Хто і чому дав команду «Фас!» напередодні продовження контракту з директором Івано-Франківської філармонії?

 

 

Дивні речі творяться навколо «дати Ікс» - 20 березня, коли звершується контракт з діючим директором Філармонії Андрієм Савкою.

 

11 березня, відбулося засідання Постійної комісії з питань національного та духовного розвитку, культури, засобів масової інформації, книговидання і свободи слова. Одне із питань, яке задекларувала комісія в своєму порядку денному, стосувалося звернень художнього керівника обласної філармонії І. Дем’янця та головного диригента симфонічного оркестру В. Олійника. Проте з ходу засідання можна зробити висновок, що питання це радше торкалося продовження (вірніше – «як би не продовжити») контракт з директором обласної Філармонії Андрієм Савкою. Відповідно до цих звернень управлінням культури ОДА була проведена перевірка. Результати її наразі невідомі, проте можна сподіватися, що вони дослівно відповідатимуть «зверненням».

 

Цікаво, що звернення підлеглих Андрія Савки про його «зловживання» виглядають як ланки в ланцюгу відданої «невідомим ляльководом» команди «Фас!», метою якої є знайти будь-який «компромат» напередодні завершення контракту з директором Філармонії, а якщо не вдасться знайти, то придумати...

 

Серед «компромату», який, як здається, знайти було дуже важко, є і таке – «директор втручається в роботу Симфонічного оркестру Філармонії»(!!!) – (питання, - а що директор на має повноважень втручатися в діяльність підлеглих йому колективів?), «директор найбільше радится з молодою командою «креативних» - (в авторів вже і «креативність» - є лайливим словом?). Пунктів звинувачень багато, але всі вони стосуються лише дрібних «виробничих» питань. Про якісь значні фінансові чи інші зловживання наразі не відомо.

 

Цікаво, всі звернення, очевидно, набиралися одним автором на одному й тому ж комп’ютері (той самий «стиль», пафос, помилки і лексеми, той симий шрифт, навіть дати подання двох «незалежних» заяв практично збігаються!). Тобто можна зробити висновок, що ми маємо справу з «спланованю акцією», в якій за відсутності щось таки треба «знайти».

 

Здавалось би місто, управління культури ОДА, керівництво ОДА мали б тільки підтримувати керівництво Філармонії, яке за останні чотири роки створило справжній прорив в мистецькій, концертній, інформаційній та просвітницькій діяльності організації. Про це говорять всі постійні відвідувачі Філармонії.

 

Тільки деякі показники якісного прориву в роботі Івано-Франківської обласної філармонії (можливо ці цифри і факти стануть «відкриттям» для ініціаторів інтриг в колективі та за його межами, серед яких називають, як одного із нових заступників голови ОДА та обласних управлінців «від культури», які, як виглядає, явно засиділися в своїх теплих кріслах, - аж так, що володіючи всією інформацією, навіть не намагаються перечити "замовникам"), які надали кореспондентові "Фіртки" в прес-службі Філармнії:

 

- За останні чотири роки практично подвоїлися як кількість концертів так і доходи Філармонії:

 

Кількість концертів:

-  2010 рік – 249

-  2011 рік – 246

-  2012 рік – 356

-  2013 рік – 438

-  2014 рік – 429

 

Дохід:

-  2010 рік – 321, 4 тис. грн.

-  2011 рік – 248, 9 тис. грн.

-  2012 рік – 450, 5 тис. грн.

-  2013 рік – 564, 1 тис. грн.

-  2014 рік – 489,8 тис. грн.

 

В півтора рази зросла відвідуваність концертів.

Кількість глядачів:

-  2011 рік – 39,1 тис.

-  2012 рік – 44,5 тис.

-  2013 рік – 52,4 тис.

 

-      За 2010-2014 роки в Філармонії значно зросла кількість гастрольних концертів колективів та майстрів як з України, так і з країн Європи, США та інших країн: близько 40 творчих колективів та близько 100 солістів.

 

-      Офіційний сайт Філармонії разом з сайтами Національної філармонієї, Харківської та Львівської входить у четвірку найвідвідуваніших сайтів філармоній України.

 

-      З 2010 року по 2014-й кількість колективів Філармонії збільшилася з п’яти до семи.

 

-     За цей час значно урізноманітнена жанровість Філармонії, зокрема вперше в Івано-Франківську була поставлена опера («Весілля Фігаро»), що було позитивно сприйнято слухачами. ("Заявники", до речі і першу в місті постановку опери ставлять у вину директору Філармонії - мовляв,  опера - це "непрофільна" діяльність!).

