємо багато прикладів в нашій країні коли під тиск громади не допускав забудови тих чи інших земельних ділянок чи навіть історичних центрів. Як керівник міської партійної організації ВО «Свобода» зазначу, що наші депутати в Івано-Франківській міській раді не будуть голосувати за корегування Генплану Івано-Франківська за проектом від архітектури та комісії з узгодження спірних питань щодо генерального плану Івано-Франківська. Додам, що саме з ініціативи фракціі ВО "Свобода" було проголосовано та виготовлено 38 актів на сквери та парки

Андрій Марків

фронтмен гурту "Фліт"
Щодо ситуації Коломойського та Порошенка - я це взагалі не берусь коментувати, бо не є політиком.

А стосовно забудови - то громада несподівано для всіх вчасно згрупувалась і на мою думку, якщо так і далі буде продовжуватись, то в нас все вийде)

Володимир Кушніренко

журналіст, громадський активіст
1) Не маю жодних сентиментів ні до Порошенка, ні, тим більше, до Коломойського. Обоє свого варті. Обоє олігархи, які успішно заробляли гроші при будь-якій владі. Загалом, парламент почав дуже хорошу справу – заставляє олігархів ділитися грошима з країною. Зрозуміло, що жодна надбагата людина не захоче віддавати свої статки, особливо коли це активи. В цьому і конфлікт. Але, на мою думку, влада почала «розкуркулення» не з того олігарха, хоча і до цього суб’єкта черга повинна дійти. В першу чергу державному керівництву варто було б зайнятися саме тими багатіями, які свого часу доклали зусиль до сьогоднішньої війни на Сході. В першу чергу «роздягати» потрібно тих, хто своїми діями чи (що ще гірше!) бездіяльністю спровокували війну, на якій сотнями гинуть українці. Невже в Україні мало активів Льовочкіна, Фірташа, Ахметова, Клюєва? Кому належить «Західенерго», яке було приватизоване за значно меншою ціною, ніж ринкова вартість? Ахметову. Чому ця приватизація не переглядається? Конфлікт Коломойського-Порошенка буде мати декілька наслідків: 1. Коломойський буде з більшими зусиллями захищати свої активи. В результаті, вливатиме величезні гроші у передвиборчу гонку політичних партій різного розливу на місцевих виборах. В умовах обіцяної децентралізації йому це необхідно. Буде мати контроль над радами – буде мати захищений бізнес. 2. Коломойський активніше працюватиме з депутатами ВРУ – з’являться нові «тушки», які обслуговуватимуть олігарха. З часом ставитиме «своїх» людей на потрібні йому посади. 3. Внутрішньополітична і соціальна напруга зростатиме. «Зелені чоловічки» в центральному офісі «Укрнафти» цьому доказ. Чим більше Порошенко тиснутиме, тим сильніше Коломойський відповідатиме. А відповідати йому є чим – у його руках фінансовий гігант «ПриватБанк». Вигідний цей конфлікт, в першу чергу, бізнес-конкурентам Коломойського – таким же олігархам, які нагадую, усіляко сприяли конфлікту на Донбасі. А зовсім не вигідний цей конфлікт простим українцям. Ми усі з вами зацікавленні у припиненні корупції, відмиванню грошей, хабарництва та у викритті і ліквідації корупційних схем. Ми зацікавленні у припиненні війни з Росією. Ми зацікавленні у прозорому і справедливому податковому механізмі. Зацікавленні у зменшенню податкових навантажень та у створенні нових робочих місць. Ми зацікавленні у децентралізації. Одним словом, ми зацікавленні жити як люди, а не дивитися по телевізору на олігархічні війни.

