Маленька брехня – великий обман, або Як на Прикарпатті лісом торгували

 

/data/blog/72172/e4e9d98c82ef4a4f34dcc3488d5f51d1.jpg

 

В Івано-Франківську набирають обертів баталії навколо продажу лісгоспами на аукціонах необробленої деревини.

Спочатку представники асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття зірвали проведення аукціону у зв`язку з "необгрунтованим підняттям цін" під час торгів, потім підняли інформаційну хвилю щодо нібито махінацій з новими правилами проведення аукціонів. Апогеєм цієї історії стали вибухи біля помешкання керівника асоціації "деревообробників".

Кореспондент Бліц-Інфо спробував розібратися в ситуації та виділити кілька ключових моментів конфлікту.

Зокрема,  "необгрунтоване завищення ціни" є звичайним результатом проведення аукціону, який по суті являється формою продажу товару, котра апріорі передбачає отримання якнайвищої ціни. Що й відбувалося. Звичайно, жодна людина не хоче платити більше, особливо, коли є звичка від попередніх аукціонів – купувати за стартовою ціною. Поки ніби все логічно, причини невдоволення зрозумілі.

І, як повідомили на офіційному веб-сайті ОДА, Антимонопольний комітет України вбачає в обставинах проведення попереднього аукціону ознаки ймовірних порушень і проводить дослідження ринку реалізації необробленої деревини з метою об`єктивної оцінки дій суб`єктів господарювання – учасників аукціону щодо антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів аукціону.

Вважаємо, що така ситуація може бути вагомою причиною зміни регламенту аукціону, проти чого й виступають в  асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття. І справді, важко ж не зрозуміти спротив людей, які на попередньому аукціоні платили стартову ціну лотів за деревину.

Асоціація деревообробних підприємств Прикарпаття на своїй сторінці у Facebook наводить цитату директора департаменту промисловості ОДА Василя Ковальчука під час засідання робочої групи щодо забезпечення дотримання законодавства при проведенні аукціону з продажу необробленої деревини в області на ІІ квартал 2015 року, але надає її не у повному обсязі, тим самим маніпулюючи документами.

Так пише асоціація:Але кореспонденту Бліц-Інфо вдалось отримати копію протоколу, в якому видно продовження цитати чиновника: «…та, водночас, створили можливість придбати необроблену деревину і меншим підприємствам, які підтвердили статус переробного та бажають вкладати інвестиції в деревообробну галузь області», - йдеться в документі.

Публікуємо і копію протоколу ( перепрошуємо за якість):

Можна констатувати, що представники Асоціації деревообробних підприємств Прикарпаття перекрутили факти, намагаючись ввести в оману громадян Івано-Франківської області.

Нещодавно у дворі голови Асоціації деревообробників Прикарпаття Ігоря Соболевського пролунали два вибухи, в організації яких підприємець опосередковано звинуватив представників обласної влади. Звичайно, у цій ситуації повинні розібратися правоохоронці, але чи можна бути впевненим у тому, що на людину справді тиснуть через її позицію? Особливо, коли ми бачимо незрозумілі кроки та підміну понять саме з боку неї, чи її представників.

Маємо велику надію на торжествуванні справедливості, розвитку лісопереробки на Прикарпатті, а зі своєї сторони забезпечимо журналістський контроль над ситуацією в галузі.

Матеріал підготувала аналітична група Бліц-Інфо

 
 
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 


17.03.2015 1209 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2323 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1653
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5446
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15596 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3752 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3590

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

358

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

397

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1527

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2876
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

2390
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

504
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1670
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

902
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

654
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

804
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1156
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22087
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

234
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

638
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

627 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1102 1