Одіозна суддя Царевич з Прикарпаття була відмінницею і захистила «магістерку» з європейського права

 

 

Cкандальна суддя Печерського суду Оксана Царевич була відмінницею у школі, брала участь у численних олімпіадах, успішно навчалася в університеті. Втім саме вона – фахівець із європейського права – кидала за грати учасників Євромайдану.

 

Журналісти аналітично-інформаційної програми «Погляд на тиждень» побували на батьківщині одіозної судді та з’ясували ексклюзивні подробиці її життя.

 

Інформації про Оксану Царевич – мало. Відомо, що родом вона з  Калуша на Прикарпатті. Народилась у родині медиків. За словами її сестри Наталії Царевич, ще у ранньому дитинстві Оксана виявляла чималі здібності до навчання, у 4-річному віці вільно читала.



Як про дуже обдаровану ученицю говорять про Оксану Царевич учителі Калуської  загальноосвітньої школи №4, де навчалася майбутня суддя.

 

«Вона була надзвичайно активною, обдарованою дитиною. Було видно результати виховання батьків-лікарів. Діти у родині змалку були привчені до чесності, відкритості, у них не було фальші. Вчилася Оксана чудово», - розповіла  заступник директора з виховної роботи Калуської загальноосвітньої школи Наталія Куриляк.

А вчитель фізики Аврам Іванків пригадав, що Оксана Царевич була багаторазовою учасницею шкільних олімпіад.

За словами директора школи, де вчилася Оксана Царевич, Лідії Когут, дівчина закінчила навчання із золотою медаллю.

Після здобуття середньої освіти Оксана Царевич вступила до Івано-Франківського інституту права, економіки і будівництва, де вчилася упродовж чотирьох років. Диплом магістра здобувала заочно у Київському науково-технічному університеті.

 

За спогадами викладачів, навчання дівчині давалося легко, вона була серед кращих студентів. 

 

«Вона лише трохи не дотягнула до червоного диплому. До речі, дипломна робота у неї була на тему «Законодавство України та країн Євросоюзу  про правову охорону материнства і дитинства», - повідомила проректор з навчально-методичної роботи Київського науково-технічного університету  Вероніка Худолей.

 

Після закінчення університету тоді ще нікому не відома Оксана Царевич поїхала до рідного Калуша, два роки працювала помічником судді у місцевому районному суді.

 

«Будь-яких негативних якостей як професійних, так і людських вона не мала», - охарактеризував свою колишню підопічну перший суддя, помічником якого працювала Оксана Царевич, Микола Гринів.

 

Також відомо, що Царевич навчалася в  академії Ярослава Мудрого, а вже 19-го листопада 2010 року указом Віктора Януковича 28-річну Оксану Царевич було  призначено суддею Печерського суду на 5-річний термін. За чутками, завдяки батькові, який був членом Партії регіонів.  

 

Уже після місяця роботи у Печерському суді Оксана Царевич входила до колегії суддів по справі Юрія Луценка.  

 

«Вона була однією із тих, хто виносив рішення не відповідно до свого внутрішнього розуміння справи, а відповідно до замовлення влади і  тогочасної ситуації, - коментує роботу Царевич адвокат Юрія Луценка Ігор Фоменко. На його думку, нема сумнівів, що  тогочасна влада мала величезний вплив на вироки судді Царевич.

 

У наступні два роки Оксана Царевич «світилась» у багатьох політичних процесах проти чиновників та політиків. Під час Революції Гідності судила автомайданівців. А наприкінці лютого шокувала Україну - на підставі лінгвістичної експертизи звільнила з-під варти під заставу Олександра Єфремова, якого звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.



Зараз, як відомо, суддю Царевич підозрюють у «винесенні завідомо неправосудного рішення з мотивів особистої зацікавленості під час притягнення до адміністративної відповідальності активістів Автомайдану в січні 2014 року». Цього тижня суд зобов’язав Оксану Царевич носити електронний браслет терміном на 2 місяці. Адвокати обіцяли оскаржити таке рішення, утім досі цього не зробили.

 

«Якщо людина з юридичною освітою свідомо плює на всі правові основи, то… Є речі, які не можна пробачити», - заявив один із активісті Автомайдану, художник Сергій Поярков.


15.03.2015 1128 2
Коментарі (2)

veritas re 2015.03.15, 18:55
За грати шалаву!
Роман Брудр 2015.03.15, 22:13
та всіх їх треба заграти, і то конями
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4137 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1406
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1494
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2618
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2339
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2268

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

239

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1475

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2223

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2965
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

527
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

682
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

668
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

511
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15964
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2857
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1138
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26616 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

990
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

850 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

650