Михайло Смушак: У Франківську не громадський транспорт, а "перевізники-заробітчани"

 

/data/blog/70829/aacf20a6ee7cd077ccc07dc42b917b00.jpg

 

Франківські перевізники знову шантажем вимагають підняття тарифу на проїзд. І, на жаль, свого вони доб'ються.

 

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту Фіртки зазначив директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв'язку Михайло Смушак.

 

"Звісно, п'ять гривень не буде, але 3,5 грн. - 4 грн. отримають. Система перевезень, яка свого часу була створена в місті, зробила і владу, і мешканців залежними від перевізників. Перевізників, для яких головною метою діяльності є не забезпечення якісних перевезень у місті, а отримання прибутку. І коли прибутки знижуються, вони починають замість 15 оборотних рейсів робити 8, коли є пасажири. А в інші години з'їжджають, бо не рентабельно, - розповідає Смушак. -  Їх не хвилює, що, можливо, десь о 21 годині хтось на морозі вже годину очікує на автобус на зупинці щоб доїхати додому. А коли прибутки ще більше знижуються, вони йдуть у виконком і шантажем вимагають підняти тариф, інакше влаштують у місті транспортний колапс".

 

За словами головного комунальника міста, не можна було віддавати ринок 180-и перевізникам-заробітчанам. У місті має бути одне підприємство-оператор.

 

"Виключно комунальне підприємство. "Електроавтотранс". Йому мають належати всі маршрути в місті, має друкувати і продавати квитки, проїздні. Більшість маршрутів воно має закривати своїми автобусами та тролейбусами, а там, де немає своїх, наймати підприємців з автобусами і платити їм сталу суму і контролювати, щоб вони її відробляли, виконуючи рейси за визначеними графіками. Такий підприємець має їхати 15 рейсів, незалежно від того чи є пасажири, чи пасажирів немає. Тому що автобус має бути у визначену годину. До речі, минулого року, було прийняте рішення сесії міської ради про поступову передачу всіх рейсів КП "Електроавтотранс", але чи буде воно виконане в повному обсязі, - велике питання", - каже службовець.

 

Смушак наголошує, що наразі у Франківську лоббі перевізників надзвичайно потужне і "курку, яка несе золоті яйця", ніхто з них так просто не віддасть.

 

"Це я про вигідні маршрути. З перевізниками, як і таксистами, чемно мені колись порадили, краще не зв'язуватися. Тому доки не будуть прийняті вольові рішення про розвиток комунального підприємства як єдиного оператора ринку пасажирських перевезень у місті, якість послуг не зміниться. Не буде ні gps, ні квитків, ні великогабаритних автобусів, ні вихованих водіїв, - буде все як зараз. Завтра вони отримають 3,5 грн., за пів року - 4 грн., і т.д. Ціни зростатимуть, а все інше змінюватись не буде. Тому що у нас не громадський транспорт у місті, а перевізники-заробітчани", - сказав очільник франківської комуналки.

 

Нагадаємо,  минулого тижня франківські перевізники збиралися у мерії і вимагали у влади підвищити вартість проїзду у громадському транспорті міста до 5 гривень.

 

Попередньо, на 16 березня запланували провести громадські слухання.

 

На разі, вартість проїзду становить 2,75 грн.


02.03.2015 1034 5
Коментарі (5)

Віктор Пітух 2015.03.02, 17:43
Я особисто цілком за те,щоб у нашому місті транспорт був комунальним, тоді буде у кого запитати про проблеми з перевезеннями і таке інше.
Марта Дуб 2015.03.02, 22:55
Щоб перетнути Київ, треба проїхати 27-28 км, і недавно тариф піднявся до 3 грн. Франківськ набагато менше місто, і водії хочуть збільшити проїзд до 5 грн??? попри те, що маршрутка набивається настільки, що на одному подиху чекаєш своєї зупинки, і за такий "комфорт" платити 5 грн? люди почнуть ходити пішки, а рентабельніть, якою так переймаються перевізники, знизиться ще більше...
Марта Дуб 2015.03.02, 22:56
Щоб перетнути Київ, треба проїхати 27-28 км, і недавно тариф піднявся до 3 грн. Франківськ набагато менше місто, і водії хочуть збільшити проїзд до 5 грн??? попри те, що маршрутка набивається настільки, що на одному подиху чекаєш своєї зупинки, і за такий "комфорт" платити 5 грн? люди почнуть ходити пішки, а рентабельніть, якою так переймаються перевізники, знизиться ще більше...
Андрюха Иванов 2015.03.03, 11:28
Позиція М. Смушака полягає у наступному: 1. Перевізники мають на меті отримання прибутку.Звісно, що мають, бо вони займаються підприємницькою діяльністю, мета якої - ОТРИМАННЯ ПРИБУТКУ))) 2. Місто в заручниках, треба зробити одного оператора. Тепер місто має справу з 180 перевізниками, а буде мати справу з 1. А антимонопольне законодавство хтось читав? А як щодо рівності усіх форм власності? 3. Перевізники - гади хочуть збільшити вартість проїзду. Так хочуть, бо все подорожчало, називається це явище - інфляцією!!! 4. Перевезення це такий прибутковий бізнес (золоті яйця прямо). У місті продається купа автобусів з маршрутами і не дорого, купуй і займайся хто хоче - це ж клондайк)))) ПС Для того, щоб щось молоти, треба мати хоча б уяву про транспорт, компенсації перевезення пільговиків (яких ніколи немає), рентабельність тощо. Хочете пусті автобуси - купуйте за міські кошти і ганяйте до 24.00. Дуринди.
Андрюха Иванов 2015.03.03, 11:32
І ще одне) Батон коштував 4 грн., зараз 7.5 грн. Він став більшим чи смачнішим? Ні не став. А раз перевізник хоче більше грошей за проїзд - він має забезпечити комфорт. В Європі проїзд коштує 1 євро = 30 грн. От тому там і кондиціонери в комфортних автобусах. А платиш 2.75 - терпи і їдь, бо у жебраків слуг немає (народна мудрість). І запитання. Прошу п. Смушака опублікувати своє резюме для оцінки його професійних якості та наявного досвіду. Чи слабо?
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

550
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3113
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21220
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2058
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1557 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2430

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

281

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

209

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

815

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2225
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

240
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

515
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1066
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

231
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

845
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

809
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

734
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8297
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

365
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1045 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2237 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

938