Спроба – не тортури

 

 

Що таке життя? В чому його сенс? Як потрібно правильно жити? Багато філософів, істориків та взагалі простих людей не один раз задумувалися над цим питанням. І я в тому числі, не зважаючи на те, що мені лише шістнадцять років.

 

Життя можна порівняти з морем. Ніхто не знає, що буде завтра. Якби ми цього не хотіли, в майбутнє теж, поки що, зазирнути не можна. Життя непередбачуване, як і море. В будь-який момент може змінитися течія і понести нас далеко від берега. В житті, як і у відкритому морі, потрібно вміти виживати. Вміти не зламатися під тиском суспільства, а це вдається не всім.

 

Яскравішого прикладу, ніж повість-притча Ернеста Хемінгуея "Старий і море", годі й шукати. Старий Сантьяго - головний герой твору - постійно бореться за свою мету. Попри численні перешкоди, які постають перед ним у вигляді людей, акул, палючого сонця, він залишається непохитним. Не звертає увагу на балачки місцевих жителів, що розчаровані у ньому і стверджують, що рибалка ні на що не здатен. 84 дні старий виходив у море і повертався ні з чим. Де на світі ще можна знайти людину, яка після стількох поразок не зламалася, не перестала гордо і впевнено йти вперед?

 

У Сантьяго був лише один друг - хлопчик Маноліно. Він - той єдиний, який у важкий час не відвернувся від рибалки, а вірив у його сили, вірив, що настане той день, коли дідусь повернеться з моря з великим уловом. Та і сам Сантьяго знав, що після чорної смуги обов'язково буде біла.

 

І ось, одного дня, зібравши рибальські снасті, Сантьяго вкотре вийшов у море. Довго йому на гачок не попалася здобич. Під палючим сонцем старому було надзвичайно важко, піт стікав по його плечах та обличчі. Але ніщо не могло завадити людині, яка твердо налаштована повернутися додому з уловом. Його наполегливість надихає.

 

Чудо! На гачок попала рибина, судячи з того, що жилка міцно натяглася і вона потягла човен старого за собою, здобич була велика. Човен кілька днів підкорявся улову, а разом з ним був змушений підкорятися і Сантьяго, щоб не злякати рибу. У відкритому морі його співрозмовниками були риби та птахи. Найбільше старий говорив з його уловом, адже вона така сама частина природи як і він. Та величезна риба чимось схожа на старого. Прагненням жити, хоробрістю, вона не хотіла стати чиїмось обідом. Але у рибалки вибору не було, адже цим він заробляв собі на хліб.

 

Море заспокоїлося, риба змучилася, адже почала плисти за течією, все йшло "як по маслу". Та життя було б не цікавим, якби все так легко вдавалося. На рибину Сантьяго почали нападати акули. Він як міг, відбивав їх, боронив свій улов, бо для нього риба - це товар, а хижаки по трохи забирали його гроші. Тут старий постає перед читачами хоробрим та сильним. Знаючи, що акули можуть легко перевернути його човен, не боявся відбивати їх від риби, бо це була його мета, а він понад усе хотів її досягнути.

 

Будучи один-однісінький у відкритому морі старий Сантьяго показав свою мужність та незламний характер.

 

Цей приклад вартий для наслідування. В сучасному житті на нашій стежці часто стають люди в образі акул. Які заважають нам дійти до фінішу, не дають насолодитися смаком перемоги. В подібних ситуаціях потрібно завжди згадувати старого рибалку. Взяти собі за принцип його життя. Так вміє не кожен, і так зможуть далеко не всі. Але, як кажуть, спроба не тортури.

 

Вікторія Остафійчук

(школа професійної журналістики)


Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1865
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1807
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1808
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5324 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2104 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1468

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

665

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

733

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

921

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

958
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1703
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3624
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10203
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26075
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10130 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7668
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

853
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1355
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

336
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1224
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

821
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1031