 

-      Івано-Франківська обласна філармонія є одним з ініціаторів об’єднавчого процесу філармонічного руху України, що почав налагодження тісної співпраці між філармоніями країни.

 

-      Керівництвом Філаромонії в співпраці з Опікунською радою та рядом громадських ініціатив, зокрема ГО «Тепле місто», ініційований амбітний проект «Подаруй місту рояль».

 

-     Розпочато та реалізовано проекти «Відкрита філармонія», "Зелена філармонія", «Юні віртуози», «Молоді таланти», «День вуличної музики», «Івано-Франківськ – місто мистецтва».

 

-     Проводяться щорічні фестивалі Фестивалі: «Прикарпатська весна», «JazzBez», «Karpaty-Art».

 

-     Та багато іншого.

 

Під час розгляду комісією питанна щодо Філапрмонії, голова комісії Ольга Бабій наголосила, що є працівники Філармонії, які підтримують Андрія Савку, проте є й такі, що вимагають звільнити його з посади. До честі голови депутатської комісії Ольги Бабій, як виглядає, вона відмовилася «грати в ігри» «ляльководів від культури» з ОДА.

 

Вона наголосила також, що це питання повинно прийматися не на емоційному рівні, а якщо є зауваження до роботи директора, то вони мають бути чітко прописані та обґрунтовані. За її словами, продовжувати контракт з директором філармонії чи ні, повинні вирішувати в управлінні культури.

 

«Ми маємо багато звернень як за, так і проти. Ми з Вами приймали рішення, ми з Вами просили зробити все можливе, щоб мікроклімат у філармонії налагодити. Особисто я переконана, що ці питання лежать далеко не в такій площині, щоб їх можна було вирішувати підняттям рук... Судячи з того, що ми на сьогодні маємо – це питання, яке полягає у насамперед юридичному та адміністративному рішенні за яке відповідає управління культури. Я думаю, що вирішення цього питання у зв’язку з закінченням контракту є тією функцією, яку має виконати управління культури», - сказала Ольга Бабій. Управлінню культури в цій ситуації не позаздриш, адже воно попри зовнішній шум і тріск володіє реальною ситуацією в Філармонії... А щось "робити" треба, щоб "задовольнити" вище керівництво, яке напевне має апетити на місце керівника Філармонії...

 

Цікавим є факт, який додатково свідчить про замовний сценарій подій на «наперед визначеність» майбутніх висновків, що на засідання комісії не пустили керівника Філармонії Андрія Савку (навіть «знамениті» НКВД-шні розстрільні «трійки» хоча б для вигляду надавали слово звинуваченим!), та намагалися не пустити представника Опікунської ради Філармонії (!!), відомого мецената та підприємця Віктора Вінтоняка.

 

Пізніше представника Опікунської ради все-таки пустили, проте слова не надали. Віктор Вінтоняк розповів кореспондентові «Фіртки», що Опікунська рада, до складу якої входять близько 40 постійних відвідувачів філармонії, – а це – ректори університетів, меценати, підприємці, викладачі, журналісти, керівники підприємств та установ, академіки, мистецтвознавці, громадські діячі, готує відкрите звернення до народних депутатів та керівників області з своїм баченням подій навколо Івано-Франківської обласної Філармонії, яке буде оприлюднене днями.

 

Як видається, сьогодні Івано-Франківськ та область проходять ще один пост-майданний мікро-екзамен на «вшивість». Чи вдасться інтригам кількох осіб в колективі та за його межами привести до розвалу започаткованої в останні роки роботи та до культурницького розчарування громади міста Івано-Франківська та Івано-Франківської області, стане відомо незабаром.

 

Лілія Горковенко

 

 

Про історію інтриг, боротьби і бруду навколо Філармонії ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ в попередніх матеріалах "ФІРТКИ":

Директор Івано-Франківської філармонії Андрій Савка: Музика – це унікальне мистецтво, яке існує в часі – «тут і зараз»

Івано-Франківська обласна філармонія розширює коло своїх симпатиків та виховує майбутніх поціновувачів мистецтва (фото)

В Івано-Франківській філармонії симфонічний оркестр грав лицарську музику (фото)

Про двох людей в культурі

А мистецтво вічне... В Івано-Франківську створено Громадську Опікунську Раду обласної Філармонії (документ)

