На Прикарпатті мають намір створити "Консорціум", який об'єднає представників компаній, що працюють у напрямках розвитку агропромислового, науково-виробничого секторів та альтернативних джерел енергії.
Для цього днями в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбулася нарада, на якій обговорили головні напрямки співпраці підприємств області у даній сфері, пише Фіртка.
"Ми робимо це для того, щоб об'єднати зусилля представників різних сфер і зробити певні проекти. Якщо ми збиремося разом, то можемо зробити кожен свій внесок. Наприклад, якщо мова йде про агропромислвоий сектор, то фермер щось може посадити. Якщо ми говоримо про науково-виробничий сектор, то міркуватимемо як можна те, що посадив фермер, переробити і якщо мова йтиме про альтернативні джерела енергії, то як можна отримати енергію із відходів сировини. Тобто ми хочемо зробити так: що взяли із землі - те саме повернути у землю", - розповідає директор ПАТ "Індуктор" Ігор Волошинюк.
Зокрема, пропонується об'єднати роботу фахівців у трьох сферах: аграрній (переробка рослинної дикорослої і нетрадиційної сировини, переробка продукції фермерських господарств, агропромислвоого комплексу), науково-виробничій (кооперація у сфері виробництва ліній сушок та грануляції продукції агропромислового комплексу, виробництво сушок деревини, виробництво твердопаливних котлів, використання технологій ІФЧ в аграрному секторі), альтернативні джерела енергії (переробка відходів агропромислового комплексу, переробка відходів лісокористування, переробка сировини з полігону твердих побутових відходів).
При цьому фахівці говорять, що нічого нового вони не вигадують, а просто пропонують організувати процес на рівні області так, щоб усе працювало за найновітнішими світовими технологіями.
Як приклад, ПАТ "Індуктор" презентувало налагоджену фахівцями фірми в Росії лінію з випуску гранул з деревини, які, за словами керівництва, набагато енергоємкіші, ніж пропоновані сьогодні пелети. Таку ж лінію, кажуть, можна легко організувати і в Івано-Франківську. А ще є проект "Топінамбур" - своєрідна альтернатива "енергетичній вербі". Вирощування топінамбуру дає змогу не тільки отримати паливо, але й сировину для харчової промисловості.
Нещодавно "Інститут міста Новий Івано-Франківськ", організований народним депутатом Олександром Шевченком, запропонував підприємству долучитися до розробки проекту по енергоефективності, енергозбереженню і альтернативних видах палива.
"Ми можемо запронувати конкретні технології і механізми розрахунку. Мова йде про інфрачервоні технології. На Україні у секторі промисловості чи аграрному господарстві вони не використовуються. Це найсучасніші технології, які можна використовувати як для опалення житлових приміщень, так і для сільського господарства. Вони працюють у спектрі теплової хвилі від 7 до 15 мкМ., що відповідає тепловій хвилі сонця. Сонце не гріє повітря - воно гріє конкретний предмет", - говорить Ігор Волошинюк.
Щодо економічного обгрунутвання, то спеціалісти переконані, що новітні технології дадуть змогу втричі зекономити на джерелах палива.
Вже наприкінці березня представники підприємств зберуться ще раз на велику конференцію, щоб детально узгодити подальшу співпрацю, оформити сворення "Консорціуму" і окреслити головні напрямки розвитку області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: