Активісти заявляють про зловживання у Національному парку «Гуцульщина» і вимагають люстрації керівника (фото)

 

 

Скандал навколо природних парків на Прикарпатті триває. Громадські активісти, а саме представники ГО "Коломия-Центр", "Правого Сектору" та громада села Пістинь Косівського району наполягають на люстрації керівника Національного парку «Гуцульщина» Василя Пророчука та заявляють про численні зловживання ним своїм службовим становищем.

 

Після нещодавніх візитів до керівництва парку, активісти зосередилися на роботі із правоохоронними органами та прокуратурою. Кажуть, що мають достатньо доказів щодо незаконного відчуження і продажу земель, незаконної вирубки лісу, корупційних діянь у парку, пише Фіртка.

 

Вчора, люди знову зібрали прес-конференцію, щоб повідомити про перебіг справи.

 

Цього разу свої претензії до керівництва парку висловив і сільський голова села Пістинь Тарас Бейсюк. Чоловік розповідає, згідно із законодавством природні парки не визначені як землекористувачі, але це не перешкоджає їхньому керівництву самостійно розпоряджатися землями парку.  Натомість страждають мешканці села, які не можуть організувувати свою життєдіяльність належним чином.

 

"Непогоджено межі із землекористувачем - з Пістинською сільською радою. Громаді потрібно показати, де є землі громади, а де є землі парку. Сьогодні у Косівському районі є більше 270 перетинів - тобто місця, де національний парк зайшов у село. Тобто, люди мають державні акти на землю, але відчужити, продати чи щось побудувтаи не можуть, бо це земля природного парку. Так вони трактують. Але ми у суді довели, що на Косівщині немає ні земель природного парку, ні земель природозаповідного фонду. Таке рішенян судів є по Пістинській сільській раді. Національнйи парк у Пістині нічого немає, він не узаконений", - говорить Тарас Бейсюк.

 

Згідно із указом Президента, яким створювалися парки, від 2002 року керівництво парків повинно було виготовити документи на право користування ділянками, які увійшли до парку. Але цього не зроблено і до сьогодні. Тому, де-юре такого землекористувача як національний природний парк немає. Саме на цьому і наполягають активісти і додають, що така невизначеність вигідна керівництву парку, адже дозволяє на власний розсуд розподіляти землі, вирубувати ліс і так далі.

 

"У нас багато людей їздить по світу і ми знаємо, що таке національний парк і як він має виглядати. Вони спотворили добру ідею національного парку. Ви підете у Карпати і побачити один сухостой, а вирубуються ростучі дерева і усі добре знають куди це все йде", - говорить Тарас Бейсюк.

 

Тому активісти пропонують своє бачення вирішення цієї справи - заміна керівника. Кажуть, що потрібно поставити молоду прогресивну людину, яка зможе навести лад у парку. Це можна зробити вже найближчим часом, адже у березні закінчується контракт із чинним керманичем Василем Пророчуком.

 

"У нас одна ціль - поставити якогось молодого перспективного керівника. Все фінансування влити у той парк, а не красти. І ви побачите, що буде через рік. Звичайно, дерева не виростуть, але будуть межі, буде туризм, будуть стежки", - наголошує представник громадської організації "Коломия-центр" Роман Кутейніков

 

Відтак, активісти оббивають пороги прокуратури і УМВС. Мають намір звертатися і до керівництва Генеральної прокуратури України. До слова, вже записані на прийом у заступника Головного прокурора України.

 

У протилежному ж випадку обіцяють радикальні дії.

 

 

 


06.03.2015 570 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10667 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1774
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1669
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2688
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4519
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3173

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

248

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

984

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1393

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1280
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1652
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1443
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1175
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

539
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

614
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1817
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1931 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20310
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

290
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

642 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

681
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1021