На Прикарпатті створять Консорціум, щоб розвивати альтернативні джерела енергії і ефективно використовувати сировину (фото)

 

 

На Прикарпатті мають намір створити "Консорціум", який об'єднає представників компаній, що працюють у напрямках розвитку агропромислового, науково-виробничого секторів та альтернативних джерел енергії.

 

Для цього днями в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбулася нарада, на якій обговорили головні напрямки співпраці підприємств області у даній сфері, пише Фіртка.

 

"Ми робимо це для того, щоб об'єднати зусилля представників різних сфер і зробити певні проекти. Якщо ми збиремося разом, то можемо зробити кожен свій внесок. Наприклад, якщо мова йде про агропромислвоий сектор, то фермер щось може посадити. Якщо ми говоримо про науково-виробничий сектор, то міркуватимемо як можна те, що посадив фермер, переробити і якщо мова йтиме про альтернативні джерела енергії, то як можна отримати енергію із відходів сировини. Тобто ми хочемо зробити так: що взяли із землі - те саме повернути у землю", - розповідає директор ПАТ "Індуктор" Ігор Волошинюк.

 

Зокрема, пропонується об'єднати роботу фахівців у трьох сферах: аграрній (переробка рослинної дикорослої і нетрадиційної сировини, переробка продукції фермерських господарств, агропромислвоого комплексу), науково-виробничій (кооперація у сфері виробництва ліній сушок та грануляції продукції агропромислового комплексу, виробництво сушок деревини, виробництво твердопаливних котлів, використання технологій ІФЧ в аграрному секторі), альтернативні джерела енергії (переробка відходів агропромислового комплексу, переробка відходів лісокористування, переробка сировини з полігону твердих побутових відходів).

 

При цьому фахівці говорять, що нічого нового вони не вигадують, а просто пропонують організувати процес на рівні області так, щоб усе працювало за найновітнішими світовими технологіями.

 

Як приклад, ПАТ "Індуктор" презентувало налагоджену фахівцями фірми в Росії лінію з випуску гранул з деревини, які, за словами керівництва, набагато енергоємкіші, ніж пропоновані сьогодні пелети. Таку ж лінію, кажуть, можна легко організувати і в Івано-Франківську. А ще є проект "Топінамбур" - своєрідна альтернатива "енергетичній вербі". Вирощування топінамбуру дає змогу не тільки отримати паливо, але й сировину для харчової промисловості.

 

Нещодавно "Інститут міста Новий Івано-Франківськ", організований народним депутатом Олександром Шевченком, запропонував підприємству долучитися до розробки проекту по енергоефективності, енергозбереженню і альтернативних видах палива.

 

"Ми можемо запронувати конкретні технології і механізми розрахунку. Мова йде про інфрачервоні технології. На Україні у секторі промисловості чи аграрному господарстві вони не використовуються. Це найсучасніші технології, які можна використовувати як для опалення житлових приміщень, так і для сільського господарства. Вони працюють у спектрі теплової хвилі від 7 до 15 мкМ., що відповідає тепловій хвилі сонця. Сонце не гріє повітря - воно гріє конкретний предмет", - говорить Ігор Волошинюк.

 

Щодо економічного обгрунутвання, то спеціалісти переконані, що новітні технології дадуть змогу втричі зекономити на джерелах палива.

 

Вже наприкінці березня представники підприємств зберуться ще раз на велику конференцію, щоб детально узгодити подальшу співпрацю, оформити сворення "Консорціуму" і окреслити головні напрямки розвитку області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» розпочинає розробку програми «Івано-Франківськ – енергетично незалежне місто» (відео)


25.02.2015 1114 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

475
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

591
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2354
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1745
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2037
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5641 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

162

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1152

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1173

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1676
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

915
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

765
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14583
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

599
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10418
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6109
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

643
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7585
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2836
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

568
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

654
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

487