Ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського обрано академіком Національної академії наук України (фото)

 

 

Сьогодні відбулась прес-конференція дійсного члена (академіка) Національної академії наук України, ректора ІФНТУНГ Євстахія Івановича Крижанівського.

 

Для університету нафти і газу та й для усієї Західної України нещодавно, 6 березня, відбулась знаменна подія: Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ отримав найвищий науковий титул – звання академіка наук, передає Фіртка.

 

За весь час існування НАН України тільки троє професорів із Івано-Франківщини були удостоєні звання академіка Національної академії наук України. Наразі Євстахій Крижанівський, вихідець з Побережжя Тисменицького району, є єдиним в області дійсним членом НАН України.

 

Привітати з почесним званням ректора завітав до університету нафти і газу голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

 

«Мене переповнює гордість, адже я повною мірою формувався як людина, як спеціаліст завдяки Євстахію Івановичу. І для мене сьогодні честь від імені облдержадміністрації, від імені депутатського корпусу привітати Вас з такою подією. Це дійсно на сьогоднішній день єдиний академік на теренах нашої області, який працює, віддаючи душу і серце, я знаю як він фанатично віддається своїй справі. Хочу сказати, що присвоєння Вам звання академіка в день Євстахія було символічним. Тож хочу побажати Вам міцного здоров’я, мирного неба, наснаги. Ви сьогодні є прикладом партіотизму мешканців нашої області, це проявляється у вашій роботі, у відношенні до студентів, а також у тому, як Ви допомагаєте мені, голові ОДА, у цей складний енергетичний кризовий час. Я Вам дуже дякую і низько схиляю голову. Бажаю многих, благих літ», - побажав Олег Гончарук.

 

Після привітань, ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Євстахій Крижанівський зауважив, що структура наукових досліджень має відповідну ієрархію і координує всі дослідження Національна академія наук України. І, прийшовши на посаду ректора університету, спільно з коллективом, було поставлено велике завдання, щоб університет попав у відповідні рейтинги і виконував ті завдання, які були перед ним поставлені.

 

"Сталось так, що потрібно було формувати нову вищу освіту після розпаду Радянського Союзу. Тому в університеті пройшли певні перерозподіли напрямів підготовки. Тоді нафтогазова справа, якій зобов'язаний був служити наш університет в Україні, була ліквідована. Акцент в діяльності університету ставився на гірництві. Однак нам треба було робити кроки, щоб забезпечити входження України в Європейський освітній простір. Дуже важко приходилось переконувати керівництво держави, що нафтову справу у нашій державі треба зберегти. Мені як ректору, єдиного на той час Інституту нафти і газу прийшлось тричі робити доповіді на колегії Міністерства і виступати на трибуні Верховної Ради. Так склалось, що Україна протягом багатьох років будувала так свій енергетичний баланс, в якому понад 60% займали нафта і газ і вся інфраструктура була побудована на цьому. А в 60-ті роки величезні запаси в українських надрах були спустошені, оскільки ми перші в Європі здійснювали промисловий видобуток нафти й газу і транспортували його в Москву, Ленінград, Молдавію», - розповів Євстахій Крижанівський.

 

За словами Крижанівського, як тоді, так і тепер, ВНЗ поставив перед собою завдання досягти статусу дослідницького університету.

 

«Ми поставили перед собою завдання, щоб вцілому наш університет піднявся на найвищу сходинку. Нас змушує це робити життя, адже нам це дасть можливість стати мобільнішими та контактувати на міжнародному рівні. Відтак, наразі у нас ідуть приготування до визначення такого статусу. У зв’язку з прийняттям нового Закону України про вищу освіту вже чітко визначені критерії. Зокрема, в ньому вказано, що тільки той університет, який забезпечив прорив на рівні держави має право отримати статус дослідницького. Це напрям, над яким ми сьогодні працюємо: забезпечення енергетичної безпеки держави через збільшення власного видобутку газу», - зазначив Крижанівський.

 

У зв'язку з цим Євстахій Крижанівський отримав персональне завдання президента НАН України академіка Бориса Патона, створити відповідну концепцію.

 

Відтак, Крижанівський заявив, що на сьогодні така концепція сформована.

 

«Сьогодні ми знаємо, що маємо казати Уряду, якою дорогою ми маємо спрямувати бізнес, щоб ми перестали бути залежні від імпорту газу і особливо від споживання російського газу. Ми знаємо яким чином добувати газ і якщо треба буде видобувати сланцевий газ – то ми також знаємо, як це робити без шкоди довкіллю», - повідомив академік Крижанівський.

 

Варто зауважити, що вибори дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів Академії проводяться за рішенням президії не рідше ніж один раз на три роки за наявності вакансій в умовах широкої поінформованості наукової громадськості. На всіх етапах виборів президія створює необхідні умови для всебічного обговорення кандидатур. Дійсні члени (академіки) обираються із числа членів-кореспондентів Академії, які мають вагомі досягнення в науці, підготовці наукових кадрів та формуванні наукових шкіл і працюють в Україні. Кандидатами, обраними у дійсні члени (академіки), вважаються особи, за яких проголосувало не менш як дві третини дійсних членів (академіків), які брали участь у голосуванні.

 

На нещодавніх виборах з чотирнадцяти кандидатів було проголосовано за дванадцятьох. За Євстахія Крижанівського на виборах не було жодного голосу проти, всі одноголосно проголосували за.

 

Колектив ІФНТУНГ побажав Євстахію Івановичу творчого натхнення в досягненні нових наукових звершень, успіхів у багатогранній й діяльності, удачі та доброго здоров’я.

 

 

 

 

 

 

 

 


11.03.2015 1372 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

401
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1799
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3280
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1183
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1210
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1271 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

308

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1159

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1003

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

429
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

369
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2526
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1270
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1365
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

584
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15228
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7518
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

373
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

852 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

507
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

416
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

504