2)Вихід один – не дати Івано-Франківській міські раді змінити цільове призначення землі. А потім – не продовжувати договір оренди на цю земельну ділянку. А чинність договору стікає у 2016 році. Впевнений, що міська рада піде на зустріч громаді. Адже ми створили неабиякий інформаційний тиск. Необхідно взяти участь у обговоренні цього питання на наступній сесії міськради і відстояти позицію громади. Приємно, що громада міста нарешті починає об’єднюватися у боротьбі за свої права. Івано-Франківськ на шляху до побудови громадянського суспільства. Дууууже важливо, щоб міська рада нового скликання не змінювала цільове призначення землі та не продовжувала договір оренди земельної ділянки. Для цього нам потрібен постійний щоденний громадський контроль. Весь час боротьби за зелену зону не тільки словами, а й діями, ми повинні підкріплювати, що рекреаційна зона нам дійсно потрібна! Організувати прибирання, за власний рахунок облагородити територію, поставити альтанки, лавочки, віддати частину території франківській молоді, яка із задоволенням збудує собі парк для альтернативних видів спорту. Цю земельну ділянку можна перетворити на чудовий, справді громадський простір. З часом до робіт підключиться й Івано-Франківська міська рада, яка, я сподіваюся, максимально оновиться. І я впевнений, що ми це зробимо – перетворимо занедбану територію на найприємніше місце відпочинку іванофранківців.

Ігор Попадюк

голова Івано-Франківської обласної МГО ВМГО "Батьківщина молода"
1) Думаю в кінцевому результаті Порошенко і Коломойський домовляться, бо у них дуже багато активів яких ні одному ні іншому не хочеться втрачати на користь третіх осіб. Війни між ними не буде. Коломойський розпочне нові політичні проекти і на цьому полі захоче відбити позиції у Порошенка і в нього є на це великі шанси. Конфлікт захочуть розіграти олігархи підтримувані донькою Великої України.

2) Чи не дозволяти забудову взагалі? Ситуація в місті з благоустроєм територій дуже погана. Здавалось би генеральний план міста мав поміняти ситуацію, але та презентація яку зробив депатрамент надію тільки вбиває. Генеральний план міста мав би вирішити багато проблем: транспортних, дитячих садочків, сміття... але нажаль совкове мислення перемагає (поки що). В місті є проблема з спортивними майданчиками. Територію треба віддати інвестору але під спортивний комплекс!

Василь Кедик

політолог
1.Петро Порошенко та Ігор Коломойський чітко розуміють, що відкрите протистояння між ними може призвести до непоправної шкоди нинішній Україні. Однак перший має наразі високий кредит народної довіри, інший – достатній ресурс, щоб спробувати підірвати авторитет першого. Наслідки вже маємо – чотири депутати покинули фракцію президентської партії. Це не багато. Але з огляду на важливість для Президента мати конституційну більшість у стінах Верховної ради напередодні внесення змін в Конституцію, яке, вірогідно, відбудеться восени і має бути затверджене в стінах парламенту - це тривожний дзвіночок для Порошенка. Якщо Порошенко і Коломойський таки вирішили протистояти в публічній площині – це вигідно насамперед Росії. Путін, безперечно, спробує використати таку ситуацію для дестабілізації ситуації в областях-сусідках АТО. Гадаю, конфлікт між ними триватиме, але надалі, вірогідно, в латентній формі.


2. В даному питанні важлива послідовність. Сьогодні всі прекрасно розуміють, що це ласий шматок Івано-Франківська, який забудівник просто так не віддасть. Відтак самоорганізація активної громадськості довкола цього питання – позитивний сигнал. Однак крім обговорень, звернень, дискусій в соцмережах, зараз важливо показати позитивний приклад – зібратись і поприбирати цю ділянку біля озера, побілити дерева, можливо, облаштувати кілька клумб. Такий приклад приверне більше людей до проблеми, адже зараз є й такі, які не розуміють навіщо захищати пустир, якщо забудівник обіцяє поруч з майбутніми багатоповерхівкими облаштувати невелику «зелену зону». Спільне благо примушує людей бути активнішими. Думаю, багатьом активним іванофранківцям важливо взяти участь в майбутніх місцевих виборах, спробувати самим стати частиною міської влади. Можливо, оновлена міська рада, та виконком гратимуть за правилами громади, а не забудівників.

