ЗМІ: Свавілля на Грушевського чинив франківський «Беркут»

 

/data/blog/70352/5ad21695a59c2841857d2c7697376505.jpg

 

Владислав Цілицький, 24-річний програміст з Києва, був затриманий спецпідрозділом «Беркут» 20 січня 2014 року о 9:30 вечора. Він входив до групи 6-10 протестувальників, які були на вершині колонади над входом до футбольного стадіону «Динамо» на вулиці Грушевського. Всім їм було наказано лягти на дах, але Владислав Цілицький та ще один учасник групи стали єдиними протестувальниками, яких затримали. На прохання Радіо Свобода через рік після цих подій, Владислав пригадав, як все було.

«Тут важко орієнтуватись, коли все відбудували, але барикади були десь на цьому рівні. Ця частина колонади була за кордоном міліції. А місце, де залазили на колонаду, було з цієї сторони. Туди полізли хлопці» – 24-річний програміст Владислав Цілицький через рік після побиття на колонаді стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського намагається пригадати як все було.

На колонаді 20 січня минулого року його жорсткого побив «Беркут». Тривожні кадри зняті того вечора зображaують щонайменше трьох «беркутівців», які наносять жорстокі постійні удари двом людям у верхній частині колонади. Люди, які стояли перед колонадою кричали й світили ліхтариками, намагаючись зупинити побиття. Але «беркутівців», схоже, це розізлило ще більше.

«Хлопця, якого затримали переді мною, скинули з арки. Ось звідси. Вони крикнули своїм «ловіть його» і скинули. А в мене руки були в наручниках, то мене вони не скидали і слава Богу, бо я б там просто вбився. Далі спустили мене по сходах вниз. На рівні першого поверху скільки там було чоловік, стільки мене й били. Я не знаю, 5-6 чоловік колом стали і били поки не довелося волокти мене під руки», – пригадує Влад.

Один із правоохоронців тягнув Владислава за губи. Потім «беркутівці» розпилили газовий балончик на його геніталії.

«Взяли руками за губи, за ніс і тягли, як худобу тягнуть за кільця. Тому в мене і губа розірвана була всередині і кров текла так, що не зупинялась. Якось не по собі, коли це згадую», – каже він.

Влад показує своє фото з лікарні. В тому жахливому стані його побачила мама і адвокат. Втім, судмедекспертизу йому ніхто в той момент не робив. До цього дійшло лише у травні, коли всі гематоми та синці з обличчя і тіла зникли. Згідно обвинувального акту, Влад був організатором масових демонстрацій, керував групою від 3 до 5 тисяч осіб, використовував битки, кийки, світлошумові гранати. За це Владу «світило» від 8 до 15 років.

«Не знаю, де вони це знайшли. При мені нічого не було вилучено. На мені вилучили футбольні щитки і власне мене. Все», – стверджує молодий чоловік.

Згодом Цілицького визнали потерпілим у кримінальній справі за фактом перевищення «Беркутом» своїх службових повноважень. Але офіційного повідомлення від Генпрокуратури досі немає.

«Ми можемо використовувати приклад Влада, як ілюстрацію десятків і сотень випадків. В більшості випадків, що відбулися на Майдані, про які ми знаємо, немає новин або ж потерпілі і адвокати не були проінформовані», – розповідає дослідник по Молдові, Україні і Білорусі Amnesty International болгарин Кразимір Янков.

 За інформацією щодо епізоду на колонаді столичного стадіону «Динамо» Радіо Свобода звернулося до Генпрокуратури. Ми запитали чи проводиться розслідування у цій справі? Й чи встановили особи бійців «Беркуту», які чинили насилля? Поки офіційної відповіді немає. А у розмові, один зі слідчих Генпрокуратури, запевнив, що події 20 січня фігурують в загальному провадженні №288, що об’єднує всі справи Майдану. Цю інформацію підтвердив і один з адвокатів родин Небесної сотні Павло Дикань.

«Це є предметом розслідування. Мені здається там є певні зрушення. Можливо, ми скоро дізнаємося певні новини щодо осіб, які винні у цих правопорушеннях», – запевнив адвокат.

Але залишається неясною доля іншого хлопця, якого скинули з арки. Ще влітку Радіо Свобода на цьому ж місці розпитувало одного з колишніх бійців «Беркуту», який погодився говорити, не показуючи обличчя. Він сказав, що не знає, чи живий той, кого скинули, але з впевненістю сказав, що свавілля чинив франківський «Беркут».

Радіо Свобода продовжить розслідувати цей епізод Майдану, зокрема звернеться з коментарями й щодо цього твердження. Має бути повне розслідування й справедливе покарання – наголошує Влад Цілицький.

«Зла я не тримаю, – каже він. – Але люди, що робили жахливі злочини не повинні ходити серед нас. Те, що моя справа не розслідується, це найгірше, що може бути, адже ми тут стояли за справедливість. А за рік вона не відновлена».

 


24.02.2015 624 3
Коментарі (3)

Ivan Ivanov 2015.02.24, 13:05
Сукупне поняття "франківський Беркут" має бути розшифроване, бо мордував того хлопця не увесь Беркут, а конкретні персони, можливо, зі складу Франківського. Але, якщо не помиляюся, у франківському Беркуті були і такі, що відмовлялися їхати у Київ взагалі. Вони теж "франківський Беркут". а той бувший, що давав інкогніто інтерв'ю, має піти свідком, принаймні, там би й виклав свої факти щодо походження того Беркута. Загалом схоже на черговий намір розколу за регіональним походженням. Панові Владиславу довгих років щасливого життя, божим сподіванням у тій країні, за яку він потерпав.
Саша Іванов 2015.02.24, 16:08
погоджуюсь із попереднім коментом. а оце інкогніто дуже похоже на журналістські байки для піару і читабельності+рейтинги
Роман Брудр 2015.02.24, 17:48
зате маєм про що поговорити, а проблеми сучасності та їх рішення можуть і почекати до кращих часів(якщо настануть,а потім буде не до того). ))))))))))))))))
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

572
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2698
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1687 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3773
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5568
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

277

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

273

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

966
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

544
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

564
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

846
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2058
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

609
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

938
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5004
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1084
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

452 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

680
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

466
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

789