Франківські перевізники знову шантажем вимагають підняття тарифу на проїзд. І, на жаль, свого вони доб'ються.
Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту Фіртки зазначив директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв'язку Михайло Смушак.
"Звісно, п'ять гривень не буде, але 3,5 грн. - 4 грн. отримають. Система перевезень, яка свого часу була створена в місті, зробила і владу, і мешканців залежними від перевізників. Перевізників, для яких головною метою діяльності є не забезпечення якісних перевезень у місті, а отримання прибутку. І коли прибутки знижуються, вони починають замість 15 оборотних рейсів робити 8, коли є пасажири. А в інші години з'їжджають, бо не рентабельно, - розповідає Смушак. - Їх не хвилює, що, можливо, десь о 21 годині хтось на морозі вже годину очікує на автобус на зупинці щоб доїхати додому. А коли прибутки ще більше знижуються, вони йдуть у виконком і шантажем вимагають підняти тариф, інакше влаштують у місті транспортний колапс".
За словами головного комунальника міста, не можна було віддавати ринок 180-и перевізникам-заробітчанам. У місті має бути одне підприємство-оператор.
"Виключно комунальне підприємство. "Електроавтотранс". Йому мають належати всі маршрути в місті, має друкувати і продавати квитки, проїздні. Більшість маршрутів воно має закривати своїми автобусами та тролейбусами, а там, де немає своїх, наймати підприємців з автобусами і платити їм сталу суму і контролювати, щоб вони її відробляли, виконуючи рейси за визначеними графіками. Такий підприємець має їхати 15 рейсів, незалежно від того чи є пасажири, чи пасажирів немає. Тому що автобус має бути у визначену годину. До речі, минулого року, було прийняте рішення сесії міської ради про поступову передачу всіх рейсів КП "Електроавтотранс", але чи буде воно виконане в повному обсязі, - велике питання", - каже службовець.
Смушак наголошує, що наразі у Франківську лоббі перевізників надзвичайно потужне і "курку, яка несе золоті яйця", ніхто з них так просто не віддасть.
"Це я про вигідні маршрути. З перевізниками, як і таксистами, чемно мені колись порадили, краще не зв'язуватися. Тому доки не будуть прийняті вольові рішення про розвиток комунального підприємства як єдиного оператора ринку пасажирських перевезень у місті, якість послуг не зміниться. Не буде ні gps, ні квитків, ні великогабаритних автобусів, ні вихованих водіїв, - буде все як зараз. Завтра вони отримають 3,5 грн., за пів року - 4 грн., і т.д. Ціни зростатимуть, а все інше змінюватись не буде. Тому що у нас не громадський транспорт у місті, а перевізники-заробітчани", - сказав очільник франківської комуналки.
Нагадаємо, минулого тижня франківські перевізники збиралися у мерії і вимагали у влади підвищити вартість проїзду у громадському транспорті міста до 5 гривень.
Попередньо, на 16 березня запланували провести громадські слухання.
На разі, вартість проїзду становить 2,75 грн.