Михайло Сеньків

депутат Івано-Франківської міської ради, ВО «Свобода»
1) Конфлікт між Президентом та головою Дніпропетровської ОДА вигідний Путіну. Але спровокував його не він. Просто українські еліти подарували ворогу шанс на дестабілізацію ситуації в державі невійськовими методами. На жаль. Загалом конфлікт є типовим айсбергом. Ми є свідками тільки видимих процесів. А підкилимні ігри, історія та розвиток суперечки, які становлять найбільш вагому частину подій біля «Укрнафти» чи «Укртранснафти», є прихованими. Маємо той випадок, коли до штучно створеної зовнішньополітичної додалася внутрішньополітична криза. Рік говоримо про негативний досвід взаємопоборювання часів УНР чи 2005-го року, а наступаємо на ті самі граблі. Вихід вбачається у вирішенні конфлікту шляхом переговорів і досягнення компромісу (держава поступається і не карає відверто антидержавні дії чиновника, бізнесмен поступається і віддає частину сумнівних грошей державі). Якщо ні, тоді прямий шлях до об`єднання країни навколо однієї зі сторін конфлікту. Зрозуміло, що не навколо великих грошей. Бо поборювати недолугих президентів українці навчилися. А от змагатися проти великих грошей - наразі ні. Тож, якщо Порошенко з Коломойським не тиснуть один одному руки, то для держави було б добре, аби її лідер «втиснув» одного з олігархів. Президент вийшов з бізнесу, тож прораховувати ризики та «ціну питання» вміє. Як і його мимовільний опонент.

2) Ми вже були свідками, як громада міста протестувала проти забудови на Мазепи, 35А. І це – лише один із прикладів. А потім ініціатива захисту своєї позиції поступово завмерла. Сьогодні – будова за цією адресою завершена. І так – у більшості конфліктів. Якщо у протесту на якомусь етапі не відкривається друге дихання, то він приречений на поразку. Ситуація з обговоренням перспектив території біля міського озера вибухнула ефектно. Ідея збереження зеленої зони – правильна. Чи буде вона життєздатною – покаже час. Є сподівання, що критична маса захисників цієї території від забудови цього разу переважить.

Ганна Крисюк

Громадський активіст,журналіст
1) конфлікт вигідний третій стороні , як і будь який інший конфлікт. Приведуть ці конфлікти до нестабільності в країні та сварки депутатів які не будуть голосувати ща важливі закони для держави.

2)якщо зона справді рекреаційна то ці питання мають відстоювати наші депутати , підключити громадськість і висвітлення ЗМІ в ще краще телеміст зробити і запросили людей щоб прийшли і висловили свою думку особливо ті що там живуть

Тарас Боднар

Громадський активіст
1)Ці двоє пишуть новий том відомого твору Йосифа Флавія "Юдейська війна" ...

2)Жодна влада не відмовиться від прибутку, правоохоронні органи - люди-наказу (на службі, що сказали, те й виконують), громада - куди вітер дує , туди й голосує, залишається тільки ПС і Самооборона - досі їм сходило з рук палити одні одним чи кому там машини, то що їм мішає розтрощити якийсь будмайданчик чи техніку на ньому? А при такому уроці наша влада би другий раз побоялася втратити на цьому імідж і гроші (техніка і т.ін.)... Не доходить по-людськи - по-українськи, давайте по-бразильськи...

Віталій Світлик

політолог
1)Революція гідності дає свої результати і маленькими кроками керівнитво держави починає боротися з корупцією та розкраданням державних коштів. От ми і побачили що дойшла черга до крупних олігархів і це ярко нам деманструє конфлікт Порошенка -Коломойського. З однієї сторони давно пора припинити розкрадання бюджетних коштів тому і підпримую теперішню політику Порошенка, а з другої сторони Коломойський зумів сконсолідувати громаду Дніпропетровщини навколо націоналістичних інтересів і так звані "наїзди" на Коломойського можуть гірко нам аукнутись в подальших противостояннях. Звичайно ми розумієм що захист українських цінностей це не першочерговість інтересів губернатора Дніпропетровщини а боротьба за збереження своїх бізнес активів яких вразі окупації РФ у Коломойського суттєво поменшає. Отже ближчим часом ми побачим справжню сутність та наміри цього олігарха. Порошенку рекомендував би взятись ще за других олігархів які і дальше розкрадають бюждет і навіть умови війни їм цьому не завада. Тільки подоланням корупції та виктриття тінєвих схем розкрадання бюджету дасть нам змогу зберегти сувернітет та дати гідну відсіч агресору