Голова профкому Івано-Франківської обласної філармонії написала відкритого листа про інспірований конфлікт у колективі

Брудні провокації проти Івано-Франківської філармонії продовжуються

Аналітична група «Фіртка-Магус»: Репліка вдячності Філармонії

Сцена Івано-Франківської філармонії знову стала місцем уможливлення музичного дива (ФОТО)

 


Коментарі (4)

Радислав Петрив 2015.03.12, 00:23
оце таки так.Дожилися. Есересер "воскрес". Лишень у місті починає проростати щось добре й цікаве, як чинуші тут як тут зі своїми блязнями полять нібито бур"ян. Не ті бур"яни рубаєте. Ой, не ті! А шановане паньство у особі "художнього керівника обласної філармонії І. Дем’янця та головного диригента симфонічного оркестру В. Олійника" краще б дослухалося до шепоту музи і дарували нам й справді щось нове й вічне. А то складається враження, що заскорузли у своїй постарілій молодості. Слухаю у нашій філармонії музику вже років тридцять, і останнім часом таки радує мене те , що дарує нам філармонійна сцена. Дякую Вам, пане Андрію, за неабиякий організаторський талант - філармонія немов на початку "мистецького прориву" і можливо це стане наступним, уже музичним, "станіславським феноменом". Не заважайте людям працювати, добре працювати! Руки заздрості геть від Андрія Савки !
Петро Максим'юк 2015.03.14, 14:30
Я звичайно розумію, що друзі стають на захист. Потрібно подивитись не як товариш чи друг з найближчого оточення, потрібно дивитись на цю ситуацію як пересічний глядач. Наша філармонія перетворилась на клуб «Село для села». Я є постійним глядачем філармонії протягом трьох десятиліть. Бували там різні ситуації, хороші і не дуже роки для філармонії стосовно концертів ітд. Згодіться, але те що зараз філармонія не з найкращим репертуаром – це також дуже помітно. Багато хороших, цікавих, виконавців і колективів змушені були покинути стіни філармонії через так званий «мистецький прорив» теперішнього керівництва. Пан Савка з своєю дружиною, перетворили філармонію на сімейний клуб. Де більшість працівників їхні друзі, і друзі друзів, не завжди професійних. Можливо люди не скажуть це в голос, але я впевнений, що багато хто з глядачів та й з працівників погодяться з моєю думкою. Стосовно пана І. Дем’янця та пана В. Олійника, ви дуже помиляєтесь – це високо професійні музиканти. І концерти «Галицьких передзвонів», «Кантемусу» чи Симфонічного оркестру підкреслюють їхню професійність!
Петро Максим'юк 2015.03.14, 14:38
Я звичайно розумію, що друзі стають на захист. Потрібно подивитись не як товариш чи друг з найближчого оточення, потрібно дивитись на цю ситуацію як пересічний глядач. Наша філармонія перетворилась на клуб «Село для села». Я є постійним глядачем філармонії протягом трьох десятиліть. Бували там різні ситуації, хороші і не дуже роки для філармонії стосовно концертів ітд. Згодіться, але те що зараз філармонія не з найкращим репертуаром – це також дуже помітно. Багато хороших, цікавих, виконавців і колективів змушені були покинути стіни філармонії через так званий «мистецький прорив» теперішнього керівництва. Пан Савка з своєю дружиною, перетворили філармонію на сімейний клуб. Де більшість працівників їхні друзі, і друзі друзів, не завжди професійних. Можливо люди не скажуть це в голос, але я впевнений, що багато хто з глядачів та й з працівників погодяться з моєю думкою. Стосовно пана І. Дем’янця та пана В. Олійника, ви дуже помиляєтесь – це високо професійні музиканти. І концерти «Галицьких передзвонів», «Кантемусу» чи Симфонічного оркестру підкреслюють їхню професійність!
Сергій Дем'янів 2015.03.14, 22:52
згідний з п. Радиславом!Тільки людина починає працювати, то обов8язково треба щось робити, - пхати палиці в колеса. На Мою думку, життя в обласній філармонії ожило з приходом молодог, професійного і творчого директора Андрія Савки. Панове, схаменіться! не обливайте брудом людей через свої амбіції. Дайте людям працювати і дарувати глядачам радість від мистецтва!
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

882
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6746
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14857 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1780
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1040
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6491

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

839

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1638

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1433

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1301
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

398
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

668
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

826
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

616
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1727
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

752
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1051
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34882 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

219
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

412
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

720
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

635