В Івано-Франківську провели круглий стіл присвячений протидії вчинення насильства в сім’ї

 

 

Ми живемо в світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної кризи, перехідний період якої характеризується зростанням злочинності.

 

На такому фоні актуальною є проблема насильства в сім’ї. За даними Центру соціологічних досліджень при НАН України близько 70% жінок потерпають від різних форм приниження і знущання в родині. Це відображається на дітях, які або безпосередньо самі страждають від насильства, або переймають «соціальну естафету» насильницьких дій.

 

Існування насильства в суспільстві – це значною мірою наслідок так званого «традиційного виховання», коли агресивна поведінка розглядається як єдиний спосіб розв’язання існуючих проблем. За так званого «традиційного виховання» соціалізацію хлопчиків спрямовано не стільки на захист, скільки на прояв агресії щодо оточуючих у критичних ситуацій. Учать дівчаток в аналогічних випадках терпіти та пристосовуватися.

 

Проте, слід пам’ятати, згідно з документами, ухваленими ООН і ратифікованими нашою країною, жодна людина, яка перебуває вдома або поза будинком, не повинна піддаватися побиттю, погрозам, приниженням або іншим способам впливу, що призводять до емоційних або фізичних ушкоджень. Аналогічні положення містять Конституція України і Кримінальний кодекс.

 

5 березня у Прикарпатському факультеті кафедрою кримінально-правових дисциплін та оперативно-розшукової діяльності, спільно з кафедрою адміністративних та цивільно-правових дисциплін був проведений круглий стіл «Кримінально-правові та адміністративно-правові основи протидії вчиненню насильства в сім’ї», у роботі якого взяли участь представники комісії у справах родини та містечка святого Миколая при Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ, відділу сім’ї та програм соціального розвитку Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА; служби у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації; Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; науково-педагогічні працівники та курсанти вищих навчальних закладів, зокрема: Національної академії внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Львівського державного університету внутрішніх справ, Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, Львівського інституту банківської справи Київського національного університету банківської справи НБУ, Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, а також практичні працівники ОВС підрозділів КМСД, УКР, УГБ, СУ УМВС України в Івано-Франківській області.

 

В процесі роботи круглого столу відбулася конструктивна дискусія з проблем удосконалення адміністративного та кримінального законодавства, визначення напрямків та проблемних аспектів взаємодії ОВС з державними органами, громадськими та релігійними організаціями у сфері протидії насильству в сім’ї; окреслення перспектив вдосконалення професійної діяльності працівників ДІМ та КМСД як суб’єктів протидії насильству в сім’ї; необхідності дослідження соціально-психологічних засад насильства в сім’ї, а також імплементації міжнародного досвіду в зазначеній сфері.

 

Учасники заходу висловили думку, що проблема протидії насильству в сім’ї є комплексною, яка потребує окремих наукових досліджень у сферах адміністративного, кримінального, кримінально-процесуального, цивільного, цивільно-процесуального законодавства, психології, соціології та активного обговорення проблем практичної діяльності правоохоронних органів, з метою їх вирішення у законодавчій практиці та в умовах практичної діяльності органів внутрішніх справ.

 

За результатами виступів та їх обговорення висловлено низку пропозицій, що сприятимуть, за переконанням учасників науково-практичного заходу, забезпеченню ефективної протидії насильству в сім’ї в державі. Зокрема, науковцями, представниками державних органів, громадських, релігійних організацій та практичними працівниками ОВС визначено необхідність:

  1. Внесення змін в Кодекс України про адміністративні правопорушення в частині нової редакції статті 173-2;
  2. Удосконалення норм адміністративного законодавства, якими регламентуються процедури застосування міліцією спеціальних заходів до осіб, що вчиняють насильство в сім’ї;
  3. Законодавчого визначення поняття експлуатації дітей, залучення до примусової праці, заняття жебрацтвом, пияцтво, алкоголізм тощо, необхідно передбачити у Примітці до ст.304 КК України, в редакції якої викласти теоретичне визначення та обґрунтування викладених в диспозиції понять;
  4. Нагальної необхідності зміни матеріальної частини кримінального законодавства шляхом відокремлення найтяжчих адміністративних правопорушень, в тому числі вчинення насильства в сім’ї, у категорію кримінальних проступків із запровадженням інституту адміністративної преюдиції;
  5. Пошуку нових більш ефективних форм взаємодії державних, соціальних та громадських суб’єктів попередження сімейного насильства;
  6. нормативної законодавчої регламентації механізму взаємодії державних та соціальних суб’єктів з громадськими організаціями, що здійснюють протидію насильству в сім’ї та надають допомогу жертвам;
  7. Відкриття районних корекційних центрів для забезпечення проходження правопорушниками корекційної програми, метою якої є формування у таких осіб навичок ненасильницької моделі поведінки, а також надання жертвам насильства реальної практичної допомоги під час виходу з кризи;

Застосування у навчальному процесі та службовій підготовці працівників міліції інтерактивних методик, в тому числі рольової гри, що сприятиме виробленню навичок поводження працівників міліції (поліції) з учасниками сімейного конфлікту як на місці події, так і під час розгляду заяв громадян.


06.03.2015 479 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

296
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

916
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2065
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1143
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1604 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2777

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

512

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

594

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1511

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1490
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

333
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18238
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1200
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3532
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

900
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10664
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6435
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1072
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

337
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

568
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3183
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

876