2)Наше суспільство доказало що консолідувавшись над проблемою можна побороти любе зло. Так відбулася "Революція гідності" яка починалась з мирних протестів студентів і закінчилась збройним противостоянням в якому всеж таки переміг народ. Згадуючи ті події все починалось з не підписання угоди про асоціацію, потім побиття студентів за що ніхто не був покараний і закінчилось тим що одного з найбільших диктаторів які узурпували всю владу в своїх руках змусили тікати з країни. Нажаль боротьба не завершена. Ми бачим що система яка привикла красти і всі питання вирішувати корупційними схемами і впливовістю не збирається здаватись! Тому нам, як громадянам які хочуть жити достойно і досягати європейських цінностей та комфорту життя треба ще багато попрацювати. Збираючись у ініціативні групи для відстоювань своїх інтересів Українці довели що вони велека сила. Переходячи до наших містечкових проблем ми бачим що схеми як діяли так і діють по договорняках це доводить інцедент по забудові міського озера. Заради свого збагачення забудовники негребують засипати озера, вирубувати дерева, зносити історичні памятки. А все це заради грошей оскільки квадратні метри в центральній частині міста коштують дороще. Отже нам щоб зберегти історичну цінність міста, його привабливість та екологічність треба обєднуватись проти цього свавілля. Тільки громада своїми потугами може припинити це безчинство оскільки ми бачим що ці рішалова ніколи не зупиняться доки все не забетонують. Ні члени виконкому ні діючь депутати не висловили своєї чіткої позиції щодо цього оскільки всі в нас знають з ким ділитись і як рішати. Отже з теорії до практики. Уже є створена ініціативна група "Вільне озеро" яка включає в себе не байдужих громадських діячів міста та журналістів які вивчають дане питання і всіми законними методами будем відстоювати дану ділянку. На карті генплану міста вона позначена як зелена зона тому вона і має такою залишитись. Перші кроки уже зроблені і вони не останні. Ініціатива тільки наберає обертів і у нас ще багато козирів протів безчинних забудовників. Для відстоювань своїх інтересів нам треба обєднуватись, звертайтесь з своїми пропозиціями та долучайтесь до нас. Разом ми сила!

Микола Гавриляк

Громадський активіст, помічник голови фракції "Самопоміч" у Парламенті
2) Вважаю, що рекреаційну зону повинна відстоювати в першу чергу не громада, а місцева влада, якій в ході виборів було делеговано відповідні повноваження, які чомусь зараз або не здійснюються в повній мірі, або ціленаправлено реалізовуються в інтересах групки людей, серед яких і місцеві чиновники і місцеві депутати. Якщо мова йде про свідому роботу в розріз з інтересами громади, то є достатньо юридичних підстав, щоб в судовому порядку заборонити там будівництво, за них готові взятись юристи ГО "Самопоміч", зокрема Сергій Гвоздик та виграти справу на користь міста. Все ж надіюсь, що нашим депутатам та міському голові вистачить розуму не приймати чергових рішень, за які їм буде потім соромно дивитись в очі франківцям.

