Анатолій Матвієнко: Зарано махати великим прапором перемоги

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/images%20(1505).jpg

 

2 березня, Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", відповідно до якого з Фонду капітальних видатків буде виділено значні кошти на дороги Івано-Франківщини.

 

Кореспондент Бліц-Інфо вирішив поцікавитись у народного депутата України Анатолія Матвієнка, котрий також працював  над цим рішення, коли ж Прикарпаття таки отримає кошти та зможе розпочати реконструкцію доріг?

 

За словами нардепа, на шляху до ремонту потрібно ще багато зробити.

«Цей шлях дуже далекий і важкий. Хай ніхто не розслабляється, роботи залишається значно більше, ніж ми всі разом уже зробили. Маю на увазі облдержадміністрації, депутати Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської областей. Адже зараз потрібно підготувати постанову до Кабміну, потім провести ревізію всіх ділянок доріг,  визначитися з конкурсом, обрати найбільш достойних, створити комісію, аби гроші не розікрали. Зрозуміло, що відразу 700 мільйонів не виділять, тому треба буде розбити фінансування на частини. А коли розіб’ємо фінансування, то зрозуміємо, яким чином рухатись далі. Ситуація не дуже проста, бо в державі війна і зрозуміло, що це найперший пріоритет.  Але ми будемо робити все можливе й інформуватимемо про це громадськість. Тим не менш, я б зараз не розганяв хвилю якогось ейфорійного сприйняття дійсності і не обманював би людей. Бо, виходить, уже всі причетні до цієї "великої перемоги"  і всі герої. Дивлюсь на це в Інтернеті й дивуюсь», - зауважує Анатолій Матвієнко.


На думку народного обранця, зараз варто говорити про інше – про залучення фінансів.

«Це ж не тільки ці гроші підуть на ремонт доріг, адже їх небагато. Сьогодні ремонт дороги коштує мінімум 800 гривень за квадратний метр асфальту. От порахуйте: ми можемо зробити 120 кілометрів капітального ремонту доріг. А ми замахнулись на більш ніж тисячу. А якщо конкретніше, то мінімум 904. Що для цього потрібно зробити? Додати кошти із місцевих бюджетів. Давайте також бізнес попросимо, їм це не менше потрібно. Також маємо мати політичну волю і витратити всі гроші, що братимемо з Фонду  регіонального розвитку теж на ремонт доріг. Нехай, навіть, це будуть й інші дороги. Крім того, маємо 5% акцизу із паливо-мастильних матеріалів. Ми повинні переконати всіх без виключення – давайте витратимо їх на дороги. Тільки на дороги. От коли ми зробимо таким чином,то отримаємо нову якість хоча б дорожньої інфраструктури. А якщо надіятись лише на ті 700 мільйонів, які ще тільки в плані, то потрібного результату не буде. Допомагають тому, хто щось робить. Хто нічого не робить, той, відповідно, нічого й не має. А цей крик мене просто лякає, бо нема гіршого як обнадіяти людей, а потім…», -  каже нардеп.

 

Як зазначає Анатолій Матвієнко, наразі ведуться перемовини з різними фінансовими інституціями ЄС. Вони теж стосуються залучення коштів на реконструкцію дорожньої інфраструктури в Карпатському регіоні. І, фактично, допоможе у реалізації проекту «Єврокарпатська ініціатива».

 

«Але при цьому ми маємо бути не в очікуванні, а в позиції активної зміни, бо навіть, якщо біля свого дому кусок асфальту там десь надщербився і утворюється яма, то не потрібно чекати, а варто взяти відро цементу і зупинити цю руйнацію. Якщо ми самі цього не зробимо, то нам ніхто не зробить, ні бюджет, ні ніхто інший нам не допоможе. А то зараз шакали налетіли вже ділити 700 мільйонів. Ми маємо мати такий громадський контроль, щоб копійка з того не була вкрадена, а не так як у минулих роках, коли «відкати» сягали до 50%. Більше того, ми повинні ще додати до них, за рахунок місцевих бюджетів, щоб мати не 700 мільйонів, а мати мільярд. Тож я просив би не розмахувати прапором і не кричати, що це велика перемога. Це перемога, безперечно. Це солідна основа для нашого подальшого руху. Але поки  ще далеко до фіналу», - резюмував народний депутат.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олександр Шевченко про виділення 700 мільйонів на карпатські дороги: «Дороги відремонтуємо, але і про дурнів у владі не варто забувати»


04.03.2015 338 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

656
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2260
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1995
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2019
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6049 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2302 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

176

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

992

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

992

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1246
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

473
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1934
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3828
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26347
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

423
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10337 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7878
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

429
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

270
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

429
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

511
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1442