Ігор Ткач

інформаційний аналітик та спеціальний кореспондент газети "Вікна" vikna.if.ua
1.Якщо коротко - то такий конфлікт очевидно вигідний Путіну, а також тим іншим олігархам, що підтримують сторону терористів. Фактично Коломойського спровокували, знаючи його натуру, тому і виникла така ситуація. З іншої сторони проявилася прагматична сторона патріотизму Коломойського, що ніяк не в інтересах народу України. Фактично олігарх намагається обміняти територіальну цілісність і захист на право й далі грабувати країну. Так роблять всі олігархи, тому робити акценти на Коломойському несправедливо. Братися треба за всіх, а особливо за спонсорів тероризму. Я сподіваюся, що буде досягнуто консенсус і великої битви олігархів не буде. Мусить бути амністія капіталів взамін на встановлення чесних правил гри без грабежу, рейдерства і шахрайства. Якщо Коломойський прийме таку диспозицію, то саме він, а не Порошенко увійде в історію. Якщо ні - то дуже шкода, бо блефувати можна до певної межі. за умов втрати цілісності країни олігархи також втратять багато активів. Олігарх Коломойський має унікальний історичний шанс стати і доброчесним бізнесменом і державним діячем одночасно і сформувати ударну реформаторську команду. Питання тільки в тому чи не будуть заважати цьому старі звички, наприклад "не плати, якщо можеш".

Світлана Оришко

викладач, волонтер
1) Ну, це моя особиста думка. Я думаю, що в Україні вже почалася передвиборна кампанія на місцевому рівні. Певні сили вже набирають вагомості. Те, що Коломойський пішов - цим він виграв. Пішов по-європейськи. Звільнення тільки "розв'яже йому руки" у політичному плані... Коломойський в свій час зупинив російську агресію. Він - один із найкращих керівників місцевого рівня...
Я думаю, що буде створена партія прихильників Коломойського, яка матиме багато голосів...

Щодо Порошенка - то якщо зі звільненням Коломойського він і помилився, то оцінку цьому ми зможемо зробити з часом. Звільнення Коломойського, на мою думку, сталося через те, що Порошенко вважає його своїм конкурентом...


2)Громада повинна зрозуміти - звідки взялася проблема. Не від підприємця, який взяв землю в оренду, а від влади, яка цю землю йому надала. Треба її питати. Саме у 2008 укладалися договори. Підписи, мер, застпуник його...
Вирішення питання - увійти в становище підприємця, який ці 7 років оплачував оренду і на щось розраховував. Треба піти на компроміс. Кращий вихід - хай збудує цю одну семиповерхівку і все...
Решту землі повернути у власність міста...
Стільки новобудов нам не потрібно. А ще дуже прикро, що забудова зелених та рекреаційних зон увійшло у звичку і стало нормальним...

Олександр Солонтай

Керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти, громадський діяч та політолог
1. Конфлікт навколо Укрнафти, це вже черговий конфлікт в серії конфліктів всередині представників влади. Перед цим гострими були конфлікти за підпорядкування батальйонів, звільнення Яреми, збільшення ренти тощо. Зазвичай сторони знаходили сили домовитися самостійно, але цього разу ситуація особлива. Для досягнення домовленості необхідні переговори більшої кількості сторін.
Зараз традиційні "договорняки" дали збій. Зараз час задуматися всім, що незалежно від впливу, зв'язків, влади і грошей, все частіше виникають ситуації, коли звертаються до законів. Особливо це варто взяти на замітку корупціонерам, продажним суддям і чиновникам, рейдерам і олігархам, злодіям у владі та просто виконавцям незаконних команд!
Конфлікт Коломойського та Порошенка піде на користь країні, навіть якщо всі олігархи домовляться. Адже єдина справжня гарантія, яку вони можуть дати одне одному - це перейти від "права сили" до "сили права". А якщо не захочуть, то олігархічна система буде відмирати конфлікт за конфліктом, олігарх за олігархом.

Мирослав Кошик

Історик, політолог, експерт
1.Сама постановка питання таким чином, свідчить про те, що це вигідно не Україні, її державності та авторитету. Вигідно ворогам, які прагнуть нашого знищення. Як в Президента може бути конфлікт з губернатором? Запитайте це десь на Заході і ви побачите нерозуміння в очах та розгубленість. Так не буває в цивілізованому світі, адже Президент напряму призначає губернатора і має повну змогу його зняти з посади. А от, коли розглядати це як конфлікт олігархів, баронів чи князів, то таке можливо, проте, лише в Середньовіччі. Цей "скандал" може призвести до дискредитації Президента, як голови держави, хоча, після перемовин з терористами, це було лише питанням часу. Порошенко, на жаль, не став лідером нації і є слабким та нерішучим президентом, принаймні поки що. Він не перетворився в Ющенка-2, лише тому, що Яценюк не є Тимошенко. Коломойський бачить цю слабкість і використовує це. Найкращим виходом з ситуації є чергове перемир'я між олігархами, пардон, між Президентом та бойовим губернатором, бо, як уже видно, цю війну ніхто завершувати не збирається, адже вона вигідна тим, хто прикриває нею усе, що можна - власну некомпетентність, рейдерство, маніпуляції на ринку. Усі державні мужі говорять за мир, ніхто не говорить за перемогу. Це теж лякає. Телебачення, журналісти, інтернет захопились "скандалом" Порошенка та Коломойського, й це цікавить усіх та викликає потоки красномовства, звинувачень і сумнівної аналітики.
В цей час, речник АТО Лисенко, втомленим голосом, повідомляє про чергових загиблих та поранених.

Андрій Корнієнко

громадський активіст
2. Якщо це дійсно рекреаційна зона, то там будівництво заборонене в принципі. Тоді там повинна працювати прокуратура. Правопорушення повинні бути припинені та покарані. Щодо можливих шляхів відстоювання інтересів громади, то я бачу два напрямки: перший - офіційним шляхом, через рішення сесії, депутатських комісій, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, судових рішень тощо, другий - шляхом максимальної публічності та суспільного розголосу. Всі понад 200 тисяч мешканців Івано-Франківська повинні знати про те, що їхнє улюблене озеро найближчим часом планують забудувати багатоповерхівками. Тоді, якщо навіть один зі ста обурених мешканців, вийде на протест, то це буде велика сила. А я переконаний, що таких людей буде набагато більше. Не забуваймо 5 статтю Конституції України: „Єдиним джерелом влади в Україні є народ”. Не можна так брутально нехтувати думкою громади. Наслідки бувають поганими...

Андрій Менів

Журналіст
1)Конфлікт екс-голови глави Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського з президентом Петром Порошенком може дорого обійтися Україні. Відверто кажучи Кремль отримав несподіваний подарунок. Коломойський прекрасно знає, що ера олігархів в Україні добігає кінця. Йому потрібно перебудовуватися. І він, якщо хоче мати бізнес в Україні, перебудується і, можливо, пожертвує якимись активами. Але це повинно бути зрозуміло для всіх. Водночас, сторони повинні були спробувати залагодити конфлікт і припинити протистояння. Але для цього, хтось повинен був зробити перші кроки. Поки градус протистояння лише підвищується. Знову ж таки, звільнення Коломойського з голови ОДА без сумнівів зіграє на руку російському агресору.

Святослав Никорович

депутат Івано-Франківської обласної ради
1. Конфлікти між владою і олігархами мають природній характер. Адже слід не забувати, що влада всього лиш найманий менеджмент народу. А от в багатіїв інша думка, вони вважають, що гроші вирішують все. Впритул до долі звичайних людей. Коломойський відірвався від реальності. І його дії відносно інших олігархів повернулися йому бумерангом. Відставка цієї персони є компромісною. Вже можна говорити, що історична місія Коломойського завершена. Але повернення його особисто чи представників слід вже очікувати на місцевих виборах. Також варто не допустити групу Приват до найзаповітнішого бажання приватизувати комунальні об'єкти нашого міста.

2. Якщо люди хочуть мати майбутнє, за нього треба боротися. Нічого просто так не стається. Думаю, франківчани достатньо себе поважають, щоб в кінцевому варіанті не відпочивати "на бетоні". Тільки самоорганізація

Кількість переглядів - 12050
25.03.2015 17:57
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